DAJ CYNK

Play: W przyszłym roku nadal w zasięgu 4 sieci

17.12.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12798

Ważne 15

12

Jak dowiaduje się serwis telko.in, w 2016 roku klienci sieci Play nadal będą mogli korzystać z reklamowanego zasięgu czterech sieci.

Jak dowiaduje się serwis telko.in, w 2016 roku klienci sieci Play nadal będą mogli korzystać z reklamowanego zasięgu czterech sieci.

Dla przypomnienia, wraz z końcem roku przestają obowiązywać stare umowy P4 dotyczące roamingu krajowego zawarte z Polkomtelem i Orange. Umowa z T-Mobile (obecnie głównym partnerem roamingowym) obowiązuje do końca 2020 roku.

W nowym roku nasi klienci dalej będą mogli korzystać z usług naszych partnerów roamingowych - przekazał serwisowi telko.in Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Polkomtel potwierdził, że umowa z P4 została przedłużona, biuro prasowe Orange póki co odmówiło w komentarza w tym temacie.

Źródło tekstu: telko.in

Komentarze
Zaloguj się
100. teleman29
0

2015-12-26 17:05:41

rewelacja. mam REALNY zasieg 4 sieci, realny zasieg 4 sieci internetu jesli korzystam z oferty glosowej .i nieprawda jest ze niski priorytet, korzystam z internetu zamiennie z T mobile i orange ( to znaczy ich sieci) i nie mam zadnych problemow

Odpowiedz

99. TomekO
0

2015-12-20 11:07:17

Akurat tych pakietów 10 GB można kupić wiele i przedłużać w nieskończoność. W RBM nolimit na misiąc nawet w bonusie do doładowania za 5 zł. Pakiety działają w każdej sieci. Tylko korzystać.

Odpowiedz

98. toms
0

2015-12-20 10:49:13

I tutaj pełna zgoda - od początku mojej przygody z GSM jestem zdecydowanym przeciwnikiem abonamentów. Czytając Twoją wypowiedź uświadomiłem sobie, że obaj podobnie korzystamy z telefonu - bo mojej czteroosobowej rodzinie zmieniłem taryfy na " lubię to" i zakupiłem pakiety 10 GB .;-) Tutaj jednak podobieństwa się kończą, bo nie zawsze da się tych pakietów korzystać - tak w mojej miejscowości Play jest popularny, że zatykają się łącza i trzeba się posiłkować wi-fi ze światłowodu. A musisz wiedzieć, że mieszkam w zasięgu 3 BTS-ów wszystkich 4 operatorów i czasami nie wiem z którego aktualnie korzystam, bo akurat moja lokalizacja znajduje się ok. 3 km od każdego z nich. Dysponuję LTE wszystkich czterech operatorów, ale nie potrafiłbym jednoznacznie wskazać, który z nich jest najlepszy.

Odpowiedz

97. TomekO
0

2015-12-20 10:01:53

Testy wykonuje się wiele razy przez powiedzmy tydzień. Oferty też nie ma konieczności brać na 24 miesiące a wystarczy prepaid. Mnie odpowiada oferta RBM LTE ze 100 GB do notebooka z kilkoma pakietami 10 GB a w telefonie uruchomiłem parę pakietów 10 GB działających na różnych zasięgach w miarę potrzeb. Normą w działaniu internetu mobilnego jest zmienny transfer od powiedzmy 5 do 20 Mbps. To nie jest stabilne łącze stacjonarne które też zapycha się w godzinach szczytu. Po to operatorzy stacjonarni dają niski upload żeby 99,99 % klientów nie wymieniało się danymi z prędkością downloadu. Z ilu serwerów można ciągnąć 100 Mbps ? Znajdzie się z 10 ? Dziwi mnie upload w LTE najlepszy na rynku. Poszukajcie sobie jednak np. ogólnodostępną usługę dysku w chmurze i z jaką prędkością da się na niego dane zrzucić. Ja nie znalazłem szybszego niż 10 Mbps.

