DAJ CYNK

Orange o liczbie kart SIM mówić będzie na dwa sposoby

19.07.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5308

Ważne 0

0

Orange zdecydował, że będzie przedstawiał liczbę aktywnych kart SIM według dotychczasowego standardu oraz modelu raportowania, który wynika ze statystyk i komunikatów podawanych przez T-Mobile.

Orange zdecydował, że będzie przedstawiał liczbę aktywnych kart SIM według dotychczasowego standardu oraz modelu raportowania, który wynika ze statystyk i komunikatów podawanych przez T-Mobile.

W ostatnich kwartałach T-Mobile raportuje rynkowi niespotykanie szybki wzrost liczby aktywnych kart SIM w bazie prepaid, który naszym zdaniem wynika z przyjętej przez firmę metodologii ich liczenia - czytamy w komunikacie sieci Orange.

Póki nie będzie jednolitych kryteriów raportowania, dla zapewnienia możliwości dokładnego porównania potencjału wszystkich operatorów sieć Orange zdecydowała się podawać do publicznej wiadomości liczbę własnych kart SIM liczoną według dotychczasowego standardu oraz według metody T-Mobile.

Orange jednocześnie zachęca pozostałych operatorów komórkowych do przyjęcia podobnych rozwiązań we własnych raportach, a jeśli tylko powstanie jednolita definicja powrót, podawania jednej liczby kart SIM.

Zdaniem Orange, T-Mobile przyjął zasadę, że aktywna karta to taka, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy była przynajmniej raz zalogowana do sieci, a klient odebrał przynajmniej jedną wiadomość SMS. W ten sposób do aktywnej bazy automatycznie są zaliczane również karty, które zostały użyte jednorazowo i od wielu miesięcy są faktycznie nieaktywne.

Według standardu Orange, zaliczaną do oficjalnych raportów kartą SIM jest tylko ta, którą użytkownik regularnie doładowuje lub świadomie przedłuża okres jej ważności - przynajmniej raz na 12 miesięcy. Zasada interakcji ze strony użytkownika sprawia, że odzwierciedla ona bardziej realną liczbę używanych kart, które w ten sposób można wyliczyć z większą dokładnością.

Dlatego tak ważne jest wprowadzenie w przyszłości przez UKE, czy GUS jednolitego dla wszystkich operatorów sposobu raportowania aktywnych SIM-ów, bo po raz kolejny widzimy tendencję do stosowania różnych sposobów raportowania. Będziemy wspierać taką inicjatywę i gotowi jesteśmy, by wspólnie usiąść do stołu i przedyskutować, jak powinna brzmieć definicja aktywnej karty SIM - podkreśla sieć Orange w swoim komunikacie.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
40. ~
0

2012-07-20 11:54:20

Mam pytanie czy TP nie złamało obowiązków informacyjnych na GPW? Czy mogą stosować dowolne metody sprawozdawcze?

Odpowiedz

39. Horacy
0

2012-07-20 10:35:22

I co w ten sposób chcą się dowartościować? śmieszni są.

Odpowiedz

38. ~ross
0

2012-07-20 10:21:22

Buhahaha... Dwa standardy! Jeden dla giełdy a drugi dla mediów chyba

Odpowiedz

37. ~Lemo
0

2012-07-20 10:18:18

~33 dokładnie, tym bardziej, że przy rocznej w wykonaniu PTC korzystają osoby, które o samej promocji nie słyszały. Jeśli orange przeszkadza taki sposób przedłużania wazności konta to przecież nikt im nie zabroni skopiować rozwiązania.

Odpowiedz

36. rcicho
0

2012-07-20 09:24:07

Ad 35. Jasne wystarczy ponieść ceny rozmów z 29gr na np. 40gr i już zyski się poprawią. Jak dla mnie to niech podają statystyki ile kart zostało choćby jeden raz zasilonych w przeciągu ostatnich 12 miesiecy i koniec. Tylko opy się na to nie zgodzą bo liczby poszłyby mocno w dół.

