DAJ CYNK

Połowa ludności świata z dostępem do Internetu w 2017 roku

22.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8

Ważne 3

0

Jak podaje ITU, w ciągu trzech lat połowa ludności świata będzie miała dostęp do Internetu.

Jak podaje ITU, w ciągu trzech lat połowa ludności świata będzie miała dostęp do Internetu.

Na chwilę obecną dostęp do Internetu posiada ponad 40% ludności świata. Liczba użytkowników Internetu ma do końca roku osiągnąć 2,9 mld. Dla porównania na koniec ubiegłego roku było to 2,3 mld. Przewiduje się, że trwający dynamiczny rozwój sieci mobilnych, największy w dziejach ludzkości, za pięć lat pozwoli na dostęp dostęp do Internetu dla 7,6 mld ludzi.

Obecnie generowane jest trzy razy więcej połączeń mobilnych, niż za pomocą stacjonarnych łączy szerokopasmowych. Mimo wszystko ich liczba jest nadal duża i z usług stacjonarnych korzysta 1,9 mld ludzi.

Najwyższy na świecie wskaźnik rozpowszechnienia łączy szerokopasmowych dla gospodarstw domowych ma Korea Południowa, z imponującym wynikiem 98%, który w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrósł o 1%. Liderem w stałej penetracji Internetu szerokopasmowego jest Szwajcaria z wynikiem 44%, która w ubiegłym roku była jedynym krajem, w którym wskaźnik przekraczał 40%. Obecnie dołączyły do niej - Dania, Holandia i Monako.

Liczba krajów, w których dostęp do Internetu ma ponad 50% populacji wzrósł z 70, do 77 w stosunku do roku 2013. Dziesięć krajów z najwyższym wskaźnikiem znajduje się w Europie, a liderem jest Islandia, gdzie dostęp do Internetu ma 96,5% ludności kraju.

Najniższy wskaźnik dostępu do Internetu jest w Afryce. W krajach takich jak Etiopia, Niger, Somalia, Burundi, czy Sierra Leone nie przekracza on 2%.

Źródło tekstu: Cellular-news; wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy