DAJ CYNK

Qualcomm zwróci BlackBerry jeszcze większą kwotę

27.05.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 28

Ważne 3

1

Miesiąc temu informowaliśmy, że Qualcomm przegrał w sądzie z BlackBerry. Zgodnie z wyrokiem - został skazany na zapłatę 814,9 milionów dolarów. Okazuje się, że to nie wszystko. Qualcomm zapłaci jeszcze więcej.Miesiąc temu informowaliśmy, że Qualcomm przegrał w sądzie z BlackBerry. Zgodnie z wyrokiem - został skazany na zapłatę 814,9 milionów dolarów. Okazuje się, że to nie wszystko. Qualcomm zapłaci jeszcze więcej.

To nie jest dobry czas dla Qualcommu. Toczące się postępowanie w Korei Południowej (dotyczące patentów i pozycji monopolisty), pozwy ze strony FTC oraz Apple'a czy - w ramach kontry - pozew Qualcommu przeciw Apple'owi (dotyczący zamierzonego stawiania procesorów Snapdragon w złym świetle i składania przez firmę z Cupertino fałszywych zeznań) to tylko część z kłopotów.

Prawnicy Qualcommu oraz BlackBerry doszli do porozumienia. Poza obowiązkowymi 814,9 mln USD, Qualcomm zapłaci dodatkowe 125 milionów dolarów w ramach spłaty odsetek oraz kosztów poniesionych przez BlackBerry. Do końca maja BlackBerry otrzyma zatem 940 milionów dolarów. To kilkukrotnie więcej niż zysk kanadyjskiej firmy w zeszłym kwartale (286 milionów dolarów).

Źródło tekstu: engadgenet, wł

Komentarze
Zaloguj się