DAJ CYNK

Statystyki przenośności numerów stacjonarnych w 2Q2016

07.07.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4692

Ważne 9

1

W II kwartale w sieciach stacjonarnych przeniesiono 171,3 tys. numerów. Najwięcej numerów oddała Netia (42 tys.), Orange (40,4 tys) i T-Mobile (12,6 tys.). Telekomy te także przyjmowały dużo numerów, jednak spośród przyjmujących najwięcej, na drugim miejscu jest... P4! Dał się wyprzedzić tylko jednemu operatorowi stacjonarnemu.

W II kwartale w sieciach stacjonarnych przeniesiono 171,3 tys. numerów. Najwięcej numerów oddała Netia (42 tys.), Orange (40,4 tys) i T-Mobile (12,6 tys.). Telekomy te także przyjmowały dużo numerów, jednak spośród przyjmujących najwięcej, na drugim miejscu jest... P4! Dał się wyprzedzić tylko jednemu operatorowi stacjonarnemu.

P4 oddało 73 numery stacjonarne, a przyjęło aż 10,3 tys. W ujęciu netto największymi beneficjentami byli:

  • Globitel - 13 tys.
  • P4 - 10,2 tys.
  • UPC - 7,6 tys.
  • Inea - 4,3 tys.
  • 3S - 4 tys.

W ujęciu netto największe straty ponieśli:
  • Orange - 19,8 tys.
  • Netia - 17,1 tys.
  • T-Mobile - 4,5 tys.
  • Dialog - 4 tys.
  • Exatel - 3,5 tys.
  • Polkomtel - 3,4 tys.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1H2016

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
36. WitekT
1

2016-07-08 11:47:17

Andrzej24: numery stacjonarne to numery stacjonarne. Po co wprowadzasz jakieś rozgraniczenia? :-)

Odpowiedz

35. ~
0

2016-07-07 22:49:22

która siec komórkowa oferuje numer stacjonarny z tanimi rozmowami zagranicznymi ?

Odpowiedz

34. ~Tomasz
0

2016-07-07 22:24:51

Globitel robi duża sprzedaż w przetargach i głownie duże instytucje tak po 1000- 2000 numerówMimo wszytko szacunek dla ich techniki. Pomogli mi już parę razy w trudnych sytuacjach.Siedzibę mają w Łodzi ale i są w regionach

Odpowiedz

33. Andrzej24
-1

2016-07-07 17:21:04

32@ Ja się tylko zapytałem czy tu chodzi o numery stacjonarne na kablu czy również przez sieć komórkową

Odpowiedz

32. WitekT
0

2016-07-07 16:05:55

Andrzej24: no a co ma technologia do zestawienia z newsa? :-)

Odpowiedz

31. Andrzej24
0

2016-07-07 15:23:02

22@ Tak. Tu jest przykład oferty numeru stacjonarnego bez kabli, gniazdek:

Odpowiedz

30. ~aaa
0

2016-07-07 15:08:04

@25 w halonet masz 1zł na rok

Odpowiedz

29. WitekT
0

2016-07-07 14:05:59

pabloki: przyjęcie i bilans to dwie różne rzeczy. :-)

Odpowiedz

28. ~kenzo
0

2016-07-07 13:18:08

re 25; np w play mam numer podpiety pod komórkę, 1 zeta miesięcznie w taryfie firmowej, umowa przeniesienia z rok temu, może coś się pozmieniało. Służy tylko do odbierania bo nawet nie mam pojęcia jak z tego zadzwonić hehe tymbardziej że na kom no limit.

Odpowiedz

27. ~pabloki
0

2016-07-07 13:16:35

niektórych nawet nie znam.najpierw że p4 pryjęło 10,3 a pod spodem 10,2.

Odpowiedz

26. kamil1221
0

2016-07-07 13:06:31

Nie za bardzo widzę sens rozdzielania Netii i Dialogu na osobne podmioty. Jest to jedna grupa kapitałowa, więc można przyjąć że cała G.Netia straciła ok. 21tys. numerów.

Odpowiedz

25. ~Ściopa
0

2016-07-07 12:59:06

@8 Darek podpowiesz gdzie dają numer za 1 zł za rok .Ciekawa sprawa jeśli rzeczywiście można mieć tak tanio. W Happycall było 5zł za rok ale teraz wprowadzili opłaty 1zł za miech i już jest gorzej niestety. Napisz proszę jaki operator daje numer za 1 zł na rok. Dziękuję.

Odpowiedz

24. ~Jakub
0

2016-07-07 12:56:01

w P4 numer stacjonarny nie idzie przez sieć mobilną..? o.O Wtedy powód posiadania telefonu stacjonarnego jakim są białe plamy zasięgu idzie się.. ;)

Odpowiedz

23. ~
0

2016-07-07 12:47:48

do 12. Rozróżniamy jeszcze VoIP.Posiadając telefon stacjonarny w Play możemy zrobić darmowe przekierowanie na telefon komórkowy w Play i mieć 2 w 1. Ciekawa opcja przy opłacie 1 zł za numer stacjonarny za 1 zł.

Odpowiedz

22. WitekT
1

2016-07-07 12:37:52

Andrzej24: czy w obu przypadkach masz numer stacjonarny?

Odpowiedz