DAJ CYNK

UKE: P4 i T-Mobile przed czasem wywiązali się z obowiązku budowy i modernizacji nadajników

23.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6520

Ważne 12

0

Znikają kolejne "białe plamy" na mapie dostępności szybkiego Internetu mobilnego. Zwycięzcy przetargu na częstotliwości 1800 MHz, wykorzystywane m.in. do transmisji LTE, przed czasem wypełnili zobowiązania inwestycyjne, tworząc i modernizując prawie 7,7 tys. stacji bazowych.

Znikają kolejne "białe plamy" na mapie dostępności szybkiego Internetu mobilnego. Zwycięzcy przetargu na częstotliwości 1800 MHz, wykorzystywane m.in. do transmisji LTE, przed czasem wypełnili zobowiązania inwestycyjne, tworząc i modernizując prawie 7,7 tys. stacji bazowych.

UKE dokonując rezerwacji częstotliwości na pasmo 1800 MHz, pozyskane w wyniku przetargu przez T-Mobile i P4, zobowiązał operatorów do zbudowania lub zmodernizowania co najmniej 6400 stacji bazowych. Nałożone zobowiązania inwestycyjne miały być zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od otrzymania decyzji. Co najmniej 50% inwestycji miało zostać wykonanych na obszarach wiejskich lub w miastach i miejscowościach poniżej 100 tysięcy mieszkańców.

Zobowiązania pokryciowe i inwestycyjne służyły temu, aby operatorzy pozyskujący częstotliwości możliwie szybko udostępniali je klientom oraz inwestowali w infrastrukturę, zwłaszcza tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Zgodnie z założeniami, inwestycje powinny zakończyć się w czerwcu tego roku, tymczasem już w lutym obaj operatorzy nie tylko wypełnili ale przekroczyli zobowiązania zdecydowanie przed zaplanowanym terminem. W lutym P4 posiadał 4475 stacji bazowych zaś T-Mobile Polska - 3216 stacji bazowych, wobec 3200 założonych w zobowiązaniach.

Zobacz: [Aktualizacja] Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!
Zobacz: Są rezerwacje 1800 MHz dla P4 i T-Mobile

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
33. ~adi
0

2015-02-24 15:45:54

~Kamil w Solcu jak najbardziej mam zasięg, może nie jakiś najlepszy ale nie mam porblemów z dogadaniem się czy internetem

Odpowiedz

32. ~Calm7
-1

2015-02-24 09:55:32

31). Kłamać nie wypada ;-D

Odpowiedz

31. PiotrM
-3

2015-02-24 09:51:15

@30 nie znasz się, w Play to nie możliwe, to najlepsza sieć w Polsce a może i na świecie. Czekam na plusy.

Odpowiedz

30. ~beka
-1

2015-02-24 09:35:41

A ja gdzie nie pojadę to internetu play nie łapie. A jeśli już to strasznie wolny. We Wrocławiu jeszcze ok,ale poza nim to jakby go nie było.

Odpowiedz

29. ~zulugula
2

2015-02-23 19:38:37

@27 e tam ludzie, to miejscowi :)

Odpowiedz

28. ~mirekb
2

2015-02-23 19:30:46

jakby to mno robili dla Nas..niech budują na 1800 ile sie da.za rok beda oferowac lte800 w calym kraju ale oferty detaliczne zapewne beda mialy inny fup niz na 1800,dojdzie w miastach agregacja z 2600 to dopiero bedzie sie działo..

Odpowiedz

27. ~
3

2015-02-23 17:54:39

No dobra, to teraz prosze o pokrycie GSM , wspolnie przez 4 opow razem np Beskid Niski i gorki. Egsm900. Nic wiecej. Bo te regiony GSMu nie widza od poczatku swojego istnienia. A Tam tez ludzie mieszkaja.

Odpowiedz

26. ~Karol
0

2015-02-23 17:12:01

Biała plama Nowy Korczyn, Solec Zdrój czekamy na zniknięcie.

Odpowiedz

25. ~LTE
-6

2015-02-23 15:42:54

@22 - Wszystko można wywrzeć jak się wie gdzie uderzyć, ale rozumiem twoje zmartwienie, 1 nadajnik na wsi to mniej pieniędzy dla Ciebie, pozostaje mi tylko żyć w zakłamaniu że kiedyś będzie lepiej.

Odpowiedz

24. PiotrM
0

2015-02-23 15:28:51

@23 zastanawiam się nad logiką Twojej wypowiedzi. Skoro do tej pory bywało różnie, a teraz operatorzy wypełnili zobowiązania, to dlaczego od tej pory miałoby być lepiej? Tym bardziej, że nie wisi już nad nimi widmo niewypełnienia zobowiązań...dlaczego teraz mieliby starać się bardziej?

Odpowiedz

23. ~sadist
0

2015-02-23 15:18:58

Dobrze, powinno to wpłynąć na realny zasięg sieci , co osobiście bardzo mnie cieszy bo do tej pory bywało różnie

Odpowiedz

22. ~ja
5

2015-02-23 15:17:30

@21 Ty myślisz, ze wywierasz presję na operatorze? Za twoje hejty już dawno ci załatwiliśmy sprawę. Nie będziesz miał LTE Play. Korzystaj z pozostałych "lepszych" sieci. Miej honor i przestań skamleć.

Odpowiedz

21. ~LTE
-4

2015-02-23 15:05:05

@20, Tak startery leżą nieużywane bo po co odpalać jak nie ma zasięgu, każdy cieszy japę że ma LTE w RBM darmowe czy za 45 zł bez limitu, a nawet za 5 zł samo WWW by starczyło a nie człowiek się męczy na aero2.

Odpowiedz

20. ~ja
3

2015-02-23 14:48:51

@16 A znasz sieć, która jest "wszędzie"? Brak tylko u ciebie Play, który jak sam piszesz: "..P4 jest do du.py" i tu ciebie nie rozumiem. Masz wszystkie pozostałe doskonałe sieci, a stoisz cały dzień w oknie i wydlądasz czy przypadkiem od lasu nie podchodzi ta sieć "do du.py"?

Odpowiedz

19. ~LTE
-3

2015-02-23 14:47:04

@17, Po co kryjesz P4 jaka to dobra sieć w zasięgu, nie mówiłem że nie ma LTE tylko obojętnie jakiego zasięgu macierzystego. W ofertach głosowych OK ma zasięg roaming a co z Play Online? Nie loguje mnie na roaming więc jak korzystać mam?

Odpowiedz