Odpowiedz

96. toms
0

2015-12-20 08:54:12

93- nie ma najlepszej sieci. Każda z nich w zależności od lokalizacji i obciążenia, oferuje chwilowe parametry, które mogą się znacznie zmieniać. Można mówić o warunkach ofertowych i tutaj Play jest bezkonkurencyjny, zwłaszcza w RBM z którego korzystam. Jednak nie można być zaślepionym i trzeba obiektywnie oceniać rzeczywistość. Bo cóż mi po fajnej cenie, skoro uzyskiwane wyniki wołają o pomstę do nieba? Skoro jednak masz szczęście, to ciesz się i korzystaj. Oby te 100 GB w LTE P4 było jak najdłużej dostępne, bo to zmusza konkurencję do aktywności i w efekcie powoduje stałe zwiększanie dostępnego limitu. Szkoda, że wraz ze wzrostem oferowanych gigabajtów, następuje pogorszenie taktowania. Niestety Play w ofercie na kartę ( mam na myśli PlayOnline ) oferuje takt co 500 kB. Plus wcale nie taktuje wiele lepiej, bo co 300 kB. Orange i T-Mobile i RBM mają najbardziej przyzwoity takt, bo co 100 kB. A doskonale pamiętam początki pakietów internetowych w Simplusie i takt.... co bajt !!! Szkoda, że to co dobre, już było.

Odpowiedz

95. ~Fokus
0

2015-12-20 07:54:20

@93. Co mi po teoretycznie dobrych prędkościach, skoro w Play bardzo często zrywa połączenie z internetem, a i zamrożenia transferu zdarzają się nierzadko? Ja potrzebuje realnie korzystać z internetu, a nie wirtualnie chwalić się osiąganymi prędkościami.

Odpowiedz

94. ~JA±
0

2015-12-20 00:51:32

92). a po czym Wy poznajecie jak daleko jesteście od nadajnika..?

Odpowiedz

93. TomekO
0

2015-12-20 00:41:57

Ja mam w LTE Plusa 4/1 Mbps. Trzeba sobie przetestować sieć i korzystać z najlepszej.

Odpowiedz

92. goral2099
0

2015-12-20 00:27:08

toms: a tak z ciekawości: jakie masz parametry sygnału i ile jesteś od nadajnika?

Odpowiedz

91. toms
0

2015-12-20 00:13:46

Dla porównania test w 3G, dwanaście minut po północy:

Odpowiedz

90. toms
0

2015-12-20 00:08:37

Za szybko pisałem. ;-) Chodzi oczywiście o brak prawa do krytyki. Druga sprawa - to mój test prędkości w Playowym LTE. Zostawię sobie tę wiadomość w zakładce i jak będą osiągalne" rekordy" prędkości ( a raczej zatkanie łącz), to z radością podzielę się stosownymi linkami. Niestety - lawinowy wzrost popularności LTE nie nadąża z rozwojem sieci i stąd takie rezultaty. Dla pocieszenia dodam, że w Plusie jest niewiele lepiej pod względem prędkości, ale znacznie drożej.

Odpowiedz

89. toms
0

2015-12-20 00:00:36

88- Tomek, wyluzuj. To, że masz szczęście mieszkać w miejscu gdzie Play działa dobrze, nie oznacza prawa innych do uzasadnionej krytyki. Nie wierzysz, to spójrz:

Odpowiedz

88. TomekO
0

2015-12-19 23:16:42

Poza tym nie ma adresu ul. Młodej Polski 16 ;) Pewnie i to 5 Mbps w LTE Playa też zmyślone. Ludzie to mają nieźle zamieszane pod sufitem.

Odpowiedz

87. TomekO
0

2015-12-19 22:04:34

Jak już pojadę i korzystam to mi się nawet nie chce WiFi uruchamiać z łączem bodaj 80 Mbps bo LTE wystarcza. Na święta to z tydzień pewnie posiedzę. Może na święta połowa Lublina czyli studenci wyjeżdżają i jest luz w eterze ;) ? W ciągu roku też bywam i nie zauważyłem kiepskiej jakości sieci. Oczywiście nie mieszkam na co dzień ale nie o to w mobilnym internecie chodzi. Przyjeżdżam i korzystam swobodnie lepiej niż u mnie gdzie mieszkam na stałe. W domu mam 20/20 Mbps. Śmieszne może być że w LTE Playa będzie większy upload niż ftth ;) UPC realnie działa w okolicach 40/5 Mbps.

Odpowiedz