DAJ CYNK

[Aktualizacja] UKE ukarał spółkę Koksztys za nielegalny telemarketing

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9463

Spółka Koksztys S.A. została ukarana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej za prowadzenie telemarketingu niezgodnie z prawem.

Kara na spółkę została nałożona w związku z naruszeniem Prawa Telekomunikacyjnego, a konkretnie przepisów art. 172 dotyczącego kontaktów marketingowych. UKE ustalił, że w okresie od maja do listopada 2017 roku podmiot działający na zlecenie Koksztys S.A. nawiązał ponad 30 tys. połączeń w celu przedstawienia informacji handlowej dotyczącej abonamentów na usługi prawne i windykacyjne. Firma nie posiadała zgody klientów na wykonywanie tego typu połączeń.

Zobacz: UKE: Certyfikowane pomiary szybkości Internetu po pierwszych 6 miesiącach

Zdaniem UKE konsekwencją tych działań było obniżenie przewidzianego prawem stopnia ochrony praw abonentów i użytkowników końcowych w relacji z profesjonalnym podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą, w związku z czym ponad 30 tys. osób mogło zostać narażonych na niechciane komunikaty marketingowe.

Zobacz: UKE: stanowiska Orange, Play, Plusa i T-Mobile w sprawie dystrybucji częstotliwości sieci 5G

Ze względu na to, że to pierwsza taka sytuacja firmy, wysokość nałożonej kary to 80 tys. zł i standardowo decyzja nie jest prawomocna.

Zobacz: Pierwsza polska kara za złamanie RODO pod lupą zagranicznych mediów: kwota nie jest imponująca

Aktualizacja

Zbieżność nazw bywa niestety myląca. Tuż po publikacji zgłosili się do nas pracownicy firmy prawniczej Koksztys z informacją, że to nie ten podmiot został ukarany przez UKE, a spółka Koksztys S.A. Co ciekawe, obie firmy mają siedzibę pod tym samym adresem...

Za pomyłkę przepraszamy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: UKE

Przewiń w dół do następnego wpisu