DAJ CYNK

Polska na posiedzeniu Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii

17.06.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2365

Ważne 2

0

12 czerwca na posiedzeniu Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii w Luksemburgu zostały omówione kwestie dotyczące telekomunikacji i społeczeństwa informacyjnego.

12 czerwca na posiedzeniu Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii w Luksemburgu zostały omówione kwestie dotyczące telekomunikacji i społeczeństwa informacyjnego.

Członkowie debaty, na której Polskę reprezentował podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Jurand Drop, debatowali na temat jednolitego rynku cyfrowego i telekomunikacyjnego, zniesienia stawek roamingowych i regulacji prawnych w zakresie neutralności sieci.

Celem Unii Europejskiej jest stworzenie zintegrowanego cyfrowo organizmu gospodarczego, którego centralnym punktem ma być obywatel, jako konsument i użytkownik Internetu. Dzięki temu przedsiębiorcy, za pomocą Internetu, będą mogli w prostszy sposób dotrzeć do klienta docelowego, bez względu na jego miejsce zamieszkania.

Rada jest coraz bliżej kompromisu w sprawie jednolitego rynku telekomunikacyjnego. Wyjściowy projekt Komisji Europejskiej zamyka się w dwóch kwestiach - roamingu i neutralności sieci. Polski rząd mocno popiera jak najszybszą likwidację opłat roamingowych i gwarancję jednolitych przepisów dotyczących otwartego i neutralnego Internetu.

Polski rząd dąży do jak najszybszego zniesienia opłat roamingowych wewnątrz Unii Europejskiej, co jednak na chwilę obecną może odbić się na krajowych cenach usług telekomunikacyjnych. Z powodu braku regulacji stawek hurtowych, operatorzy w państwach z niskimi stawkami za połączenia krajowe (Polska ma jedne z najniższych w Europie) będą świadczyć usługi poniżej kosztów. W rezultacie może to prowadzić do podniesienia cen.

Nasz kraj jest również jednym z bardziej aktywnych państw w zakresie wprowadzenia gwarancji prawnych dla neutralności Internetu. Polska dąży do zagwarantowania neutralnego i otwartego Internetu, pozostawiając dostawcom wolną rękę w kwestii zarządzania własna siecią i oferowanie nowych usług telekomunikacyjnym. Jednocześnie nasz kraj mocno naciska na rezygnację z kwestii wprowadzenia tzw. kontroli rodzicielskiej, która na poziomie sieci zablokuje treści odgórnie uznawane za szkodliwe dla dzieci. Według polskiego rządu kłóci się to z zasadą neutralności sieci.

Źródło tekstu: MaiC

Komentarze
Zaloguj się

2015-06-17 15:59:10

A moze by tak obnizyc do poziomu polskich? i zadbac, zeby nikt ne wycinal takich numerow jak Slowacy (a wczesniej Bulgarzy).Inna sprawa, ze w roamingu glos znaczy juz teraz mniej niz internet.

Odpowiedz

-1

2015-06-17 15:38:06

Przecież to nie jest tajemnica, że zrównanie stawek mtr podniesie ceny w Polsce. Stawki mtr w Polsce to nawet nie jest 1 eurocent.

Odpowiedz

2015-06-17 14:42:05

@4Jakies konkretne argumenty czy tylko kalumnie? Poza tym racja, paier zniesie kazdy idiotyzm, podobnie jak forum.

Odpowiedz

4. ~
1

2015-06-17 14:28:15

"roaming to tez koszty" - na papierze. To wszystko jest na papierze. Podobnie jak "oplata srodowiskowa", za oddychanie w np. Sopocie. Papier zniesie kazdy idiotyzm.

Odpowiedz

2015-06-17 14:18:15

@2W czym problem? Raczej nalezy sioe cieszyc, ze w koncu dotarlo do Ojcow Narodu, ze wbrew twierdzeniom gimbazy, roaming to tez koszty (w tym wlasnie IC - powiazany bezposrednio z MTR), takze sygnalizacja, GRX etc.Skoro MOC kosztuje teraz w hurcie regulowanym 5 centow a IC na Slowacje 8, to dlaczego opy maja swiadczyc ponizej kosztow?

Odpowiedz

1

2015-06-17 13:45:22

"Polski rząd dąży do jak najszybszego zniesienia opłat roamingowych wewnątrz Unii Europejskiej, co jednak na chwilę obecną może odbić się na krajowych cenach usług telekomunikacyjnych Z powodu braku regulacji stawek hurtowych, operatorzy w państwach z niskimi stawkami za połączenia krajowe (Polska ma jedne z najniższych w Europie) będą świadczyć usługi poniżej kosztów. W rezultacie może to prowadzić do podniesienia cen" - czyli znowu akcja /''walczmy o to, żeby mocniej nas ruc*ali w du*ę"... ale co się przypodobamy tym jacy na nas zarobią to nasze.

Odpowiedz

1. Nomedaj
1

2015-06-17 12:14:08

Mamy tu rzadki przypadek, gdzie całkowicie popieram działania polskiego rządu.

Odpowiedz