DAJ CYNK

PKP zamawia usługi telefonii komórkowej za ponad 1,67 mln zł

19.02.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6

Ważne 2

0

PKP SA ogłosiło przetarg na zakup usług telefonii komórkowej. Grupa kapitałowa wyposażona zostanie w ponad 30 tys. aparatów telefonicznych z akcesoriami oraz ponad 22 tys. kart SIM. Zapłaci za nie ponad 400 tys. euro.

PKP SA ogłosiło przetarg na zakup usług telefonii komórkowej. Grupa kapitałowa wyposażona zostanie w ponad 30 tys. aparatów telefonicznych z akcesoriami oraz ponad 22 tys. kart SIM. Zapłaci za nie ponad 400 tys. euro.

PKP potrzebuje 310 telefonów dla VIP-ów, 2715 telefonów dla menadżerów i prawie 29 tys. telefonów dla "grupy podstawowej". Oprócz tego dla każdego VIP-a i 272 menadżerów przewidziane są zestawy głośnomówiące do samochodu, uchwyty i ładowarki samochodowe oraz pokrowce na telefon, każdy VIP, 543 menadżerów i blisko 1,5 tys. pracowników z "grupy podstawowej" dostanie też słuchawkę Bluetooth. Sprzętową wyliczankę zamyka prawie 6,5 tys. dodatkowych baterii do telefonów.

W zamówieniu przewidziane zostały również usługi bezprzewodowej transmisji danych. PKP potrzebuje 3775 modemów wraz z kartami SIM w dedykowanych taryfach.

W ramach umowy sieć będzie wymieniała PKP telefony i modemy na nowe co 24 mies., nie wcześniej niż 6 mies. przed końcem obowiązującej umowy usługowej. Wymagana dostępność usługi w sieci operatora wynosi 99,0% i będzie mierzona w minutach przestoju w okresie jednego miesiąca, jako suma wszystkich czasów w których usługa była niedostępna.

Sama realizacja połączenia powinna się odbywać poprzez tunel IP SEC. W celu utrzymania ciągłości usług wymagany jest dynamiczny routing pozwalający na automatyczny sposób wyboru dostępnej drogi. Wymagana jest enkapsulacja GRE pomiędzy punktami kanału logicznego operatora i klienta oraz separacja adresów IP. Przewiduje się uruchomienie maksymalnie jednej sieci APN dla każdego zamawiającego.

Zainteresowani winni zgłaszać swoje oferty do 3. kwietnia 2013 roku. PKP liczy, że ustanowienie jednego operatora dla wszystkich dziewięciu spółek pozwoli na roczne oszczędności rzędu 5 mln zł.

Źródło tekstu: PKP, wł

Komentarze
Zaloguj się