DAJ CYNK

UKE: mapa samorządowych hotspotów

16.09.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3599

Ważne 7

0

UKE opracowało mapę z lokalizacjami punktów dostępu do Internetu (hotspotów), które zostały uruchomione przez Jednostki Samorządu Terytorialnego.

UKE opracowało mapę z lokalizacjami punktów dostępu do Internetu (hotspotów), które zostały uruchomione przez Jednostki Samorządu Terytorialnego.

Hotspoty są zainstalowane w miejscach publicznych, w szczególności obejmując swym zasięgiem place miejskie, budynki użyteczności publicznej (urzędy, muzea, szkoły, dworce), place uniwersyteckie, aleje, parki. Za ich pośrednictwem samorządy terytorialne świadczą swoim mieszkańcom - po uprzednim uzyskaniu odpowiedniej zgody od UKE - usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat lub w zamian za opłatę niższą niż cena rynkowa.

Samorządowe hotspoty nie zapewniają dostępu do Internetu w pełni porównywalnego do tego, z jakiego korzystają abonenci przedsiębiorców telekomunikacyjnych, ani pod względem funkcjonalności (niższa prędkość transmisji danych, ograniczona długość jednej sesji połączenia z siecią), ani dostępności i zasięgu terytorialnego.

Użytkownicy hotspotów mają dostęp do Internetu tylko w miejscach, w których zlokalizowano punkty dostępu. Aby ułatwić znalezienie takich miejsc, UKE przygotował graficzną prezentację lokalizacji hotspotów z obszaru całego kraju - dane zostały przedstawione w formie map i tabel ujętych na 4 poziomach, tzn. kraj, województwo, powiat, gmina. Obecnie w zestawieniu ujętych jest 2047 hotspotów, ale lista będzie uaktualniana.

Mapa hotspotów samorządowych dostępna jest pod tym adresem.

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się