DAJ CYNK

Rośnie transfer danych w Orange

08.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7539

Ważne 6

1

Klienci Orange przesyłają coraz więcej danych. Już wiadomo, że w 2018 roku łączny transfer będzie dużo większy niż w 2017 roku.



Klienci Orange przesyłają coraz więcej danych. Już wiadomo, że w 2018 roku łączny transfer będzie dużo większy niż w 2017 roku.

W całym 2017 roku klienci mobilnej sieci Orange przesłali łącznie 450 PB danych, czyli 471 859 200 GB. Odpowiada to zawartości 100 mln płyt DVD i była to ponad dwa razy wyższa wartość niż w 2016 roku.

Jak udało nam się dowiedzieć, w ciągu I półrocza 2018 roku klienci Orange przesłali już 70% ilości danych z całego 2017 roku, czyli ok 315 PB danych - 330 301 440 GB. Czy ponownie sieć czeka dwukrotny wzrost transferu rok do roku? Jest na to spora szansa, bo zazwyczaj wartości transferów są wyższe w II połowie roku. m.in. w okresie wakacyjnym.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
67. ~Reply
0

2018-07-09 22:29:15

Zamiast ogladac tv, to wolicie ogladac tylko w internecie.Dyski coraz wieksze, to sciagacie co sie da.W smartfonach tna Fm, to w internecie radia sluchacie.To jak ma nie malec..?

Odpowiedz

66. BO2095
0

2018-07-09 13:10:20

Dlatego kupuje się niepakietowany. Wtedy masz pewność, że będzie dopóki będziesz płacić (albo do awarii, ale nadajnik LTE toż może walnąć) :^)

Odpowiedz

0

2018-07-09 13:06:46

@57 Wojna cenowa i pakiety w telefonie są jeszcze ok. Największe przekleńatwo to domowy internet mobilny bez limitu. Niech aobie będzie nawet wojna cenowa w tym segmencie, ale z limitami gagabajtów. Powiedzmy 100 giga i koniec netu. A jak chcesz więcej to kupujesz znowu 100 giga. Żadnych lejków nie powinno być, tylko stop i kupujesz nowy pakiet.

Odpowiedz

64. ~Jakub
0

2018-07-09 12:18:25

Domową*

Odpowiedz

63. ~
0

2018-07-09 12:17:22

@53 jedyni mają prawdziwy nolimitZobaczymy przy następnym raporcie kwartalnym, ofertę somową wcisnęli już 100 tys razy

Odpowiedz

62. ~Gnom
0

2018-07-09 12:16:09

W mojej dziurze na nadbużańskim zadupiu mam tylko zasięg Plusa, ale od razu z LTE i nie narzekam. 10 Mb/s udaje się wyciągnąć bez anteny. T-Mobile widzę na wyświetlaczu raz na jakiś czas jak idę z psem na łąkę. Orange i Play nie odnotowałem.

Odpowiedz

61. Ron
0

2018-07-09 12:10:10

@orson_dzi, jak można z Tobą sie kontaktować ??

Odpowiedz

60. ~Jakub
0

2018-07-09 12:05:36

@20 ja tam średnio lece 150 gb z tel i 600 gb na stacjonarnym w T-M

Odpowiedz

59. ~
-1

2018-07-08 23:24:39

No właśnie, plus czy Play dbają o sieć i włączają lejki a takie TMobile daje za pół darmo no limit na net domowy. Głupota, to oferta dla Januszy.

Odpowiedz

58. ~Luk
-1

2018-07-08 23:03:25

Oj zapycha się Orange ostatnio. Zauważyłem to już jakiś czas. Nawet pisałem do nich w tej sprawie i odp że to wina obciążenia sieci bo Internet prawie nie działał.

Odpowiedz

57. Pabloeq
-2

2018-07-08 23:02:43

@55 To prawda, a zasoby częstotliwości nie są nieskończone. Tylko dlaczego tak jest? Czy to nie opy wywołały wojnę cenową? Czy wszyscy się nie onanizowali jak startował plej jaki to on nie jest tani? Nakręcili januszków oszczędności cenami typu 9,90 najlepiej za pełny nolimit to muszą ponieść i ponoszą tego konsekwencje.

Odpowiedz

-1

2018-07-08 22:51:20

Tak to jest jak net mobilny udaje ftth... w tym tempie to za kilka lat będziemy mieć transfery po 4 megabitów w LTE. Nie piję tu tylko do Orange, ale do wszystkich mobilnych. Jedynie drastyczna podwyżka cen u wszystkuch i rezygnacja z nielimitowanych gigabajtów może odkorkować ten stan. Mam nadzieję, że tak będzie i za 100 giga będzie trzeba zapłacić 100zł.

Odpowiedz

54. ~Kojsk
0

2018-07-08 22:47:57

Play sam nie chciał dostępu do LTE T-Mobile

Odpowiedz

53. ~
0

2018-07-08 22:42:22

W T-mobile to pewnie tylko 1PB przepchany przez sieć. Oni nadal mają pakiety 500MB. Żenująca sieć.

Odpowiedz

50. iphoneski
0

2018-07-08 21:48:49

@49 Z @piotrzet rozmawiam dość często także wiem czego się spodziewać.

Odpowiedz