DAJ CYNK

UKE powtarza zamówienie na system aukcyjny

25.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2299

Ważne 3

4

UKE unieważnił postępowanie na dostarczenie elektronicznego systemu aukcyjnego, który miał posłużyć do rozdania częstotliwości 800 i 2600 MHz. Jedyny startujący podmiot wpłacił wadium za małe o niecałe 80 zł.

UKE unieważnił postępowanie na dostarczenie elektronicznego systemu aukcyjnego, który miał posłużyć do rozdania częstotliwości 800 i 2600 MHz. Jedyny startujący podmiot wpłacił wadium za małe o niecałe 80 zł.

Indyjska firma e-Procurement Technologies Limited wpłaciła 11920,71 zł przy wymaganym wadium w wysokości 12 tys. zł. Można podejrzewać, że błąd wynikał z różnic kursowych bądź nieprzewidzianych kosztów przelewu w innej walucie. Oprócz tego, w dokumentacji oferenta zabrakło takich informacji, jak m.in. wykaz świadczeń wykonanych przez podmiot w ostatnich 3 latach.

e-Procurement Technologies Limited to spółka zatrudniająca kilkuset pracowników, która specjalizuje się w systemach aukcyjnych online. W swoim portfolio ma jednak praktycznie tylko indyjskie firmy.

UKE ponownie ogłosił zamówienie publiczne na dostarczenie systemu do aukcji. Zainteresowani dokumenty mogą składać do 4. października. W poprzednim zamówieniu termin upływał 9. września. Oznacza to co najmniej miesiąc opóźnienia względem pierwotnych planów.

Zobacz: Aukcja bez systemu i iluzja anonimowości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~Namakon
0

2013-09-28 18:26:18

@12 No co ty, muszą na coś wydać kasę z kieszeni podatnika. Wszak taki jednorazowy system to inwestycja w przyszłość i tak dalej.. potem będzie można postawic sobie opakowanie na ścianie w gabinecie, i - co ważniejsze! - wypłacić premię szefostwu za "wzorowo przeprowadzony przetarg"... polska.

Odpowiedz

15. ~.aj
0

2013-09-26 10:16:50

A mnie zastanawia po jaka ... system aukcyjny do jednego przetargu na czestotliwosci ? Nie mozna np. zrobic klasycznej aukcji ? Sala konferencyjna na 1 dzien, ciasteczka, hostessy i nie trzeba czekac na informatykow. Mozna tez zrobic zamknieta telekonferencje, gdzie beda sie przez np. godzine licytowac po buziach. Ja rozumiem, ze dobrze jest jak pieniadz krazy w gospodarce, ale z drugiej strony po co sobie zycie komplikowac?

Odpowiedz

14. ~aa
0

2013-09-26 09:41:37

no właśnie, zaprosili by Dana Dotson z Wojem magazynowych, każdy znalazł by czynnik WOW, a Solorz mógłby krzyknąć "YUUUP!"

Odpowiedz

13. ~
0

2013-09-26 07:43:32

Informatycy w tej firmie pracują za miskę ryżu dziennie.

Odpowiedz

12. ~Sig
1

2013-09-25 23:30:39

Po co komu system za tyle kasy. Nie lepiej zaprosić wszystkich zainteresowanych w jedno miejsce i przeprowadzić zwykłą licytację kto da więcej, szybko, sprawnie, a nie jakieś programy jednorazowego użytku i zapewne masę problemów z samym programem...

Odpowiedz

11. ~
0

2013-09-25 23:21:12

@10 myśle że w przetargach prywatnych podcodzi sie do tego bardziej liberalnie.

Odpowiedz

10. ~
0

2013-09-25 23:15:36

@9 no jasne, miliony firm, które codziennie robią przelewy międzynarodowe i borą udziały w przetargach i mają z tym problemy. Myślisz, że 12 tys. to dokładna kwota 3% wartości zamówienia? zgodnie z ustawą art 45 ust 4. - wadium do 3% wartości całego zamówienia, wiec skąd wiesz jaka jest kwota możliwa do nadpłaty? 12 tys. to kwota minimalna pewnie.

Odpowiedz

9. ~pabloki
1

2013-09-25 23:03:12

@8 błędy formalne błędami ale jak pisałem nie można " nadpłacić" bo było by to odebrane jako możliwość faworyzacji. Musi być równo. Myśle że chodziło tu o różnice kursowe i kosty przelewu które mogą zmienić sie " na bieżąco" . Róznice kursowe - zapoznaj sie z tym obszernym tematem. Koszzty międzynarodowych przelwów na takie akcje zależą o kosztu rzeczywistego wykonywanego przelewu, nie da sie wziąć tego z cennika banku. UKE powinno wiedzieć o tym, ale po co przecież to takie polskie nic nikogo nie obchodzi.

Odpowiedz

8. ~
0

2013-09-25 22:57:05

@5 a barany które biorą udział w przetargu nie mogą nadpłacić parę groszy np. 500 zł? Ale nie, bo wrzucają tę kasę (500 zł) na super oprocentowane konto i nie będą przelewać więcej, skoro będą mieć z tych 500 zł w tym czasie super odsetki na koncie oszczędnościowym. Średnio rozgarnięty człowiek potrafi obliczyć koszty przelewów zagranicznych, kursów i ewentualnych oprocentowań. Przecież wadium jest zwracane co do grosza. A poza tym były też tu inne błędy formalne.

Odpowiedz

7. ~
1

2013-09-25 22:56:40

JEDYNY podmiot z ... Indii? Ja chyba śnię. Co to kurna jest?

Odpowiedz

6. ~pabloki
0

2013-09-25 22:51:13

@4 wysyłam na krepetycje do rostowskiego #4 a speców z uke także.

Odpowiedz

5. ~pabloki
0

2013-09-25 22:49:39

coś mi tu nie gra. tylko jedna firma? chyba nieopłacalny ten system i powazne firmy w tak niepoważne projekty w tak niepoważnym kraju nie wchodzą. teraz to wadium przepadnie. w przypadku jednego podmiotu przy udziale różnc kursowych uke powinno zaakceptować oferte. różnoc kursowych nie da sie przewidziec , potem sie je rozlicza . jeśli wadium było by o 1 grosz ponad to też by unieważnili a barany w uke nie wiedza co to są różnice kursowe i że świat ma różne strefy czasowe. wstyd mi za uke , wstyd!!!

Odpowiedz

4. ~
1

2013-09-25 22:23:58

Co za ludzie, ale amatorka. Nie przewidzieli kursu lub prowizji za przewalutowanie. Facepalm.

Odpowiedz

3. ~Brend
1

2013-09-25 22:20:49

Niema co, lukratywny biznes... cały jeden podmiot...

Odpowiedz

2. ~kleks
2

2013-09-25 22:16:19

Niech wystawią te częstotliwości na Allegro :)

Odpowiedz