DAJ CYNK

Statystyki mobilnego Chrome'a

21.04.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2788

Ważne 6

7

Z mobilnej wersji przeglądarki Google Chrome korzysta ponad 1 mld użytkowników miesięcznie.

Z mobilnej wersji przeglądarki Google Chrome korzysta ponad 1 mld użytkowników miesięcznie.

Aby dojść do pułapu miliarda użytkowników miesięcznie mobilny Chrome potrzebował zaledwie czterech lat. To o dwa lata mniej niż zajęło to wersji komputerowej. W ciągu tylko ostatnich pięciu miesięcy liczba aktywnych użytkowników aplikacji mobilnej wzrosła o 200 mln.

Co miesiąc za pomocą mobilnej wersji Chrome'a internauci otwierają 771 mld stron internetowych, z czego automatycznie tłumaczonych jest 3,6 mld z nich. 145 mln stron jest uważanych za niebezpieczne, o czym użytkownicy są automatycznie ostrzegani. Dzięki funkcji autouzupełniania internauci oszczędzają 500 mld znaków miesięcznie, z kolei ze względu na zastosowaną kompresję danych zużywane są 2 mln GB danych mniej w ciągu każdego miesiąca. Chrome, to również dobry sposób na zarabianie pieniędzy. Google wypłaciło już ponad 2,5 mln dolarów dla osób, które wykryły błędy w zabezpieczeniach przeglądarki.

Google niestety nie informuje jak dużo pamięci RAM zużywa ich przeglądarka w ciągu miesiąca.

Źródło tekstu: venturebeat; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~spoko 667
0

2016-04-22 19:58:00

I czym się zachwycać, raczej przeciwnie. Uzyskano to dzięki "specyficznej" polityce twórców androida (czasem operatorów lub producentów fonów). W niektórych fonach nawet tego nie da się odinstalować. Niektóre usługi w sieci uzależnia się od posiadania chrome. Praktyki monopolistyczne! Na M$ większość huzia, a tu pod nosem ...

Odpowiedz

19. ~
1

2016-04-21 21:11:52

Ja wlasnie przestalem uzywac Chrome na rzecz FireFoxa, ktory zaczal dzialac poprawnie po ostatniej aktualizacji.

Odpowiedz

17. SirmarK
1

2016-04-21 19:09:26

#14. A tak pełnym zdaniem i jaśniej jesteś w stanie napisać o co konkretnie chodzi?

Odpowiedz

0

2016-04-21 18:03:46

Jakoś mi mobilne chrome nie przypadło do gustu, ale od czasu do czasu korzystam dla telewizjady. Przeglądarka Samsunga coś ma tam problem.

Odpowiedz

15. ~
0

2016-04-21 17:06:05

Właśnie przesiadłem się z chrome na natywną przeglądarkę Samsunga i odczułem niesamowitą ulgę.

Odpowiedz

14. ~
3

2016-04-21 16:17:03

Kiedy telepele zrobi artykuł o agonalnym stanie tmobilele vel era dziesen

Odpowiedz

13. ~tux
2

2016-04-21 16:13:22

Ja w przeciągu miesiąca zużyłem 1,5 GB ramu, chyba będę musiał sobie dokupić...;)

Odpowiedz

11. DanielR
1

2016-04-21 15:53:17

Czyżby odpowiedź Googla w formie reklamy na ostanie nieprzychylne uwagi ze strony KE? ;-)

Odpowiedz

10. ~Przemek
2

2016-04-21 15:52:53

Jak można zużywać ram miesięcznie? Chwilowo to się zgodzę. Ale zużycie na miesiąc to jakaś nowa jednostka.

Odpowiedz

9. 800000
-2

2016-04-21 15:46:23

Dodam, że nawet zakładki nie sortują się alfabetycznie, totalna kpina

Odpowiedz

8. 800000
0

2016-04-21 15:41:03

Brakuje tylko szybkiego dostępu do zakładek np. wysuwanych z boku i była by rewelacja, a tak to jest porażka.

Odpowiedz

7. ~Opera
-1

2016-04-21 15:39:51

A ja używam opery, bo bardzo lubie mieć dostęp do zakładek na dole ekranu, a nie brać telefon w obie ręce by nacisnąć coś na górze ekranu...

Odpowiedz

6. ~-
1

2016-04-21 15:31:00

@5potwierdzam, że niezbyt wiele RAM-u potrzebuje. Kłopot jest raczej z tym, że po pewnym czasie aplikacja rośnie i z początkowych 20MB zajmuje grubo ponad 140MB . Tak przynajmniej jest u mnie. Ale duży plus za szybkość działania

Odpowiedz

5. ~Pablok123
1

2016-04-21 15:23:55

U mnie chrome na androidzie działa super i wcaoe nie jest ramo zjadliwy.

Odpowiedz