DAJ CYNK

Play dostał kolor fioletowy na wyłączność

17.07.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 56

Ważne 10

6

Zgodnie z decyzją Urzędu Patentowego, Play jest jedynym podmiotem działającym w branży telekomunikacyjnej, który może używać koloru fioletowego.Zgodnie z decyzją Urzędu Patentowego, Play jest jedynym podmiotem działającym w branży telekomunikacyjnej, który może używać koloru fioletowego.

Po trwających ponad 10 miesięcy badaniach i analizach, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrował kolor fioletowy (RGB 72/34/124) jako znak towarowy sieci Play. Tak długi okres był potrzebny, aby sprawdzić, czy fioletowe barwy są w sposób oczywisty kojarzone z operatorem, a także kilka innych aspektów z tym związanych.

Decyzja Urzędu Patentowego oznacza, że żaden działający w Polsce podmiot z branży telekomunikacyjnej nie będzie mógł się firmować przy użyciu zastrzeżonej dla Playa barwy. O ile w przypadku telekomów z wielkiej czwórki takiego kroku nie należy się spodziewać, gdyż każdy z nich używa własnych kolorów, o tyle któryś z nowo powstających operatorów wirtualnych mógłby się pokusić o upodobnienie się do fioletowej sieci.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, wł

Tagi: play
Komentarze
Zaloguj się