DAJ CYNK

TrendForce - Samsung liderem sprzedaży, wszyscy tracą kosztem chińskich marek

14.10.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3912

Ważne 3

1

TrendForce zaprezentował statystyki sprzedaży smartfonów w III kwartale 2015 roku. Liderem pozostaje Samsung, ale cały czas rośnie udział chińskich producentów.

TrendForce zaprezentował statystyki sprzedaży smartfonów w III kwartale 2015 roku. Liderem pozostaje Samsung, ale cały czas rośnie udział chińskich producentów.

Samsung sprzedał w III kwartale 2015 roku 24,6% wszystkich smartfonów na światowym rynku. Drugi jest Apple z wynikiem 13,7%. Obie firmy straciły jednak udział w rynku kosztem, okupujących miejsca 3-5, chińskich producentów - Huawei, Xiaomi i Lenovo.

Producent 3Q2015 2Q2015
Pozycja Udział w rynku Pozycja Udział w rynku
Samsung 1 24,60% 1 26,70%
Apple 2 13,70% 2 15,40%
Huawei 3 8,40% 3 7,50%
Xiaomi 4 5,70% 4 5,90%
Lenovo 5 5,70% 6 5,20%
Inni - 41,80% - 39,20%
Łącznie   332,710 mln   305,090 mln


Patrząc na rynek tylko pod kątem chińskich marek, 18,7% sprzedanych smartfonów, to produkty Huawei. Czołową piątkę chińskich producentów zamykają TCL i OPPO.

Producent 3Q2015 2Q2015
Pozycja Udział w rynku Pozycja Udział w rynku
Huawei 1 18,70% 1 17,90%
Xiaomi 2 12,70% 2 14,00%
Lenovo 3 12,70% 3 12,50%
TCL 4 10,40% 4 9,70%
OPPO 5 8,70% 5 9,70%
Inni - 36,80%   36,20%
Łącznie   149,500 mln   128,500 mln

Źródło tekstu: TrendForce; wł

Komentarze
Zaloguj się
19. gramacz
0

2015-10-16 10:35:40

nie wiem czy wiecie ale w top 10 największych jest już 6 marek z chin, a pchają się kolejne, prawdopodobnie za niedługo Meizu wygryzie SONY i będzie 7 marką z chin w 10 największych producentów na świecie.Dwaj pierwsi gracze tracą po 2 % kwartalnie, za dwa lata w top 3 może już nie być apple, a może i samsunga

Odpowiedz

18. gramacz
0

2015-10-16 10:29:12

Xiaomi robi dobre telefony, ale seria redmi to typowe tanie budżetowce. Często inne chińczyki sa o wiele lepszej jakości przy podobnej cenie. Lenovo jest na 5 pozycji, ale bez uwzględnienia Motoroli, rezem zajmują 3 pozycjęOgólnie warto wbić na forum o chińskich telefonach i poczytać opinie posiadaczy, a nie osób który tylko coś gdzieś słyszały.

Odpowiedz

17. PLANET
0

2015-10-15 14:08:39

News który powinien spełniać pewne standardy to co innego niż luźny komentarz, tym bardziej pisany dość późno. Akurat dla mnie interpunkcja jest mniej istotna w tym newsie niż błąd merytoryczny, których niestety orson popełnia dużo. Jak jesteś grammar nazi, to może sam zacznij używać konsekwentnie polskich znaków diakrytycznych, przedstaw się a nie wypowiadaj jak anonimowy frajer, a co do ostatniego komentarza, poczytaj o użyciu przecinków wraz z literą i. Nie jestem polonistą, ale jak chcesz komuś zarzucać "ogólne problemy z językiem polskim" to zacznij od siebie.

Odpowiedz

16. ~
0

2015-10-15 08:34:33

"Teksty "z kolana" wyglądają po prostu źle i, przykro to mówić, zaniżają poziom Telepolis" - @14 zarzuca komuś błedy a sam je robi. . .śmieszny typek

Odpowiedz

15. ~
0

2015-10-15 08:30:54

@14 masz problem z interpunkcja i w ogole z jezykiem polskim. . . coz to za zwrot " na choc troche powaznie"…?

