DAJ CYNK

TK Telekom znów do wzięcia

21.10.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2325

Ważne 1

0

Polskie Koleje Państwowe ponownie próbują sprzedać TK Telekom. W poniedziałek PKP zaprosiły inwestorów do negocjacji w sprawie nabycia udziałów - czytamy w Parkiecie.

Polskie Koleje Państwowe ponownie próbują sprzedać TK Telekom. W poniedziałek PKP zaprosiły inwestorów do negocjacji w sprawie nabycia udziałów - czytamy w Parkiecie.

Analitycy wyceniają TK Telekom na 400 mln złotych. PKP posiada 48% udziałów w spółce, a reszta należy do skarbu państwa. Spółka jest właścicielem 6 tys. km kabli światłowodowych i 22 tys. km kabli miedzianych.

W lutym prezes PKP Jacek Karnowski poinformował, że TK Telekom zostanie podzielone na 3 mniejsze podmioty, a dwa z nich (część związana z budownictwem oraz światłowodami) trafią na sprzedaż. Proces prywatyzacji zakończyć ma się na przełomie roku, a do spółki PKP PLK zostanie włączona część infrastruktury zawierająca kable miedziane - czyli trzecia część.

Źródło tekstu: Parkiet, wł

Tagi: pkp tk telekom
Komentarze
Zaloguj się
17. wlo
0

2014-10-21 14:17:46

Znam ten temat - akurat pracuję nad zleceniem dla takiej firmy mającej rodowód w głębokim komunizmie gdzie po prywatyzacji właściwie nic się nie zmieniło... Gdyby współpraca między mną a pracownikiem firmy układała się tak, że zaczynam zlecenie i czekam na uzgodnione w umowie dane niemal do końca terminu realizacji zlecenia, to w normalnej firmie taki człowiek wyleciałby na pysk zbity albo zapłaciłby to co im policzę za - jak by nie patrzeć - stracony czas ;-)Ale nie o to w moich pytaniach chodziło ;-)

Odpowiedz

16. ~syn siostry zakonnej
0

2014-10-21 14:12:19

siedziby w kazdym wiekszym miescie, a w kazdej siedzibie masa ludzi nic nie robiaca, dublujaca prace innych lub generujaca problemy, ktore sa rozwiazywane przez innych. to jest klasyczny przyklad bylejakiego polskiego urzedu. pokaz mi inny telekom ktory dziala w ten sposob. tego wlasnie przyszly nabywca nie moze zmienic.popatrz na wyniki finansowe i powiedz, dlaczego przy takim potencjale, wyglada to tak slabo.

Odpowiedz

15. Sig
0

2014-10-21 12:42:48

Myślę, że jedną z zalet TKT, poza istniejącą siecią oczywiście, jest możliwość łatwej dalszej rozbudowy tej sieci po traktach kolejowych... To przecież duża zaleta, bo teraz kabel w ziemi położyć, żeby się duch Janusza Biznesu we właścicielach gruntów nie odezwał, to sztuka...

Odpowiedz

14. Kryniczanin
0

2014-10-21 12:13:32

O czym Wy mówicie przecież ta firma już po restrukturyzacji jest, a także dzięki Bogu są związki bo mówią jak jest. Przypominam od kwietnia 2012 na kolei rządzą bankowcy, lotnicy i młodzi gniewni z PO. Kolejarze nie mają nic do gadania.Patrzcie na co bankomaty wydają kasę -

Odpowiedz

13. Red_PL
1

2014-10-21 12:06:26

@10 nie kupuje się mieszkania z trupem w szafie :) A w tym przypadku trupem są dokładnie związki zawodowe.

Odpowiedz

12. ~syn siostry zakonnej
1

2014-10-21 11:54:21

dlaczego (ponownie) ciezko sprzedac? dlatego, ze kupujacy bierze tez zwiazki zawodowe, ktore nie pozwola zrobic restrukturyzacji.

Odpowiedz

11. wlo
0

2014-10-21 10:59:01

Czasem te światłowody nie są za "cienkie" (w sensie przepustowości)? Bo można mieć tysiące kilometrów dróg... jednopasmowych - i się tym chwalić nie podając zasadniczego kryterium?

Odpowiedz

10. wlo
0

2014-10-21 10:54:35

Hmmm... Mówimy cały czas o imponującej sieci - dlaczego ciężko ją sprzedać wobec tego? Cena za wysoka czy co? No coś na rzeczy musi być! I o to włąsnie mi chodzi - czy czasem ta imponująca sieć jednak nie jest odpowiednia dla operatorów - czy to "sieciowych" czy telekomunikacyjnych?

Odpowiedz

9. Kryniczanin
0

2014-10-21 10:54:08

Ooo znalazłem w necie

Odpowiedz

8. Kryniczanin
0

2014-10-21 10:49:54

@WloMusze przeszukać papiery kolejowe bo mam mapę liczba światełek jest bardzo duża. Inni mogą marzyć o takiej sieci.

Odpowiedz

7. ~kk
0

2014-10-21 10:48:26

Prosty przykład w miastach takich jak Brwinów, Milanówek, Grodzisk Maz. są niewielkie osiedla bloków przy torach kolejowych. Obecnie UPC sprzedaje tam swoje usługi z tym swoim Mega szybkim internetem. Obstawiam że sygnał bierze ze światłowodów TK Telekom

Odpowiedz

6. wlo
0

2014-10-21 10:48:24

Czy tylko chodzi o to, że sprzedadzą sieć firmie, która taniej będzie nią taniej zarządzać a oprócz tego co Xytras napisał o korzystaniu z tej sieci przez GTS, nowy właściciel nadal będzie sprzedawał usługi kolejom tyle, że taniej?

Odpowiedz

5. wlo
0

2014-10-21 10:46:10

No OK. Więc pytam - jaką wartość (chodzi głównie o możliwości wykorzystania sieci - jako szkieletowej np.? i w konsekwencji oczywiście "pieniężną") ma ta sieć dla innych potencjalnych kupców? Sprzedać chcą - to rozumiem. Ale po co mieliby kupować to inni operatorzy?

Odpowiedz

4. Red_PL
1

2014-10-21 10:24:02

@wlo, fenomen tego operatora polega na tym, że sprzedaje kolei swoje usługi drożej niż normalne ceny rynkowe. Ktoś już jakiś czas temu w PKP załapał że u konkurencji mogą mieć a) taniej b) szybciej c) z SLA. A skoro można mieć taniej to po co utrzymywać tą całą bandę :)

Odpowiedz

3. wlo
0

2014-10-21 10:21:32

No to oczywiste, ze w całym kraju... Tory kolejowe nie kończą się na rogatkach Warszawy przecież... Pytam ponieważ nigdy nie widziałem mapy sieci tego operatora. A z wszelkiego rodzaju wiadomości wynika, ze to głównie infrastruktura obsługująca głównie koleje jednak.

Odpowiedz