DAJ CYNK

Spadają zarobki prezesów Samsunga

17.11.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3284

Ważne 3

8

Słabe wyniki sprzedaży Samsunga przełożyły się na dużo niższe wypłaty dla prezesów firmy.

Słabe wyniki sprzedaży Samsunga przełożyły się na dużo niższe wypłaty dla prezesów firmy.

Najlepiej zarabiającym z prezesów Samsunga jest Kwon Oh-hyung z rocznymi zarobkami wynoszącymi 3,82 mld wonów (3,25 mln dolarów). W ubiegłym roku zarabiał on niemalże dwa razy więcej - 6,25 mld wonów (5,32 mln dolarów). Zarobki Yoo Boo-keuna spadły z 3,61 mld wonów (3,07 mln dolarów) do 2,34 mld wonów (1,99 mln dolarów). Najmocniej spadek zarobków odczuła kieszeń Shin Jong-kyuna. W ubiegłym roku zarobił on 12,03 mld wonów (10,23 mln dolarów), a w tym już tylko 2,28 mld wonów (1,94 mln dolarów).

Wiadomość o spadku wynagrodzeń prezesów pojawia się kilka miesięcy po wycieku informacji o planowanych zwolnieniach i zmianach na szczeblach kierowniczych Samsunga.

Zobacz: Wyniki Samsunga po 3Q2015
Zobacz: Pomimo dobrych wyników finansowych Samsung szykuje zwolnienia

Źródło tekstu: koreaherald; wł

Tagi: CEO samsung
Komentarze
Zaloguj się
14. ~Jo
0

2015-12-12 09:28:55

Wyjątkiem w tej regule jest chyba póki co Apple, chociaż chińszczyzna też mu powoli odbiera zyski, ale Apple leci na marketingu i trochę sztucznie nadmuchanej "renomie", efekt podobny do tego co u nas widzimy w sieci PLAY - jedzie na renomie najtańszej sieci, i nawet jeśli tak nie jest (albo nie będzię), to ludziska i tak tam polecą bo w "PLAY JEST TANIO..." :) A z "apple" - jest tak - że jest na niego rozdmuchana dobrze przeprowadzonymi działaniami marketingowymi firmy moda, i tyle... - to moje subiektywne zdanie.

Odpowiedz

13. ~Jo
0

2015-12-12 09:20:36

Zauważyłem jedna prawidłowość, jakiś producent telefonów wybija się na rynku w ciągu kilku lat na podium, a potem "nagle" pada... przykład "nokia", a teraz podobnie pewnie będzie z samsungiem (chociaż to może trochę potrwać bo się rozrósł) , być może teraz jakieś Xiaomi poleci w górę.. ? Moim zdaniem rozrost kadry dyrektorskiej i wszelkiej maści "biurokratów, managerów, specjalistów od bycia specjalistą" prowadzi firmy na dno.... samsung zrobił się za dużym molochem po prostu... i skończy jako producent pralek i może telewizorów... wcześniej czy później...

Odpowiedz

12. ~
0

2015-11-17 22:44:54

Oni i tak swoje zarobili. Najwyżej kupią sobie jedno auto mniej.

Odpowiedz

11. ~Calm7
0

2015-11-17 19:37:38

Duże żołondki mają;-)

Odpowiedz

10. ~Templariusz
2

2015-11-17 16:57:01

Wyobrażacie zarobić sobie tyle chociaż przez rok? Właśnie stąd bierze się przepaść między bogatymi, a nawet nie biednymi, tylko normalnymi ludźmi.

Odpowiedz

9. ~ola
0

2015-11-17 13:24:16

o T tylko pozytywnie? na forum już piszą o awarii..

Odpowiedz

8. ~~~
0

2015-11-17 12:43:21

A co mnie to? Artykuł na miarę WP i innego syfu.

Odpowiedz

7. ~Mirek
0

2015-11-17 12:04:32

Tu na telepolis to ostatnio już nie mą o czym pisać,jakiś czas temu o tym fakt pisał, fajniee ,że prezes takiej firmy poda ile zarabia rocznie.... użyjcie chociaż raz mózgu,a z drugiej strony to niech ma , niech cycka od ciemnoty ludzkiej ile się da, kupowanie czegoś po 2-4 tysiące , co kupując na części wyszło by i nawet 49 % taniej ....polecam odwiedzić azjatycki rynek osobiście ,

Odpowiedz

6. ~dobrodziej
0

2015-11-17 11:32:37

trzeba założyc fundacje aby im pomoc -))

Odpowiedz

5. ~lol...
1

2015-11-17 11:31:15

No na chleb im powinno wystarczyć,. Swoją drogą jeśli produkują jakieś dziadostwo, po note4 i s5 które były dobre wypuszczają jakiś szklany syf za 4k bo mniejszych się kupować nie opłaca (32GB) bo oczywiście sd to już przeżytek ...

Odpowiedz

4. ~Master Chief
1

2015-11-17 11:10:08

Zarabiają tylko jeden zamiast dziesięciu milionów, dramat. Poruszyła mnie ta historia...

Odpowiedz

3. ~N
0

2015-11-17 10:35:21

Bycie na szczycie zobowiązuje. ..

Odpowiedz

2. ~LTE
0

2015-11-17 10:06:28

Popieram przedmówcę czarny PR się robi a zarobki spadają bo konkurencja daje to samo za cenę połowę mniejszą nie każdy już patrzy na logo.

Odpowiedz

1. ~
2

2015-11-17 10:00:19

Na takie wiadomości jest miejsce, a o 3 dniowej awarii w t-mobile nie ma.

Odpowiedz