DAJ CYNK

Ustawa antyterrorystyczna uderzy w SMS-y ECO

30.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7837

Ważne 19

2

Nowa ustawa antyterrorystyczna, ze względu na wprowadzenie obowiązku rejestracji kart SIM, uderzy w firmy masowo wysyłające SMS-y ECO.

Nowa ustawa antyterrorystyczna, ze względu na wprowadzenie obowiązku rejestracji kart SIM, uderzy w firmy masowo wysyłające SMS-y ECO.

SMS-y ECO (lub też EKO) są używane do masowej wysyłki różnego rodzaju treści. Od zwykłych wiadomości SMS różni je, przede wszystkim, brak możliwości wprowadzenia podpisu (nie wyświetli nam się nazwa nadawcy, jak np. Bank), brak polskich znaków oraz cena. Firmy zajmujące się masową wysyłką tego typu wiadomości mają zazwyczaj indywidualne cenniki, uzależnione głównie od ilości zamówionych SMS-ów. Dla przykładu, masowa wysyłka do 100 tys. wiadomości u jednego z dostawców kosztuje 0,04 zł za sztukę, podczas gdy przy masowej wysyłce standardowych SMS-ów kwota ta wzrasta do 0,10 zł. Wiadomości mają zazwyczaj charakter informacyjny, reklamowy lub konkursowy. Podanie firmy Mobiltek jako jednego z dostawców SMS-ów ECO powinno w pełni wyjaśniać ich charakter.

Do masowej wysyłki SMS-ów ECO firmy zazwyczaj używają dużych ilości kart SIM w ofertach prepaid. Wprowadzenie obowiązku ich rejestracji już zaczęło powodować, że dostawcy zaczynają masowo rezygnować ze świadczenia tego typu usług. Inni rozpoczęli poszukiwanie nowych rozwiązań, które umożliwią im dalszą, masową wysyłkę SMS-ów.

Źródło tekstu: tidemobile.pl; wł

Komentarze
Zaloguj się
62. wlo
0

2016-07-14 09:14:20

Dodam, że numer premium należy do Mobilteka właśnie.56- co powiesz? Jak dla mnie to złodziej po prostu.

Odpowiedz

61. wlo
0

2016-07-14 09:10:56

31 - nie tylko ze zwykłych numerów... Także z darmowych bramek.Może nie specjalnie dla Ciebie, bo sporo czasu upłynęło, ale przypadkowo znalazłem mail, który pisałem do operatora w sprawie i teraz jako "ilustrację" metod bandyckiego działania w tym przypadku właśnie Mobilteka. Bo co powiesz o esemesie otrzymanym z bramki (operatorskiej, bezpłatnej w ramach sieci) o treści:Usluga WIADOMOSCI SMS została aktywowana (11.92zl tydzien). W celu dezaktywacji wyslij TXT EWL na 92568Jest to dokładnie to co napisałem w poście 27 chyba, nie?Wg cennika SMS na numer 92568 to koszt 25 zł netto (30,75 zł brutto) - taka drobnostka. Tylko czy zapobiegnie otrzymywaniu usługi MT za 11,92 zł (btw, nie ma w cenniku usługi zwrotnych SMS/MMS itp. w tej cenie)? Może właśnie ją aktywuje?Dlatego uważam, że operatorzy - mimo, że mają z tego spore przychody - w sytuacji gdy klienci jednak nie są w stanie jednostkowo "walczyć" z tego typu procederem, powinni ponosić odpowiedzialność za usługi świadczone przez firmy i osoby wykorzystujące dostępne u operatora usługi z wykorzystaniem numerów premium. Tabele z listą numerów premium coraz dłuższe są, a ludzie nie są w stanie pamiętać tego wszystkiego. Blokowanie? No można blokować, tylko może niech operatorzy przestaną wykorzystywać numery premium do aktywacji usług promocyjnych? Albo niech rozdzielą blokadę na numery płatne i darmowe? W czyim interesie działają postępując w ten sposób?

Odpowiedz

60. ~Jarek
0

2016-07-02 05:46:21

Nareszcie będzie mniej kretyńskich smsów reklamowych, jestem za

Odpowiedz

59. punto
0

2016-07-01 15:14:05

@piotrmak Po co te firmy zmieniają masowo karty?Niech pomyślę ... czy czasem, ktoś im się nie włamuje do SIM?

Odpowiedz

58. ~
0

2016-07-01 12:57:44

Ciekawe, co na to spamerzy z 3way?

Odpowiedz

57. ~Antek
0

2016-07-01 08:29:05

#16 Karty opów wirtualnych rejestruje sie w salonie operatora z zasobów którego korzysta wirtualny.

Odpowiedz

56. ~
0

2016-07-01 04:33:14

Gwoli ścisłości - Mobiltek jest tylko agregatorem i sam od siebie spamu nie wysyła :) Nie bawi się też w jakieś prepaidy, jak to zasugerował niezastąpiony w pisaniu byle jak Orson.

Odpowiedz

55. ~
0

2016-07-01 02:43:22

rozwiązaniem jest ACTA II

Odpowiedz

54. ~Macieq
0

2016-06-30 19:39:57

Ja nie rozumiem..jak ktoś potrzebuje drugiego numeru to go weźmie na swoje konto z danymi. Zamiast kupić starter w hipermarkecie to kupi u operatora za taką samą kasę. Dla takich ludzi nic się nie zmieni. Pójdziesz do salonu, wyjmiesz dowód, poprosisz starter, zapłacisz i masz.Początkowo wiadomo.. zmniejszy się ilość aktywnych kart z powodu lenistwa i nieudostępnienia danych..ale za miesiąc dwa, jak ci wszyscy leniwi będą znowu potrzebowali drugiej karty,to pójdą ją nabyć.

Odpowiedz

53. ~pabloki
1

2016-06-30 19:08:37

wlo tośmy się nie zrozumieli.

Odpowiedz

52. ~Ramzes
0

2016-06-30 18:42:02

@49 Dokładnie. @44. Numer dodarkowy przydaje się w sytłacjach ogłoszeń itp.

Odpowiedz

51. wlo
-1

2016-06-30 18:27:13

Widać nie było warto iść zarejestrować tych numerów... Dowodzi to czego? Lenistwa? Moim zdaniem raczej braku potrzeby posiadania numeru telefonu ;-)

Odpowiedz

50. wlo
-1

2016-06-30 18:25:50

46 - skąd znasz tę wartość - 4%?

Odpowiedz

49. wlo
-1

2016-06-30 18:24:57

44 - jak potrzebujesz, to zarejestrujesz... Jeśli nie, to nie. Więcej będziesz dzwonił z podstawowego ;-)

Odpowiedz