Odpowiedz

35. ~
0

2012-07-19 22:44:12

Ja tam nie rozumiem całej tej licytacji na ilość klientów. Operatorzy powinni się skupić na licytacji w zyskach. Ja jako przedsiębiorca wolałbym mieć mniej klientów, którzy płacą więcej. Jeśli mam mniej klientów to łatwiej jest mi się skupić na świadczeniu usług wyższej jakości i dlatego mam lojalnych klientów płacących z zadowoleniem uczciwe pieniądze...

Odpowiedz

34. ~miekb
0

2012-07-19 22:02:28

dobre..to niech podadzą,nowoczesne i modne,jak na nowoczesną i przyjazną siec infografiki jak to dokladnie wygląda dotychczas i wedle nowych kryteriów wraz ze statystyka doladowan prepaid aby rozswietlic ten od lat fałszywy i zagmatwany obraz.stac ich na to ale...skoro nikt z 4 tego nie robi??analitycy ptk wiedza ze jest lipa no ale rozkazy idą z fr tak jak do t z dt.rozkazy sie wykonuje a nie pyta-dlaczego?

Odpowiedz

33. ~drumstick
0

2012-07-19 21:26:00

inną sprawą jest jaki operator jak liczy te karty itp. ale tak jak mówiłem dla mnie karta powinna mieć aktywne wychodzące i być liczona jako aktywna 12 miesięcy po każdej czynności wykonanej z karty, np. wysłaniu smsa, ale już nie odebraniu - i była by sprawa jasna, ale to powinien liczyć np. UKE bo jak operatorzy sami liczą to każdy zawyża - i to nie pojawiło się teraz tylko trwa od lat. Natomiast mnie jako konsumenta to rybka czy liczą sobie 2 lata czy rok, czy pięć lat kartę jako aktywną, to jest problem operatorów i niech oni się o to wykłócają jak mają ochotę - dlatego nie rozumiem co to za różnica dla ciebie czy ta karta w szufladzie jest czy nie jest aktywna

Odpowiedz

32. ~drumstick
0

2012-07-19 21:20:31

@29 - ilość pytajników odpowiada mojemu zdziwieniu twoim postępowaniem :) to prawie tak jak patrzeć jak farba schnie na ścianie, ja ci nie bronię ale uważam że czynność którą opisałeś jest całkowicie bezcelowa... chcesz - sprawdzaj czy nadal aktywna, ale czego już w ogóle nie rozumiem to narzekania na to, przecież to twój wybór, możesz wyrzucić tą kartę i nie ma tematu. Przeszkadza ci to w czymś że jest aktywna? - pytanie retoryczne ;)

Odpowiedz

31. ~?
0

2012-07-19 19:32:28

Czyli t-mobile pewnie wysyła swoim "stałym długoletnim klientom" startery między nami itp. dziadostwa, które tenże sztuczny wzrost generują.

Odpowiedz

30. angelo
0

2012-07-19 19:22:13

to ARPU i inne paramtery też Orange będzie liczył podwójnie? No to ładnie im spadnie przychód na użytkownika. Co za kombinatorzy.

Odpowiedz

29. DanielR
0

2012-07-19 19:16:27

drumstick (17), większej ilości pytajników nie dało rady wstawić? Jest bo jest. Leży sobie w nieużywanym telefonie, w szafie. Tak z czystej ciekawości od czasu do czasu zaglądam co się z nią dzieje, czy jet już blisko terminu dezaktywacji. I jakoś tak się składa, że co zajrzę, to pojawia się w skrzynce SMS z sieci. Proste. Problem w postępowaniu PTC. Bo gdyby SMS-y sieciowe rzeczywiście nie wydłużały ważności konta, to czy bym do niej zaglądał czy nie karta zwyczajnie przestałaby być aktywna po roku od odstanej czynności przedłużającej jej ważność, przytwierdzanej w regulaminie.

Odpowiedz

28. ~gość
0

2012-07-19 19:09:46

Sam aktywowałem 2 karty Tmobile z gazety. Jedno gratisowe połączenie aktywacyjne - nigdy nie zostały doładowane. Obie poszły do kosza bo wieszały telefon. Statystyka marketingowa to bełkot.

Odpowiedz