DAJ CYNK

UKE nie będzie relacjonować przebiegu aukcji

23.01.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4499

Ważne 9

6

UKE nie będzie relacjonować przebiegu aukcji na częstotliwości 800 i 2600 MHz tak, jak było to np. w Niemczech, choć nie ma ku temu żadnych przeszkód formalno-prawnych - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

UKE nie będzie relacjonować przebiegu aukcji na częstotliwości 800 i 2600 MHz tak, jak było to np. w Niemczech, choć nie ma ku temu żadnych przeszkód formalno-prawnych - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Zobacz: TELKO.in: UKE ogłosił aukcję na 800 MHz i 2600 MHz.

Zgodnie z rozporządzeniem o przetargu/aukcji/konkursie na częstotliwości, UKE informuje o podmiotach, które złożyły ofertę wstępną oraz o wynikach zakończonej aukcji. Nie przewidujemy informowania publicznie i na bieżąco o przebiegu aukcji. Wyniki każdej rundy będą znać tylko uczestnicy aukcji i komisja aukcyjna UKE - powiedział TELEPOLIS.PL Jacek Strzałkowski, rzecznik Urzędu.

Strzałkowski nie odpowiedział na pytanie o powody takiej decyzji.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~...
0

2014-01-23 22:35:37

No bo i po co? Lepiej "tunelować", jak zwykło się w Wolsce...

Odpowiedz

23. ~
0

2014-01-23 21:48:21

Kiedy ta aukcja?

Odpowiedz

22. ~
0

2014-01-23 19:26:48

Ale ze znaczeniem pijarowym. Jeśli więc " bez znaczenia z punktu widzenia wyników przetargu oraz jego przebiegu" to upublicznienie przebiegu nie stanowiłoby problemu. Czemu więc nie?

Odpowiedz

21. ~as
1

2014-01-23 17:07:10

Decyzja kompletnie bez znaczenia z punktu widzenia wyników przetargu oraz jego przebiegu. Zastanawia to bicie piany tylko na telepolis...

Odpowiedz

20. ~?
0

2014-01-23 16:29:15

Witek nie krytykuję was tylko ludzi którzy nawet pewnie w większości przypadków nie umieją przeczytać ze zrozumieniem ogłoszenia o wyniku takiego przetargu a udają wielkich ekspertów w dziedzinie.

Odpowiedz

19. WitekT
1

2014-01-23 16:27:10

17: zainteresuje całkiem sporo osób, uwierz. Zawsze w doborze informacji kierowaliśmy się NASZĄ intuicją co jest ciekawe, a co nie - to doprowadziło nas do tego, że jesteśmy najpopularniejszym portalem w branży. PS. Do zobaczenia w komentarzach pod aukcją. ;-)

Odpowiedz

18. WitekT
0

2014-01-23 16:25:42

pabloki: niektórych to interesuje. Mnie mogą dziwić Twoje zainteresowania, ale nie muszę się o tym wypowiadać, prawda? To JEST kwestia publiczna, bo rozdawane są częstotliwości przez państwowy urząd, a pieniądze z aukcji są dochodem budżetu państwa.

Odpowiedz

17. ~?
0

2014-01-23 16:25:31

MTR a ile bloków zajmiesz w paśmie 800? Czy większości czytelników telepolis i zwykłych zjadaczy chleba potrzebna jest taka wiedza do szczęścia? Iperyt większość z tzw. nas wszystkich jak to ładnie ująłeś gdyby nie telepolis w ogóle nie miała by pojęcia co to gsm albo umts czy tym bardziej 4g od strony technicznej już nie wspomnę o tym że nie wiedzieliby co to częstotliwość 900 mhz i po co ona komu. Spora część tych nas wszystkich nawet nie wie pewnie co to uke.

Odpowiedz

16. ~pabloki
1

2014-01-23 15:31:43

słusznie po co maja relacjonować to nie jest kwestia publiczna bo operatorzy są prywatni. Ważne są wyniki a nie telenowela.

Odpowiedz

15. ~MTR
0

2014-01-23 14:59:41

A kiedy ta aukcja i ogłoszenie wyników??

Odpowiedz

14. iperyt
0

2014-01-23 14:14:24

To już w Polsce rządzonej przez PO pewien standard.Buta i arogancja.Przejrzystość w takiej sprawie jest podstawą , bo to nie częstotliwości Pani Gaj czy Tuska ani żadnej innej POwskiej koterii , ale nas wszystkich.Jeżeli UKE ogłasza przetarg również w moim imieniu (tak powinno przynajmniej być w demokratycznie rządzonym państwie), to mam prawo wiedzieć co się z dobrem będącym przedmiotem przetargu dzieje. Jednak w Polsce rządzonej przez różne bliżej nieokreślone grupy na styku szemranego biznesu i komunistycznych służb specjalnych za pośrednictwem Słońca Peru , sprawa już pewnie została załatwiona przy dobrych cygarach i drogich trunkach.Sam przetarg to pewnie tylko fasada dla wcześniej podjętych decyzji. Obywatelom warra od tego co ustalają możni.

Odpowiedz

13. ~rough
1

2014-01-23 13:30:57

@12 - pamięta, pamięta... i uważam że szaleństwem jest porównywanie dzisiejszej skali korupcji na każdym kroku i wręcz polityki państwa prowadzonej celowo tak żeby sprzyjać korupcji, do IV RP gdzie walczono z korupcją czasem nawet zbyt agresywnie, dodam że obniżano podatki, a Tusk wtedy zapowiadał że jak dojdzie do władzy to wywali z rządu każdego komu do głowy przyjdzie podnoszenie podatków... i co zrobił jego rząd? podniósł podatki najbardziej z wszystkich rządów w historii III RP. Owszem w poprzednim rządzie też była praktyka nepotyzmu i zatrudniania funkcjonariuszy partyjnych na określonych stołkach, ale takiej skali tego zjawiska jaka jest dzisiaj nie było w Polsce NIGDY, nawet za rządów SLD, pomijając już fakt że ten rząd zatrudnił najwięcej nowych urzędników w historii. Jednym słowem porównywanie poprzedniego rządu z tym rządem to jak porównywanie przeziębienia (bo nie twierdzę że IV RP była idealna) z AIDS.

Odpowiedz