DAJ CYNK

Sąd oddalił kasację UKE od powtórki przetargu na 1800 MHz w części

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8103

20. października Sąd Apelacyjny oddalił skargi kasacyjne Prezesa UKE oraz spółek Mobyland i Centernet (aktualnie Aero2) w przedmiocie odmowy unieważnienia przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości 1800 MHZ w zakresie dotyczącym oceny oferty PTC (aktualnie T-Mobile).

20. października Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargi kasacyjne Prezesa UKE oraz spółek Mobyland i Centernet (aktualnie Aero2) w przedmiocie odmowy unieważnienia przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości 1800 MHZ w zakresie dotyczącym oceny oferty PTC (aktualnie T-Mobile).

Zobacz: NSA prawomocnie uchylił decyzję UKE o częściowym powtórzeniu 1800 MHz.

W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, iż kluczowe dla niniejszej sprawy zagadnienie, czyli konieczność unieważnienia całego przetargu na rezerwacje częstotliwości oraz brak podstaw prawnych do unieważnienia przetargu w części to znaczy w zakresie oferty PTC zostało już prawomocnie rozstrzygnięte przez Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 8. maja 2014 roku, którym to wyrokiem została prawomocnie uchylona decyzja Prezesa UKE z 13. czerwca 2011 roku unieważniająca przetarg na rezerwacje częstotliwości tylko w części, w zakresie oceny oferty PTC. W tej sytuacji decyzja odmawiająca unieważnienia przetargu w zakresie oceny oferty PTC nie mogła się ostać.

Zobacz: Felieton: Dlaczego Midasowi nie zabiorą częstotliwości i LTE.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: UKE, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu