DAJ CYNK

Szybkość polskiego Internetu wg Netflixa

17.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6439

Ważne 3

0

Netflix zaprezentował nowy indeks prędkości dostawców internetowych. Po raz pierwszy znalazła się w nim Polska.



Netflix zaprezentował nowy indeks prędkości dostawców internetowych. Po raz pierwszy znalazła się w nim Polska.

Indeks prędkości dostawców internetowych Netflix to wskaźnik jakości odtwarzania materiałów z serwisu Netflix w czasie największej oglądalności zapewnianych przez danego dostawcę usług internetowych. Nie jest to wskaźnik ogólnej jakości innych usług/danych udostępnianych w sieci dostawcy usług internetowych. Wyższa prędkość przesyłania materiałów z serwisu Netflix przeważnie oznacza lepszą jakość obrazu, szybsze uruchamianie odtwarzania oraz mniejszą liczbę zakłóceń.

Średnia prędkość łączy w Polsce to 3,23 Mb/s, co daje nam 30. pozycję w rankingu. Liderem jest Szwajcaria z wynikiem 4,28 Mb/s.

W podziale na operatorów, ich prędkość pokrywa się z kolejnością prezentowaną przez Speedtest. Najszybszy Internet w Polsce wg Netflixa oferują Toya (3,68 Mb/s), UPC (3,66 Mb/s) oraz Inea (3,63 Mb/s). Operatorzy mobilni są na miejscach 7-9 i są to kolejno Orange (2,92 Mb/s), Plus (2,52 Mb/s) oraz Play (2,26 Mb/s).

Źródło tekstu: Neflix; wł

Komentarze
Zaloguj się
39. ~TMobileSkasowałoRWK
1

2017-08-18 17:44:00

@orson, chcesz powiedzieć, że trafiło się około 15 fanatyków T-Mobile, którzy przypadkowo spotkali się w czasowym okienku trwającym 60 sekund, i dali łącznie równą ilość minusów (-11 uwzględniając plusy) tym samym komentarzom?Przecież to jest niemożliwe.Poza tym nie twierdzę, że ktoś to zrobił za pieniądze.Twierdzę tylko, że zrobiła to osoba, instytucja, organizacja, korporacja, która ma tutaj minimum 15 multi-kont i w ciągu kilkudziesięciu sekund zakopywała po kolei te komentarze, które są teraz zakopane.Takie są Fakty. Ale nie musisz w nie wierzyć i nie musicie ich sprawdzać.Napisałem "15 fanatyków", bo obserwowałem te komentarze i nagle było -10, potem -9 (komentarz się pojawił bo ktoś dał plusa) potem znowu -10, znowu -9, potem -10, -11, -10 i -11.To jest około 15 osób/kont, które minusowały masowo i dały od razu 10 minusów z 10 różnych kont tym komentarzom i potem tylko po jednym/dwa, gdy ktoś dał plusa i komentarz się pokazał (gdy miał-9).Nie dziwota, że potem T-Mobile jest hejtowane.

Odpowiedz

38. ~Dziki
1

2017-08-18 17:42:29

Jest dokładnie tak jak pisze TMobileSkasowaloRWK. T-mobile ma gdzieś swoich abonentów. Kolsuntanci są specjalnie szkoleni do ich zbywania. Nie chcą rozwiązać problemów. I niestety na telepolis pojawiło się ich dużo.

Odpowiedz

0

2017-08-18 16:54:30

Nie wiem po kiego grzyba te ukrywanie komentarzy - wystarczy ilość plusów i ile minusów:-P

Odpowiedz

36. orson_dzi
0

2017-08-18 16:49:49

@27 Przyznam Ci, że nie widzę kto dał minus, więc nie powiem Ci, czy np. było to takie samo IP, ta sama osoba itd. Niekoniecznie muszą to być głosy od osób w jakiś sposób opłacanych. Fanatyków nie brakuje.

Odpowiedz

35. ~TMobileSkasowałoRWK
1

2017-08-18 16:44:24

Ranking operatorów ISP bezpośrednio na stronie Netfliksa: >T-Mobile po prostu nie ma. Bo nikt mając T-Mobile nie korzysta z Netflixa (ale jest to śladowa ilość i Netflix ją zignorował).A tu bezpośredni adres do print-screena:

Odpowiedz

0

2017-08-18 16:44:08

33). To dla rozrywki nie możesz też założyć konta..?nick np. tajobajobil;-D

Odpowiedz

33. ~TMobileSkasowałoRWK
0

2017-08-18 16:39:14

@31, jestem inwalidą przykutym do fotela i kompa, także dla mnie to rozrywka, takie - jak to powiedziałeś - śledztwo.Mogę Cię nagrać jak Ci odpisuję. Żaden problem.

Odpowiedz

32. ~TMobileSkasowałoRWK
0

2017-08-18 16:35:53

@Calm7, w niusie nie ma informacji o T-mobile w ogóle. Konto Premium na Telepolis nic Ci nie da. Żadne T-Mobile sie nie pojawi, bo właśnie T-Mobile nie ma w tym rankingu.I dlatego wszyscy się z T-Mobile naśmiewają, a korporacja T-Mobile Polska masowo z multi-kont na telepolis daje takim komentarzom -10 punktów aby nie były widoczne.Orson Cię wprowadził w błąd z tym wykupieniem konta Premium. Żadne T-Mobile się nie pojawi, bo T-Mobile nie m,a w statystykach Netflixa - bo nikt z T-Mobile z Netfliksa nie korzysta, bo sie nie da pewnie korzystać.Statystyki Netflixa nie kłamią przecież.

Odpowiedz

31. ~xD
0

2017-08-18 16:33:15

@28 Śledzenie jak bardzo nie masz co ze sobą zrobić i marnujesz dzień na swoim śledztwie zrobiło mi dzień xD nagraj filmik jak mi odpisujesz pls

Odpowiedz

30. ~c.d.
0

2017-08-18 16:32:08

...na dementi kogoś z redakcji :)

Odpowiedz

0

2017-08-18 16:31:37

25). mam włączyć konto premium - tylko po to, aby mi się nazwa ,,t-mobile " pojawiła..? Dobry żart na koniec ciężkiego tygodnia pracy:-D :-D :-D :-D :-D

Odpowiedz

28. ~TMobileSkasowałoRWK
0

2017-08-18 16:31:16

Kilka ukrytych komentarzy:#6: To jak to: nie ma T-Mobile? Czy to oznacz, że:- użytkownicy T-Mobile nie oglądają Netflixa, bo ich np. nie stać (bo opłaty abonamentowe wysyciły ich portfele)?- użytkownicy T-Mobile nie oglądają Netflixa, bo nie mają na to czasu bo tylko biznes, praca, nauka i/lub imprezy?- użytkownicy T-Mobile nie oglądają Netflixa, bo jest ich zbyt mało, szczególnie prepaidowców, bo oferta T-Mobile jest do kitu i za droga?- użytkownicy T-Mobile jednak oglądają Netflixa, ale osiągają prędkość 1,5Mb/s i zajęli odległe 20. miejsce?- użytkownicy T-Mobile jednak oglądają Netflixa, ale robią to na kartach Orange albo na swoim światłowodzie?#14: Taka jest najnowsza strategia T-Mobile, kreowanie się na sieć Premium.#16: Kreowanie się na premium to chyba tylko cenami, niedługo mam zamiar przejść do zielonych to zobaczę jak będzie gdzie indziej#17: No chyba ich nieaktywne usługi, dziwne iboa, zapominanie o promocji i pobieranie opłaty za pakiet jest PREMIUM.#22: TMobile ma chyba ma tutaj z 30 kont założonych, bo w 60 sekund dali ponad 10 minusów niepochlebnym komentarzom (i je ukryli przez to).Prawda jest taka, że net od TM bardzo słabo działa z Netflixem i lepiej zaopatrzyć się w coś innego do do tego serwisu.A jak do tego dodać te ciągłe znikanie złotówek z prepaida TM, ciągłe włączanie się Bezpiecznego Internetu, ciągłe wyłączanie się innych usług, niepoprawne ich działanie, ciągłe problemy (prepaid w TM to po prostu masakra - więcej trzeba czasu poświęcić na pisanie reklamacji niż na sen) to nie ma się co dziwić, że TMobile ma najmniejsze udziały albo nie ma ich wcale.Wystarczy wejść do dowolnego wątku o TMobile na forum Telepolis, w prepaidzie szczególnie aby być zszokowanym tym co się dzieje od kilku lat w ich ofercie i systemie bilingowym.No chyba, że to Redakcja Telepolis uktywa te komentarze, bo im TMobile za to płaci. Czekam na

Odpowiedz

27. ~TMobileSkasowałoRWK
0

2017-08-18 16:24:19

@orson, przeczytaj zakopane komentarze i sprawdź, w jakim tempie były im dawane minusy.To że było to masowe minusowanie przez jedną organizację (czy jedna osobę) to jest Fakt - nagrałem nawet film jak szybko się te minusy pojawiały :).Pytanie jest tylko takie: czy to Telepolis je zakopał, czy multi-konta T-Mobile?

Odpowiedz

26. ~TMobileSkasowałoRWK
0

2017-08-18 16:21:45

@orson, ja wiem dlaczego komentarz jest ukryty - bo dostał 10 minusów.Ale dlaczego dostał te 10 minusów w ciągu kilkunastu, maks. kilkudziesięciu sekund?I inne komentarze też zostały też tak przez kogoś zakopane - od razu 10 minusów w tym samym momencie.

Odpowiedz

25. orson_dzi
0

2017-08-18 16:17:51

@24 Włącz konto Premium to się pojawi :P @23 Komentarze są ukrywane jak mają za dużo negatywnych opinii. Na górze listy możesz je rozwinąć.

Odpowiedz