DAJ CYNK

Qualcomm pozywa Apple'a za naruszenie umowy licencyjnej na oprogramowanie

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Wojna pomiędzy firmami Qualcomm i Apple rozwija się w najlepsze. Tym razem poszło o przekazywanie poufnych danych konkurencji.Wojna pomiędzy firmami Qualcomm i Apple rozwija się w najlepsze. Tym razem poszło o przekazywanie poufnych danych konkurencji.

Qualcomm złożył w sądzie stanowym w San Diego w Kalifornii pozew przeciwko firmie Apple twierdząc, że producent iPhone'ów żądał bezprecedensowego dostępu do bardzo poufnego oprogramowania producenta chipsetów, w tym kodu źródłowego. Według Qualcommu informacje te miałyby zostać wykorzystane przy współpracy Apple'a z Intelem, który dostarcza modemy do iPhone'ów od wersji 7. Qualcomm zwrócił uwagę, że inżynierowie Apple'a pracujący z chipami Qualcommu nie powinni przekazywać poufnych informacji producenta Snapdragonów inżynierom pracujących z chipami Intela.

Qualcomm twierdzi, że w lipcu firma Apple zażądała za pośrednictwem poczty elektronicznej informacji, w jaki sposób modemy firmy współpracują z niezidentyfikowanymi sieciami bezprzewodowymi. Zgodnie z pozwem firma Apple umówiła się z inżynierem firmy Intel, aby ten otrzymał kopię odpowiedzi firmy Qualcomm.

Zobacz: iPhone'y bez modemów Qualcommu
Zobacz: Prezes Qualcommu wierzy w rozejm z Apple

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters

Przewiń w dół do następnego wpisu