DAJ CYNK

Światowy rynek smartfonów po 1Q2017 według TrendForce

Dodane przez: Koala

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4747

Z danych dostarczonych przez TrendForce wynika, że firma Samsung w pierwszym kwartale tego roku prześcignęła firmę Apple pod względem liczby sprzedanych smartfonów.Z danych dostarczonych przez TrendForce wynika, że firma Samsung w pierwszym kwartale tego roku prześcignęła firmę Apple pod względem liczby sprzedanych smartfonów. Warto zaznaczyć, że wynik ten został osiągnięty jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży nowego flagowca Koreańczyków, czyli Galaxy S8.

Producent

1Q17

4Q16

Miejce

Udział

Miejce

Udział

Samsung

1

26,1%

2

18,5%

Apple

2

16,9%

1

20,3%

Huawei

3

11,4%

3

11,3%

OPPO

4

8,1%

4

8,8%

BBK/vivo

5

6,2%

5

7,1%

LG

6

4,6%

6

5,8%

inni

-

26,7%

-

28,3%Tak dobry wynik firma Samsung osiągnęła dzięki sprzedaży dużej liczby urządzeń budżetowych. Nie spełniły się przewidywania krytyków Samsunga, którzy wieńczyli potężny spadek sprzedaży koreańskich smartfonów po problemie firmy, jaki się zrodził w związku z modelem Note 7, który miał wadliwą konstrukcję i akumulator. Jak widać firma Samsung ma się wyśmienicie, co potwierdzają tylko przedstawione dane.

Na trzecim miejscu w zestawieniu znajduje się firma Huawei, która zaliczyła nieznaczny wzrost udziału w rynku, w stosunku do ostatniego kwartału zeszłego roku. Kolejne pozycje także pozostają niezmienne. Możemy zauważyć, że spadek udziału w rynku zanotowała firma LG. Jednakże patrząc na nowy, flagowy model G6, całkiem możliwe, że przyszłe wyniki będą zgoła inne.

Może okazać się, że drugi kwartał tego roku będzie jeszcze gorszy dla firmy Apple, gdyż w regularnej sprzedaży zagoszczą Samsung Galaxy S8 i S8+. Wydaje się, że samo wprowadzenie przez producenta z Cupertino czerwonych wariantów kolorystycznych iPhone'a 7 i 7 Plus oraz delikatne odświeżenie iPhone'a SE, to zdecydowanie za mało.

Za to bardzo ciekawie może ukształtować się zestawie po IV kwartale, kiedy to na rynku pojawi się wyczekiwany jubileuszowy iPhone. Ma to być model wnoszący nowe rozwiązania konstrukcyjne. Samsung Galaxy S8 i jego większy brat - S8+, to jednak urządzenia na tyle ciekawe, że ja na miejscu firmy Apple już teraz bałbym się o udział w rynku. Szczególnie jeśli potwierdzą się plotki o nowej generacji Samsunga z serii Note, która ma się ponoć pojawić jesienią tego roku.

Zobacz: Czerwone iPhone'y 7 i 7 Plus oraz pojemniejszy iPhone SE
Zobacz: Wszystko o Samsungach Galaxy S8 i S8+
Zobacz: Pierwsze informacje na temat Galaxy Note 8

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wikipedia

Źródło tekstu: 9to5mac

Przewiń w dół do następnego wpisu