DAJ CYNK

T-Mobile: VoLTE i Wi-Fi Calling w liczbach

orson_dzi

Prawo, finanse, statystyki

T-Mobile chwali się pełną funkcjonalnością usługi VoLTE i Wi-Fi Calling oraz przedstawia liczbę użytkowników korzystających z obu technologii.T-Mobile chwali się pełną funkcjonalnością usługi VoLTE i Wi-Fi Calling oraz przedstawia liczbę użytkowników korzystających z obu technologii.

Dwa tygodnie temu prezes T-Mobile Polska Adam Sawicki ogłosił na Twitterze, że operator osiągnął liczbę 100 tys. klientów VoLTE oraz Wi-Fi Calling. Są o to osoby, które posiadają umowę z T-Moble, mają zainstalowanie odpowiednie oprogramowanie na smartfonie oraz mają uruchomioną usługę na swoim numerze.

W ostatnich dniach operator aktywował obie technologie kolejnym klientom. W efekcie liczba użytkowników VoLTE i Wi-Fi Calling osiągnęła 150 tys. Co ciekawe 100 tys. z nich korzysta z iPhone'ów. T-Mobile jest jak na razie jedynym operatorem w Polsce, którego sieć przeszła certyfikację Apple i tylko klienci T-Mobile mogą korzystać z VoLTE i WiFi Calling na smartfonach tej marki.

VoLTE to technologia umożliwiająca wykonywanie połączeń po sieci LTE. Dzięki niej skraca się czas nawiązania połączenia oraz sama jakość dźwięku podczas rozmowy jest odczuwalnie wyższa. Wi-Fi Calling (VoWiFi) pozwala na wykonywanie połączeń oraz wymianę wiadomością za pośrednictwem dowolnej sieci Wi-Fi. Dzięki temu będąc w dowolnym miejscu na świecie można całkowicie za darmo korzystać z telefonu, o ile jesteśmy w zasięgu sieci Wi-Fi.

Z VoLTE oraz Wi-Fi Calling mogą korzystać klienci, którzy posiadają ofertę JUMP! lub SuperNet oraz używają jednego z następujących modeli smartfonów:


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu