DAJ CYNK

Popularność Androida Lolipop nadal na mizernym poziomie

08.04.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3639

Ważne 3

1

Google udostępniło najnowsze statystyki dotyczące systemu Androida. Jego najnowsza odsłona nadal nie może zdobyć znaczącej popularności na rynku.

Google udostępniło najnowsze statystyki dotyczące systemu Android. Jego najnowsza odsłona nadal nie może zdobyć znaczącej popularności na rynku.

Cały czas najpopularniejszą wersją systemu Android pozostaje KitKat. Wersja systemu oznaczona numerem 4.4 jest zainstalowana na 41,4% wszystkich urządzeń. Drugie w kolejności są kompilacje wersji Jelly Bean (4.1.X - 16,5%; 4.2.X - 18,6%; 4.3 - 5,6%), trzeci jest Gingerbread (2.3.3 - 2.3.7) zainstalowany na 6,4% urządzeń, a czwarty Ice Cream Sandwich (4.0.3 - 4.0.4) z wynikiem 5,7%.

Pod kontrolą najnowszej odsłony systemu w wersji 5.1 pracuje zaledwie 0.4% urządzeń, a Androida 5.0 ma zainstalowanych 5% urządzeń. Taki stan rzeczy wynika głównie z dużych opóźnień w przygotowaniu aktualizacji, zarówno przez Google, jak i samych producentów sprzętu.

Źródło tekstu: Android; wł

Tagi: Android Google
Komentarze
Zaloguj się
21. sq
0

2015-04-10 21:53:09

zaktualizowałem do 5.0, wytrzymałem niecały tydzień i wróciłem do kitkata - zamierzam dalej zaniżać statystki :)

Odpowiedz

20. ~tomek
2

2015-04-09 09:02:56

Samsung wypuścił 6 miesięcy temu aktualizację dla Galaxy S5 do lolipopa i do dnia dzisiejszego nie wypuścili aktualizacji w sieci play, to jest kpina!!

Odpowiedz

19. Angemona
3

2015-04-09 08:36:40

Jak dla mnie mogli by wprowadzić zakaz brandowania przez opy w pierwszej kolejności. Już to ułatwiłoby sprawę.

Odpowiedz

18. ~
3

2015-04-09 06:06:14

hahahaha, jak tak to lament ze nie ma aktualizacji, jak jest to co drugi placze ze nie chce jej instalowac:)ehh nie dogodzisz;p

Odpowiedz

17. ~BB
-4

2015-04-09 00:27:12

Android jest dla biedaków.

Odpowiedz

16. ~LTE71
1

2015-04-08 23:52:11

zrootowany 4.4.4 Xeo u mnie daje rade jeszcze mi chyba nigdy jakoś poważnie nie zlagował

Odpowiedz

15. ~
0

2015-04-08 22:48:30

Jakbys tego androida nie perfumowal to i tak bedzie smierdziec....

Odpowiedz

14. ~JustMe
1

2015-04-08 21:17:43

Android... hehe....wszystko jasne....

Odpowiedz

0

2015-04-08 21:13:43

10). Dziękuję za próbę wytłumaczenia :-) *Mi się wydaje, że to wina... niechlujstwa programistów...

Odpowiedz

12. ~gosciu
0

2015-04-08 19:59:43

Jesli nie zmienia polityki aktualizacji - z biegiem czasu bedzie tylko gorzej. Kazdy telefon powinien miec mozliwosc aktualizacji chyba ze jego hardware na to nie pozwala. Jesli google nie obudzi sie na czas i aktualizacja nie bedzie wygladala tak jak u aple czy windows. Dlugo tak nie pociagnie. User powinien miec mozliwosc wyboru - brand czy czysty android czy wersja producencka. Byla przez chwile oferowana seria google play edition i zdechlo

Odpowiedz

11. ~zulugula
1

2015-04-08 19:37:27

@9 zaraz cię gimby i biedaki zakrzyczą.

Odpowiedz

10. ~tm
1

2015-04-08 17:53:05

Calm7 -> błędy w nowym oprogramowaniu jak również w każdej nowym produkcie biorą się z tzw. "docierania się". W pierwszych chwilach wprowadzenia na rynek wychodzą błędy programowe, które są dalej usuwane aktualizacjami. Na etapie pisania programu czy też produkcji nie można przewidzieć wszystkich sytuacji (usterek itp.) W przypadku urządzeń fizycznych intensywność uszkodzeń odzwierciedla tzw. krzywa wannowa. W przypadku oprogramowania krzywa przyjmie nieco inny kształt ale nad tym można zrobić rozprawę doktorską.

Odpowiedz

9. DJ-W
1

2015-04-08 17:11:49

Ja tam mam Androida 5.01 na HTC One M8 i nie narzekam,jest lepiej niż na poprzednim systemie.

Odpowiedz

0

2015-04-08 17:03:53

Skąd się biorą błędy w nowym oprogramowaniu, skoro w starszym nie ma takowych..? No nie kapuję tego...

Odpowiedz

7. ~z1. compact
1

2015-04-08 16:43:05

Ja nie zainstaluje nowego. Kit kat chodzi dobrze i jest dopracowany. zawsze jak dawali Nowy system to były mega problemy.

Odpowiedz