DAJ CYNK

Polacy na trzecim miejscu w Europie pod względem wykorzystania danych mobilnych

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Średnie miesięczne wykorzystanie danych mobilnych w 2017 roku w Europie wyniesie 2,4 GB, natomiast w Polsce 3,7 GB - prognozuje GlobalData.Średnie miesięczne wykorzystanie danych mobilnych w 2017 roku w Europie wyniesie 2,4 GB, natomiast w Polsce 3,7 GB - prognozuje GlobalData.

Zajmująca się analizą danych firma GlobalData spodziewa się, że do końca 2017 roku krajem, w którym zużywa się najwięcej danych mobilnych, będzie Finlandia, ze średnim wynikiem 13,3 GB miesięcznie na kartę SIM. W zestawieniu tym drugie miejsce zajmie Austria (5,7 GB), a podium zamknie Polska z wynikiem 3,7 GB. Tuż za nami znajdzie się Rosja (3,5 GB). Jak podaje GlobalData, wysokie wartości w czołówce są w dużej mierze wynikiem oferty telekomów z nieograniczonymi pakietami danych.Na drugim końcu są kraje, w których średnie miesięczne wykorzystanie danych mobilnych w przeliczeniu na kartę SIM nie przekroczy 1 GB. Wśród takich krajów znalazły się Czechy (950 MB) i Słowacja (727 MB), ze względu na wysokie ceny abonamentów, Ukraina (w 2015 roku rozpoczęto tam wdrażanie sieci 3G), ale także Niemcy i Holandia.

W krajach takich jak Francja i Wielka Brytania średni wynik jest obniżany przez dużą liczbę kart M2M, które wykorzystują mało danych. W Wielkiej Brytanii średnie miesięczne wykorzystanie danych w 2017 roku wyniesie 1,98 GB, a dla samych kart M2M - 291 MB. We Francji będzie to odpowiednio 2,5 GB i 328 MB.

Zobacz: Listopadowe wyniki Speedtestu
Zobacz: Virgin Mobile daje 3 GB internetu na święta

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GlobalData

Przewiń w dół do następnego wpisu