DAJ CYNK

Qualcomm pozywa Apple'a za naruszenie umowy licencyjnej na oprogramowanie

03.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3042

Ważne 5

0

Wojna pomiędzy firmami Qualcomm i Apple rozwija się w najlepsze. Tym razem poszło o przekazywanie poufnych danych konkurencji.



Wojna pomiędzy firmami Qualcomm i Apple rozwija się w najlepsze. Tym razem poszło o przekazywanie poufnych danych konkurencji.

Qualcomm złożył w sądzie stanowym w San Diego w Kalifornii pozew przeciwko firmie Apple twierdząc, że producent iPhone'ów żądał bezprecedensowego dostępu do bardzo poufnego oprogramowania producenta chipsetów, w tym kodu źródłowego. Według Qualcommu informacje te miałyby zostać wykorzystane przy współpracy Apple'a z Intelem, który dostarcza modemy do iPhone'ów od wersji 7. Qualcomm zwrócił uwagę, że inżynierowie Apple'a pracujący z chipami Qualcommu nie powinni przekazywać poufnych informacji producenta Snapdragonów inżynierom pracujących z chipami Intela.

Qualcomm twierdzi, że w lipcu firma Apple zażądała za pośrednictwem poczty elektronicznej informacji, w jaki sposób modemy firmy współpracują z niezidentyfikowanymi sieciami bezprzewodowymi. Zgodnie z pozwem firma Apple umówiła się z inżynierem firmy Intel, aby ten otrzymał kopię odpowiedzi firmy Qualcomm.

Zobacz: iPhone'y bez modemów Qualcommu
Zobacz: Prezes Qualcommu wierzy w rozejm z Apple

Źródło tekstu: Reuters

Tagi: apple Qualcomm
Komentarze
Zaloguj się
3. ~.we
0

2017-11-03 13:36:55

open source - wtedy nie ma problemu z dostępem do kodu...

Odpowiedz

2. ~
0

2017-11-03 11:46:01

@1 nie ***,nie splacili

Odpowiedz

1. ~Ela J.
0

2017-11-03 11:31:50

Samsunga za patenty spałcili?

Odpowiedz