DAJ CYNK

Unia Europejska: plany obłożenia Google'a i Facebooka podatkiem obrotowym

14.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3212

Ważne 7

2

Francja, Niemcy, Hiszpania i Włochy planują zmienić zasady opodatkowania amerykańskich gigantów technologicznych. Obecnie płacą podatki od zysków, teraz mieliby je płacić od przychodów.Francja, Niemcy, Hiszpania i Włochy planują zmienić zasady opodatkowania amerykańskich gigantów technologicznych. Obecnie płacą podatki od zysków, teraz mieliby je płacić od przychodów.

Celem nowego podatku są takie firmy jak Google, Amazon, Facebook czy Apple. Francuski minister finansów Bruno Le Maire uważa, że podatek powinien wynosić od 2 do 6% przychodów tych firm. Polityk przyznał jednak, że bardziej prawdopodobna jest dolna granica. Ale to nie wszystko. Unia chce by podatki były płacone nie w miejscu siedziby firmy, a w miejscu gdzie znajduje się konsument.

Takim rozwiązaniom zdecydowanie przeciwstawiają się takie kraje jak Holandia, Irlandia czy Luksemburg. Obecnie firmy takie jak Apple rejestrują się tych właśnie krajach by móc płacić niższe podatki. Patrząc na to, że to największe firmy na świecie... ciężko się dziwić, że Berlin i Paryż również mają ochotę na pobieranie od nich podatków.

Zobacz: Google ma niecałą dobę na dostosowanie się do wyroku Komisji Europejskiej

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się