DAJ CYNK

Płatności bezgotówkowe w urzędach mają się coraz lepiej

18.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6

Ważne 1

0

Przez 3 miesiące ponad 600 urzędów zgłosiło się do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej.Przez 3 miesiące ponad 600 urzędów zgłosiło się do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej.

Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej jest realizowany przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową. Przez trzy pierwsze miesiące działania Programu, zgłosiło się do niego ponad 600 urzędów. Adresatami Programu są wszystkie urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, urzędy miast i gmin oraz starostwa powiatowe. W przyszłości planuje się dołączyć Policję, dzięki czemu mandaty będą mogły być opłacane w terminalach POS.

Program z założenia wprowadza możliwość bezgotówkowego dokonywania opłat za czynności administracyjne z wykorzystaniem terminali płatniczych POS i usługi WebPOS Paybynet, w które urzędy wyposażane są bez opłat z ich strony. Żadnych opłat z tytułu realizowanych płatności nie ponoszą także klienci urzędów.

W ciągu trzech miesięcy trwania Programu, zawarto z urzędami ponad 350 umów. Terminale zostały zainstalowane w ponad 219 urzędach, natomiast usługa WebPOS Paybynet jest dostępna w 128 jednostkach administracji. W tym czasie zostało dokonanych 29 tys. płatności bezgotówkowych o łącznej wartości 3,9 mln zł. Jesteśmy zadowoleni z tych wyników - powiedział Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR odpowiedzialny za Obszar Usług Kartowych i Internetowych.

Wprowadzanie płatności bezgotówkowych w urzędach jest elementem rządowego programu "Od papierowej do cyfrowej Polski". Naszą ambicją i zadaniem, zgodnie ze strategią rozwoju KIR, jest czynne uczestnictwo w pracach związanych z podnoszeniem poziomu cyfryzacji kraju - dodał Dariusz Marcjasz.

Partnerem społecznym Programu jest Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium, która jest odpowiedzialna za upowszechnianie i promocję Programu oraz współpracę z partnerami w zakresie jego finansowania.

Zobacz: Polacy polubili płatności natychmiastowe Express Elixir

Źródło tekstu: CCG

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy