DAJ CYNK

Program WiFi4EU został zatwierdzony przez Radę UE

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4026

Do 2020 roku ma powstać co najmniej 6 tys. darmowych hotspotów Wi-Fi sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.Do 2020 roku ma powstać co najmniej 6 tys. darmowych hotspotów Wi-Fi sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Program WiFi4EU zapewni obywatelom dostęp do Internetu wysokiej jakości i daje gminom, bibliotekom i innym instytucjom publicznym możliwość promowania swoich usług cyfrowych, a nawet może napędzić kolejne inwestycje - powiedział Urve Palo, minister ds. przedsiębiorczości i technologii informacyjnych w Estonii.

Zgodnie z planem gminy, szpitale i inne instytucje sektora publicznego będą mogły ubiegać się o sfinansowanie instalacji nowych punktów dostępu Wi-Fi, o ile te nie będą powielać już istniejących rozwiązań prywatnych lub publicznych. Organ publiczny musi również zobowiązać się do utrzymania nowego połączenia przez co najmniej trzy lata. Aby ubiegać się o wsparcie (Unia pokryje do 100% kosztów kwalifikowanych), będzie trzeba skorzystać z platformy internetowej, która powstanie na tę okoliczność.

Unia Europejska przeznaczy na powstanie darmowych hotspotów 120 mln euro do 2019 roku. Kwota ta będzie alokowana w sposób zrównoważony pod względem geograficznym we wszystkich krajach UE, a o przyznaniu dotacji decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dokładne kryteria selekcji zostaną ustalone przez Komisję Europejską, która będzie również zarządzać programem.

Pierwsze ogłoszenia dotyczące możliwości składania wniosków o dofinansowanie mają zostać uruchomione pod koniec 2017 roku lub na początku 2018.

Zobacz: WiFi4EU: darmowe hotspoty dla mieszkańców Unii Europejskiej
Zobacz: Na granicy zasięgu, czyli pomyśl zanim rzucisz wszystko i wyjedziesz w Bieszczady

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: europa.eu

Przewiń w dół do następnego wpisu