DAJ CYNK

Polacy na trzecim miejscu w Europie pod względem wykorzystania danych mobilnych

04.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4135

Ważne 3

1

Średnie miesięczne wykorzystanie danych mobilnych w 2017 roku w Europie wyniesie 2,4 GB, natomiast w Polsce 3,7 GB - prognozuje GlobalData.



Średnie miesięczne wykorzystanie danych mobilnych w 2017 roku w Europie wyniesie 2,4 GB, natomiast w Polsce 3,7 GB - prognozuje GlobalData.

Zajmująca się analizą danych firma GlobalData spodziewa się, że do końca 2017 roku krajem, w którym zużywa się najwięcej danych mobilnych, będzie Finlandia, ze średnim wynikiem 13,3 GB miesięcznie na kartę SIM. W zestawieniu tym drugie miejsce zajmie Austria (5,7 GB), a podium zamknie Polska z wynikiem 3,7 GB. Tuż za nami znajdzie się Rosja (3,5 GB). Jak podaje GlobalData, wysokie wartości w czołówce są w dużej mierze wynikiem oferty telekomów z nieograniczonymi pakietami danych.



Na drugim końcu są kraje, w których średnie miesięczne wykorzystanie danych mobilnych w przeliczeniu na kartę SIM nie przekroczy 1 GB. Wśród takich krajów znalazły się Czechy (950 MB) i Słowacja (727 MB), ze względu na wysokie ceny abonamentów, Ukraina (w 2015 roku rozpoczęto tam wdrażanie sieci 3G), ale także Niemcy i Holandia.

W krajach takich jak Francja i Wielka Brytania średni wynik jest obniżany przez dużą liczbę kart M2M, które wykorzystują mało danych. W Wielkiej Brytanii średnie miesięczne wykorzystanie danych w 2017 roku wyniesie 1,98 GB, a dla samych kart M2M - 291 MB. We Francji będzie to odpowiednio 2,5 GB i 328 MB.

Zobacz: Listopadowe wyniki Speedtestu
Zobacz: Virgin Mobile daje 3 GB internetu na święta

Źródło tekstu: GlobalData

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2017-12-05 18:34:28

@9 Finlandia jest ewenementem. Tam każdy człowiek ma gwarantowane symetryczne sto mega po kablu a mimo to ciągną tyle danych mobilnych.

Odpowiedz

13. ~
1

2017-12-05 08:05:49

Jak by nie Play to by było jak na Słowacji ceny za usługi kosmiczne

Odpowiedz

12. ~
0

2017-12-04 19:46:30

Mamy jedne z najtańszych usług telekomunikacyjnych, to i konsumujemy dużo :)

Odpowiedz

11. ~
1

2017-12-04 19:30:22

@9 to jest średnia ;) nie ile w sumie zużyto :)

Odpowiedz

10. ~
0

2017-12-04 18:55:26

7@ bo po co uzywac Orange i ich neo ? ja mam max na kablu 10 mega, dla funboxa bede kupowal ? jeszcze nie zglupialem ;) mam jakies swiatlowody ale w sumie ich ofety nie sa jakies zarbiste. Po lte mam 10 na biede a jak mniej ludzi siedzi to 50 idzie. Za swiatlowod musze placic za szybszy transfer a wiekszosc czasu i tak w robocie siedze. I moge neta braz ze soba a swiatlowod jak.. ? Wiec stacjonarne to tak dla hobbystow, ew zalozylbym na dzialce gdzie nie ma zadnego opa a jest tylko slup z kablem od Orange. Bo lepiej miec stacjonarke niz nic. Tyle ze ich telefon IP przez funboxa pewnie by nie poszedl bo daleko do centrali. Wiec pelen analog zostaje

Odpowiedz

9. ~
1

2017-12-04 18:28:22

Rosja też nie specjalnie potężna. 3-4 razy więcej ludności, a ledwo poziom Polski. Na czele Finlandia i pare milionów ludzi.

Odpowiedz

8. ~adam
0

2017-12-04 18:26:27

Grupa Cyfrowy Polsat przejmuje Netię. Jak zaznaczono sieć szkieletowa Netii wzmocni potencjał Grupy i pozwoli zaoferować jeszcze lepszą jakość usługNo i fajnie. Brawo Zygmunt

Odpowiedz

7. ~
0

2017-12-04 18:13:52

@4 słuszna uwaga, wyszło by że połowa ludzi używa lte jak łącza stacjonarnego. Ja używam lte od play mimo że mam dostępną neostrade, netie, upc, vectre, dwie osiedlówki stacjonarne i trzy radiowe.

Odpowiedz

6. ~mirekb
-1

2017-12-04 18:12:06

Zygmunt kupił Netie ;-)a jednak jest Gościem..

Odpowiedz

5. ~
0

2017-12-04 18:10:57

Nie ma się co dziwić, sam nie mam łącza stacjonarnego tylko od lat mobilne.

Odpowiedz

4. wlo
0

2017-12-04 17:54:39

A jak w Polsce jest ze zużyciem w podziale na zużycie w modemach/routerach i w telefonach?

Odpowiedz

3. ~
0

2017-12-04 17:46:17

@1 Nie wiem, jak u nich LTE, ale Ukraina chyba wdrożyła od razu DVB T 2. W Polsce mamy tylko DVB T. Ukraińcy w Polsce kupują na potęgę telefony. U nich są pewnie drogie. Nie wiem, jak koszt usług.

Odpowiedz

2. kinoman
0

2017-12-04 17:40:54

A co to daje i co to oznacza?

Odpowiedz