DAJ CYNK

UKE - analiza aktywnych kart SIM

02.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4669

Ważne 3

1

UKE przedstawił analizę aktywnych kart SIM w oparciu o różne źródła danych.

UKE przedstawił analizę aktywnych kart SIM w oparciu o różne źródła danych.

Analiza liczby aktywnych kart SIM została przygotowana w oparciu o pięć różnych źródeł danych - Dane UKE, Komisji Europejskiej, firmy analitycznej Analysys Mason, dane GUS-u oraz dane przekazane przez operatorów.

Wg danych UKE w 2015 roku na rynku znajdowało się 56,6 mln kart SIM (wliczając w to karty M2M). Nasycenie rynku osiągnęło poziom 147%, o 4% więcej niż w 2014 roku. 49,4% wszystkich kart stanowiły karty postpaidowe.

Dane Komisji Europejskiej pokazują, że w 2015 roku na polskim rynku znajdowało się 50,2 mln kart SIM, z czego 58,8% z nich było kartami postpaid, z kolei nasycenie usługami osiągnęło poziom 131%.

Dane firmy analitycznej Analysys Mason częściowo pokrywają się z danymi UKE. W 2015 roku na polskim rynku było 56,5 mln kart SIM, z czego 54% z nich stanowiły numery postpaidowe. Nasycenie rynku wynosiło 147%.

Dane GUS mówią z kolei i 56,2 mln kart SIM, z czego 52% stanowiły numery postpaid. Nasycenie rynku wynosiło natomiast 146%.

Na podstawie zebranych danych UKE oszacowało liczbę aktywnych kart SIM. Z analizy wynika, że kart z numerami postpaid było na polskim rynku 27,6 mln, z kolei prepaidowych 18,8 mln. Jako aktywne karty przyjęto te, które w ciągu trzech miesięcy wykonały jakikolwiek ruch w sieci (połączenie, wiadomość, transmisja danych). Wynika z tego, że na rynku znajdowało się ponad 8,8 mln nieaktywnych kart, nazywanych potocznie martwymi duszami. Z analizy wynika również, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba nieaktywnych kart utrzymywała się na zbliżonym poziomie.

Zobacz: Pełną analizę aktywnych kart SIM

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się