DAJ CYNK

PTC chce szybko ruszyć z LTE, nie zdecydowała z kim zbuduje sieć

01.03.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4101

Ważne 9

1

Jeszcze w tym roku chcemy ruszyć z ogólnopolską usługą LTE. W ciągu trzech miesięcy planujemy podjąć decyzję, czy będziemy budować sieć w tej technologii samodzielnie, czy we współpracy z Centertelem, czy może także z P4 - zapowiada Miroslav Rakowski, prezes PTC, cytowany przez Parkiet.

Jeszcze w tym roku chcemy ruszyć z ogólnopolską usługą LTE. W ciągu trzech miesięcy planujemy podjąć decyzję, czy będziemy budować sieć w tej technologii samodzielnie, czy we współpracy z Centertelem, czy może także z P4 - zapowiada Miroslav Rakowski, prezes PTC, cytowany przez Parkiet.

Zobacz: [Aktualizacja] Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!

Rakowski liczy, że powstająca sieć mobilnego Internetu przyciągnie nowych abonentów. Ich liczba na pewno, jego zdaniem, przekroczy milion. W zeszłym roku liczba abonentów dedykowanej usługi dostępu do Internetu w T-Mobile urosła o 29%, do 973 tys.

Zobacz: Wygrana 1800 MHz to rewolucja dla P4.

Źródło tekstu: Parkiet

Komentarze
Zaloguj się
21. ~
0

2013-03-01 22:39:56

haha to po to im te 3zł z TT buhahahaha

Odpowiedz

20. ~
0

2013-03-01 22:04:26

Jeśli chodzi o LTE sensowniej byłyby zrobić wspólną infrastrukturę o tym samym ID by nie stawiać oddzielnych pał, biorąc pod uwagę jak droga jest to technologia byłoby najlepiej. A tak to bedziemy mieli cyrk jak zawsze z tym zasięgiem.

Odpowiedz

19. piotrzet
0

2013-03-01 19:11:26

17 raczej unlimted jak to jest w nie których krajach

Odpowiedz

18. ~Benji Mobile
-1

2013-03-01 17:27:50

Jak wy wszyscy jesteście anty p4 . Dajcie im szanse , a co do Centka to na giełdzie im wcale tak dobrze sie nie układa , więc kto wie czy czasem nie będą szukali ratunku . Hmmmmmmmmm a może powstanie nowy twór T-Orange ?

Odpowiedz

17. ~dermi36
1

2013-03-01 16:09:58

Wiedziałem, że Networks przyniesie coś nowego, a nie tylko poprawę zasięgu. Wprawdzie wspominali, że ułatwi to wprowadzenie nowych usług. Jeszcze w tym roku? No ładnie. Mam nadzieję, że tylko nie będzie to LTE takie jak Plusa - 10 zł za 0,5 GB, tylko solidne pakiety, jak przystało na LTE.

Odpowiedz

16. narkoman
1

2013-03-01 16:02:27

No teraz to na pewno się nie wyniosę z T-M do Orange. Oby szybko działali.

Odpowiedz

15. ~
-1

2013-03-01 14:49:30

Więc szybciej całe N! nawiąże współpracę z P4 niż samo PTC.

Odpowiedz

14. ~
0

2013-03-01 14:48:35

@13 Wiesz, nie patrzymy tylko na tą stronę. Solorz też nie dzisiaj się urodził. Gdyby 3 sieci nawiązały ze sobą współpracę przeciwko niemu to miałby problem. On pewnie też z P4 rozmawia. Bo wątpie aby PTC zerwało z Centertelem mają N! i poszło tylko w samo P4. A potem Centek miałby nawiązać współpracę z Solorzem, bo sam też LTE nie pociągnie. Wszystko wkoło rozpatrzą za i przeciw i tyle. Pzdr!

Odpowiedz

13. ~Słoneczny
0

2013-03-01 14:24:12

Żeby być mocną alternatywą dla Solorza i tak pozostali muszą połączyć siły. To nie te czasy, że każdy op może grać do własnej bramki. Każdy będzie musiał iść na jakiś kompromis. Play już przytula się do zasięgu PTC i całkiem możliwe, że powoli będzie porzucał Polko. PTC za to bez problemu oddaje bazę swoich "najgorszych klientów". Oceieplają się stosunki, będzie wspólny interes.

Odpowiedz

12. ~
0

2013-03-01 13:52:13

Albo inaczej - Centek i może dołączy do nich P4. A nie sam P4 a Centek na bok

Odpowiedz

11. ~
0

2013-03-01 13:51:12

do @9 jeszcze - cytat "czy we współpracy z Centertelem, czy może także z P4 " Czyli jak widać priorytetem jest Centertel a P4 jest tylko wyjściem awaryjnym.

Odpowiedz

10. ~
0

2013-03-01 13:49:55

@9 Co Ty wątpisz? Myślisz, że oni odpuszczą przetarg, by potem być jedyną siecią w Polsce bez LTE? Powiedzieli prawdę, ok 3 mld za pasmo to tyle ile całe P4 ma przychodów. Nie wierzę w to, aby PTC nawiązało współpracę z P4. Ale czas pokaże.

Odpowiedz

9. ~Benji Mobile
0

2013-03-01 13:29:07

@ 7 Wątpie . Orange Polska obawia się przekroczenia budżetu na kolejne przetargi na częstotliwości LTE - wypowiada się Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska . Więc spólka Magenty z p4 jest jak najbardziej realna :)

Odpowiedz

8. omena1
0

2013-03-01 12:22:20

WITEKT - możliwa jest konsolidacja pasma P4, PTC i PTK w ramach Nw!? Taki jeden wielki wzajemny roaming :) Mamy GSM/DCS/u9oo/u2100/LTE18oo z każdego nadajnika i każdy z "członków" spółki ma do tego dostęp w dowolnej technologii? Co na to UOKIK i inne urzędy? Skoro p.Solorz podobne imperium zrobił, ale jest to mętne.. limity, umowy między spółkami itd. Czy za bardzo pro konsumencki wariat wybrałam? Bo sianie w ramach Nw! u900 pts/ptk, oraz osobno LTE p4/ptc, wydaje się wielkim kuriozum...

Odpowiedz

7. ~
1

2013-03-01 12:13:45

Wydaje mi się, że jeżeli Orange zagwarantuje spółce Networks że wyłoży odpowiednią kasę na przetarg na 800 i 2600, i jeżeli współpraca między Orange i PTC się dobrze układa to nic się nie zmieni i dla P4 zabraknie miejsca.

Odpowiedz