DAJ CYNK

Polacy znają systemy Smart Home, ale ich nie używają

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3356

Polacy deklarują, że znają rozwiązania z zakresu inteligentnego domu, ale na ogół z nich nie korzystają - wynika z "Raportu o budowie domów w Polsce", opracowanego przez serwis Oferteo.pl.Polacy deklarują, że znają rozwiązania z zakresu inteligentnego domu, ale na ogół z nich nie korzystają - wynika z "Raportu o budowie domów w Polsce", opracowanego przez serwis Oferteo.pl.

Badanie zostało przeprowadzone wśród osób, które w 2017 roku budowały dom. Prawie 2/3 ankietowanych (62%) przyznało, że znało rozwiązania Smart Home, ale z nich nie skorzystało. Tylko 15% badanych stwierdziło, że nie zna takich systemów.Co czwarty ankietowany (23%) zdecydował się wdrożyć elementy systemu Smart Home w swoim nowo budowanym domu. Najczęściej były to rozwiązania sterujące ogrzewaniem (83%), alarmy (80%) i różnego rodzaju czujniki (75%).Osoby, które zainstalowały w domu elementy inteligentnego domu, najczęściej korzystały z systemów centralnego sterowania Fibaro oraz Apple HomeKit. Na dalszych miejscach znalazły się systemy Google Home, Samsung SmartThings, Xiaomi Mi Smart Home oraz Amazon Alexa. 23% ankietowanych odpowiedziało, że nie wie, jaki system Smart Home jest obecny u nich w domach.

Wyniki badania pokazują, że największe centralizujące systemy Smart Home od technologicznych gigantów, Google'a, Apple'a i Amazona, są wciąż słabo rozpoznawalne przez użytkowników. Co więcej, konsumenci mają jeszcze niewielką świadomość tego, co dokładnie wchodzi w skład systemu inteligentnych domów i które urządzenia są "smart", a których nie można do tego grona zaliczyć - powiedział Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

Zobacz: Do 2020 roku Bixby ma być częścią całego sprzętu IoT Samsunga

Źródło tekstu: Oferteo

Przewiń w dół do następnego wpisu