DAJ CYNK

Prawie 11 tys. stacji bazowych Orange

09.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4673

Ważne 12

1

Orange podsumowuje I półrocze 2018 roku. Sieć ma 10,5 tys. stacji LTE.



Orange podsumowuje I półrocze 2018 roku. Sieć ma 10,5 tys. stacji LTE.

Po I półroczu 2018 roku Orange ma aktywnych prawie 11 tys. stacji bazowych, z czego ponad 10,5 tys. obsługuje sieć LTE. 5100 stacji obsługuje agregację pasm. Agregację dwóch pasm znajdziemy na prawie 3 tys. stacji, a agregację czterech pasm znajdziemy w 320 miejscach. Ciekawostką podawaną przez operatora jest fakt, że w Polsce jest 40% stacji bazowych więcej niż stacji benzynowych.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w ciągu I półrocza 2018 roku klienci Orange przesłali w sumie 70% danych przesłanych w ciągu całego 2017 roku. W swoich szacunkach pomyliłem się jednak o 4 PB. Przesłanych zostało w sumie 311 PB danych, co można przeliczyć na 4100 lat ciągłego odtwarzania filmów w jakości HD.

Zobacz: Rośnie transfer danych w Orange

Rozmowy w sieci Orange są prowadzone głównie w sieci 3G, było ich 60%. W styczniu ponad 500 mln minut rozmów przeprowadzono w technologii VoLTE, a w marcu było to już ponad 600 mln minut.

Ponadto w I połowie 2018 roku przesłanych zostało 6,4 mld SMS-ów, czyli aż 24 tys. na minutę.

Źródło tekstu: orange; wł

Tagi: LTE orange
Komentarze
Zaloguj się
52. ~orange
0

2018-07-20 14:18:38

wydzierżaw działkę i załatw aby twoi ziomale od krów nie protestowali to ci postawimy stacje i będziesz miał zasięg. inaczej się nie da. Zasięg się z kosmosu nie bierze. To nie Star Trek

Odpowiedz

51. ~Marek.
0

2018-07-10 11:04:25

A w miejscowości Golasowice w samym centrum przy straży pożarnej brak zasięgu i to na zewnątrz.

Odpowiedz

50. wlo
-1

2018-07-10 08:44:51

49 - znowu śmieszkujesz? Kiedy ktoś przedstawia swoje stanowisko to pisze: wg mnie, moim zdaniem, w mojej opinii... Ty - - jak to w Twoim stylu jest - piszesz: "nawet w regulaminach sa zapisy "w sieci operatora" co oznacza sieć własną z roamingiem krajowym". Ja więc pytam - gdzie w regulaminach są takie zapisy?A to nie jest to samo, kiedy Ty się wyrwanego z kontekstu słowa czepiasz? Tyle, ze ja z kontekstu dyskusji ani z kontekstu postu nie wywnioskowałem co Twój umysł (wiadomo - zdecydowanie bardziej rozwinięty od mojego) mówił Ci co pisać ;-)

Odpowiedz

49. ~pabloki
0

2018-07-09 22:14:28

48 dziadu durny przecież wyżej napisałem Ci czy naprawdę zrozumiałeś że to zapis regulaminu? oznacza sieć własną z roamingiem krajowym to jest moje wyjaśnieni do Ciebie a nie zapis regulaminu. myślałem że umiesz myśleć . myliłem się. jednoczesnie zauwazyem ,bo to kolejny raz, że gdy coś nie pasuje do Twojej tezy to piszesz coś w stylu "po cholerę użyłeś tego sformułowania".

Odpowiedz

48. wlo
0

2018-07-09 21:56:05

46 - a co mnie dzielenie nadajników obchodzi? Ja pytam - po cholerę użyłeś tego sformułowania, że nawet w regulaminach sa zapisy "w sieci operatora" co oznacza sieć własną z roamingiem krajowym?toms - nie mówię o roamingu przecież a sformułowaniu jakiego użył gość i teraz śmieszkuje...

Odpowiedz

47. toms
0

2018-07-09 21:25:19

wlo - jakie praktyczne znaczenie dla użytkowników ma rozróżnianie poszczególnych rodzajów sieci? Zamiast gadać o takich pierdołach - bo to są dla mnie nic nie znaczące bzdety, z chęcią podyskutowałbym o łajdackich praktykach Yanosika z wykorzystywaniem bez wiedzy i zgody użytkowników połączeń bluetooth do odnajdywania zaginionych rzeczy, ale nie ma komu na Telepolis napisać stosownego artykułu na ten temat. Brak Witka coraz bardziej daje się we znaki.

Odpowiedz

46. ~pabloki
0

2018-07-09 20:55:04

44 Ty nie rozróżniasz że dyskusja dotyczy tego że orange ma 50 % udziału w networks więc i 50 % nadajników choć są współdzielone z tmobile . tak samo jak play ma dostep do nadajników 3 sieci i swojej . a w rozumieniu regulaminu św usług zwrot sieć telkomunikacyjna powoduje że play świadczy usługi za pomocą wszystkich nadajników w Polsce , wszystkich MNO . ja też to rozróżniam co to sieć telekomunikacyjna a co to własna. w tej dyskusji nie ma to znaczenia bo dyskusja jest o liczbie stacji bazowych .45 dlaczego więc nie mogłeś zrozumieć tego od razu wczesniej? dlaczego nie padła odpowiedź wprost tylko pokretna ? ja wiem gdzie to pisałeś ale żal mi już udowadniać kolejny raz Twoją głupotę .

Odpowiedz

45. wlo
-1

2018-07-09 20:33:23

43 - jeśłi pakiet jest dodatkowy, to jest dodatkowy - nie ma co interpretować... Nie wiem po co wymyślasz, ale właśnie - wymyślasz fakty w tym momencie ;-)

Odpowiedz

44. wlo
-1

2018-07-09 17:41:23

43 - dlatego ja rozrózniam kiedy piszą o świadczeniu usług z wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnej od "sieci operatora" albo - co w reglaminach internetowych piszą - własnej infrastrukturalnie sieci ;-)

Odpowiedz

43. ~pabloki
1

2018-07-09 17:34:48

42 ja wiem lepiej że nie znasz regulaminów playa. poza tym w 22 napisłeś że raczej nie traktują jako sieci operatora. wszystko na opak. a co to ma za znaczenie do gwarncji usług którą błednie w to wplotłeś . sprawdź w plusie też jest zapis że w innych sieciach nie gwarantują jakości . kompletnei nic nie rozumiesz . wielokrotnie udwodniłem Twoje głupkowanie. np. że jednak w plusie limit roamingowy zostałzwiększony o te 512 MB . ale nie przyznałes racji wprost tylko wypowiedzią interpretowalną. i tak jest z Tobą we wszystkim. ja jestem klientem play i wiem co i jak.

Odpowiedz

42. wlo
-1

2018-07-09 17:23:27

41 - ja pytam gdzie te bzdury wyczytałeś? Bo ja nie pamiętam takich bzdur w regulamnach Pleja ;-)

Odpowiedz

41. ~pabloki
0

2018-07-09 17:19:29

38 sam kombinujesz. nie chćesz zrozumieć tego co sam mi napisąłeś wyżej. serio zrozumiałeś że takie zapisy sa dosłownie ?

Odpowiedz

40. ~jurek
0

2018-07-09 17:14:10

@34) Pan Jurek dla ciebie, jeśli już.

Odpowiedz

39. wlo
-1

2018-07-09 17:12:36

32/35 - w strefach A nie można w ogóle stacji bazowych lokalizować. W strefach B nie można tych większych...Przy obowiązujących poziomach dopuszczalnych, nie ma co liczyć na zasięg w "centrach" miejscowości uzdrowiskowych ;-)

Odpowiedz

38. wlo
0

2018-07-09 17:08:50

31 - nie o tym mówię ;-)Nie kombinuj.Napisałeś: "nawet w regulaminach sa zapisy "w sieci operatora" co oznacza sieć własną z roamingiem krajowym." - bzdurę napisałeś ;-)

Odpowiedz