DAJ CYNK

UOKiK wszczął postępowanie, przygląda się współpracy telekomów

11.04.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 15

Ważne 10

2

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające, w którym przeanalizuje strukturę rynku i zasady współpracy operatorów telekomunikacyjnych.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające, w którym przeanalizuje strukturę rynku i zasady współpracy operatorów telekomunikacyjnych.

Wszczęte postępowanie wyjaśniające ma zbadać, czy działania operatorów telekomunikacyjnych dotyczące współpracy w zakresie udostępniania, łączenia lub współdzielenia sieci telekomunikacyjnych, infrastruktury lub zasobów częstotliwości, nie prowadzą do ograniczeń konkurencji.

Zebrane informacje pozwolą na bliższe przyjrzenie się sektorowi, w tym na sprawdzenie sygnałów dochodzących od przedsiębiorców oraz ekspertów bezpośrednio do Urzędu lub w ramach publicznej dyskusji - informuje UOKiK.

Zgodnie z prawem antymonopolowym Urząd może wszcząć postępowanie wyjaśniające, które prowadzone jest zawsze w sprawie, a nie przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy i ma na celu wstępne zbadanie sytuacji rynkowej. Postępowanie wyjaśniające powinno się zakończyć w ciągu 30, a w sprawach szczególnie skomplikowanych - 60 dni od jego wszczęcia. Podane terminy mogą jednak ulec wydłużeniu np. w przypadku oczekiwania przez Urząd na żądane od przedsiębiorców informacje. Jeżeli w trakcie postępowania wyjaśniającego Prezes Urzędu stwierdzi nieprawidłowości, może wszcząć postępowanie w sprawie praktyk ograniczających konkurencję.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Polkomtel złożył doniesienie do UOKiK, bo jego zdaniem współpraca Orange i T-Mobile w ramach NetWorkS! wykracza poza ramy, które nakreślono przy składaniu wniosku o zgodę na założenie spółki w Urzędzie.

Zobacz: Polkomtel złożył doniesienie do UOKiK na NetWorkS!

Źródło tekstu: UOKiK

Tagi: uokik
Komentarze
Zaloguj się