DAJ CYNK

Qualcomm: 103 mld dolarów to za mało

13.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2891

Ważne 2

1

Qualcomm oficjalnie odrzucił ofertę przejęcia firmy przez Broadcoma. Główny powód to zbyt niska cena.Qualcomm oficjalnie odrzucił ofertę przejęcia firmy przez Broadcoma. Główny powód to zbyt niska cena.

Tydzień temu Broadcom ogłosił chęć przejęcia producenta Snapdragonów za 103 mld dolarów. Dzisiaj zarząd Qualcommu oficjalnie odrzucił ofertę, twierdząc że jest ona zbyt niska i zaniża wartość firmy. Ponadto pojawiły się wątpliwości, czy regulatorzy rynkowi zezwoliliby na realizację takiej umowy.

Jedną z opinii zarządu jest to, że propozycja Broadcomu znacznie zaniża wartość Qualcommu w stosunku do pozycji lidera w technologii mobilnej i naszych przyszłych perspektyw wzrostu - powiedział Paul Jacobs, prezes i dyrektor zarządzający Qualcomm Incorporated.

Żadna firma z branży półprzewodników nie ma lepszej pozycji w telefonii komórkowej, Internecie, motoryzacji, obliczeniach brzegowych i sieciach. Jesteśmy przekonani o naszej zdolności do generowania znaczącej dodatkowej wartości dla naszych akcjonariuszy, ponieważ kontynuujemy wzrost w tych atrakcyjnych segmentach i pracujemy nad przejściem do 5G - powiedział Steve Mollenkopf, dyrektor generalny Qualcomm Incorporated.

Rada nadzorcza i zarząd koncentrują się przede wszystkim na zwiększeniu wartości dla akcjonariuszy Qualcommu. Po kompleksowym przeglądzie, przeprowadzonym w porozumieniu z naszymi doradcami finansowymi i prawnymi, Rada doszła do wniosku, że propozycja Broadcomu dramatycznie zaniża wartość Qualcommu i wiąże się ze znaczną niepewnością regulacyjną. Jesteśmy przekonani, że strategia, którą Steve i jego zespół realizują, zapewnia o wiele wyższą wartość dla akcjonariy Qualcommu niż proponowana oferta - powiedział Tom Horton, dyrektor zarządzający Qualcomm Incorporated.

Źródło tekstu: Qualcomm

Komentarze
Zaloguj się
0

2017-11-14 13:57:27

Qualcomm ma tu niewiele do powiedzenie. Jak Broadcom zrobi wezwanie na akcje to myślę, że skupi spokojnie ponad 50%.

Odpowiedz

2. ~dav
0

2017-11-13 19:35:27

uff całe szczęście

Odpowiedz

1. ~Hotelarz
0

2017-11-13 19:25:47

Ja jakby dostał tyle kasy to bym postawił kilkadziesiąt hoteli 5 gwiazdek w Polsce.

Odpowiedz