Odpowiedz

14. PLANET
0

2015-10-15 01:45:02

@Hose: moim zdaniem (tu akurat powiem coś niepopularnego) Apple się jednak obroni przez dość długi czas samą pozycją i masą.. ale nie mogą się tylko tym kierować, bo zachowując skalę, znamy przykład choćby Nokii. Niby idą teraz w zegarki - i posiadając produkt nie wiem czy nie o najsłabszej baterii i jednej z najgorszych funkcjonalności - ale mają wysoką sprzedaż i marżę, w tym momencie na dobrą sprawę mogą testowaćv rynek "ile kupi tego chłamu". Teraz większy potencjał jest w rozwijającym się dynamicznie Apple TV. Niemniej dokładnie tak jak mówisz - innowacje to klucz. Zobaczymy jak im pójdzie w samochodach (Tesla już zdążyła zauważyć ich pozycję choćby poprzez sarkastyczne komentarze), w nowych niszach.. Tu można się zastanowić co by to było.. Łatwiej o przykłady z mniej wykorzystanych nisz, które wymagają dopieszczenia - typu okulary 3D/VR/AR, biżuterię (pomijając zegarki, zatem głównie dla kobiet) ze zintegrowaną elektroniką, czy też np. składniki cyfrowego domu - niż całkowicie nowe pomysły, w których Apple się raczej nie wyróżnia (tutaj myślę wręcz o rozwiązaniach rodem z np. Back to the Future).

Odpowiedz

13. PLANET
0

2015-10-15 01:22:41

@9: anonimie, proszę - powiedz mi które komentarze i dlaczego, o ile piszesz na choć trochę poważnie to mogę śmiało się odnieść i przy okazji się przedstaw. Trochę merytoryki, a nie wrzuty "bo tak", bo jak tylko tak chcesz rozmawiać to EOT.

Odpowiedz

12. robert177
0

2015-10-14 23:41:21

Stać mnie by sobie kupić za 2, 3 razy droższy telefon, ale po co. Dla mnie to żadna radość pójść do rtv i kupić pierwszy lepszy flagowiec. To pójście na łatwiznę. Fajnie sobie wyszukać coś ciekawego w dobrej cenie. Mam trochę kasy, ale szacunek dla pieniądza pozostał. Nie lubię głupio wydawać.

Odpowiedz

11. robert177
0

2015-10-14 23:35:24

No jak się wydaje takie telefony jak xiaomi redmi note 2 to wiadomo ze konkurencji popada w kłopoty. Ja mam mi3. Większość znajomych się dziwiło, ale przez rok moj dalej działa a ich sony, samsung itd juz zdążyły się popsuć. Ja nie uważam ze mam no name. Wręcz przeciwnie uważam że mam topowa markę z świetnym miui, a oni badziewie samsunga z lagwizem i jeszcze przeplacaja. Jestem dumny ze się znam i umiem sobie kupić dobry telefon w świetnej cenie. A oni płacąc podwójnie czy potrójnie dają się golić takiemu samsungowi jak jacyś frajerzy.

Odpowiedz

10. SHIBBY
0

2015-10-14 22:43:57

@7 Zgadzam się z Tobą. Obecnie od ponad roku mam Mi2s i jestem mega zadowolony. Telefon jest bardzo dobrze wykonany, ma świetny aparat, bardzo dobrą jakość dźwięku, a szybkością działania bije niektóre topowe telefony bardziej znanych w Polsce producentów, dużo od niego nowszych. Moi znajomi, którzy dzięki mnie poznali na tym jednym przykładzie markę Xiaomi są pod dużym (pozytywnym) wrażeniem. Niektórzy do tego stopnia, że postanowili i sobie sprawić telefon tej firmy. Obecnie prócz mnie dwoje znajomych i mój brat posiada telefony tej marki i nie żałują, że dali się namówić na kupno. Polecam wam wszystkim zacząć traktować chińskie telefony, jako poważną konkurencję dla japońskich czy koreańskich produktów, bo w ciągu najbliższych lat możemy mieć wysyp dobrej jakości tanich chińczyków na polskim rynku.

Odpowiedz

9. ~
0

2015-10-14 20:55:18

@3 poziom to Twoje komentarze zanizaja. . .do przemyślenia

Odpowiedz

8. Hose
0

2015-10-14 20:40:21

Mimo wszystko Apple traci ilościowo znacznie mniej niż Samsung, jednak trend jest wyraźny, obawiam się że "tańsi" producenci z biegiem czasu zjedzą nawet jabłuszko. iPhone będą jedynie użytkować zagorzali maniacy marki... Wielkie wiodące obecnie marki produkujące smartfony/telefony powinny zająć się szukaniem innego sposobu zarobku poprzez innowacje, tylko tędy droga do walki z kopiarkami z Chin.

Odpowiedz