DAJ CYNK

Orange i T-Mobile w szybkim tempie zdobywają pozwolenia na rozbudowę LTE

04.03.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 10449

Ważne 11

6

Tylko dwaj operatorzy pozyskują kolejne pozwolenia na rozbudowę sieci LTE. Play i Plus do tej pory nie pozyskały żadnego.

Tylko dwaj operatorzy pozyskują kolejne pozwolenia na rozbudowę sieci LTE. Play i Plus do tej pory nie pozyskały żadnego.

Do końca lutego Orange pozyskało 151 rezerwacji radiowych potrzebnych do budowy sieci LTE 800 MHz. T-Mobile uzyskało ich 145. Żadnej rezerwacji nie pozyskały Polkomtel i Play. Sferia, która już korzysta z pasma 800 MHz, na koniec 2015 roku miała 4 tys. rezerwacji.

W paśmie 2600 MHz Orange i T-Mobile mają taką samą liczbę rezerwacji jak w przypadku 800 MHz. Operatorzy starają się uzyskać pozwolenia na oba pasma jednocześnie.

Zobacz: Orange Polska uruchomił pierwsze stacje LTE 800 MHz i LTE 2600 MHz
Zobacz: [Aktualizacja] T-Mobile ruszyło z LTE 800 MHz, później ruszy 2600 MHz
Zobacz: P4 uruchomi tysiąc stacji LTE800 w 1H2016
Zobacz: LTE-A 300 Mb/s w Plusie

Źródło tekstu: TELKO.IN

Komentarze
Zaloguj się
53. ~prackowski
0

2016-03-25 13:37:30

tak jak odpowiadałem już gdzieś... ponoć sferia jako lte wypada zdecydowanie powyżej przeciętnej

Odpowiedz

52. ~legend
0

2016-03-24 20:11:56

czy skoro sferia ma 800 i do tego jak mniemam mniejsze obciążenia sieci, więc w tym momencie lte śmiga u nich najsprawniej?

Odpowiedz

51. ~blem
0

2016-03-10 10:16:38

nawet w kwestii tych legendarnych już chyba częstotliwości nie opuszcza mnie wrażenie, że tmobile inwestuje, rozwija się a reszta operatorów robi tylko szum...

Odpowiedz

50. ~Mirek
0

2016-03-08 20:44:54

No i dobrze, niech dalej działają :)

Odpowiedz

49. ~asf
0

2016-03-08 17:14:13

@44 Mam gdzieś tę pseudosieć. Tak, świetnie sobie radzi bo nabierają się na to kolejni, ale i coraz więcej rezygnuje, raport uke potwierdza że odstaje (zwłaszcza internetowo) od reszty i takie są fakty. Poczekaj jeszcze chwilę jak O,T-m i + zaczną działać na nowych częstotliwościach to dopiero zobaczysz jak pseudosieć flej odstaje.

Odpowiedz

48. ~czekam
0

2016-03-07 15:45:34

To jest tempo tempo... tak trzymać!

Odpowiedz

47. ~maniek
0

2016-03-07 12:24:47

Dziwi mnie Plus! Czemu chcą zrezygnować z LTE nad morzem, w górach i nad jeziorami, w lasach i wsiach ? Wypadną z gry, bo mieszczuchy też czasem lubią odetchnąć od spalin i wyrwać się w plener, a tam zasięgu Plusa będzie brakowało skoro 800Mhz nie chcą, a po drugie nowe telefony mają obsługę pasma 800, 1800 i 2600 Mhz, a nie jakieś egzotyczne 700, 900, 2100 Mhz w LTE. Niedługo poza miastami tylko Orange będzie miał zasięg w całym paśmie i GSM-uMTS-LTE na większość smartfonów. Play z budową nowych nodeB w ch.a leci, a stawiając 10 masztów tygodniowo po roku miałby pokaźną ilość i byłby już mno, a nie mvno.

Odpowiedz

46. ~Aero2
0

2016-03-07 09:45:51

@45, strasznie mi wszystko jedno z tego powodu...

Odpowiedz

45. ~Prowincjusz
0

2016-03-06 21:54:57

Szkoda tylko, że Aero2 po przejściu na LTE będzie miało o wiele mniejszy zasięg, niż na UMTS900. Cóż, trzeba się będzie pożegnać.

Odpowiedz

44. ~
1

2016-03-06 21:38:11

@43A gdzie ja napisałem, że nabył częstotliwości? Pierwsze zdanie przeczytaj tak z 5 razy. Plus zrezygnował - tak napisałem, ale dlaczego Orange musiało pytać o zgodę Plusa (ba, i jeszcze chciało płacić) skoro według ciebie UKE mogło przesunąć blok Plusa bez pytania się o czyjekolwiek zdanie? Orange chciał mieć jedynie ciągłość pasma z T-mobile. Widzę, że masz jakieś kompleksy i chcesz na siłę udowodnić, że Play jest gorszą siecią oraz podnosisz w każdej wypowiedzi słowa "pseudosieć", "flej", "biedasieć". Boli cię to, że Play sobie tak dobrze radzi? Ta sieć, która według wielu miała paść po roku działania? Jak Play coś robi to źle, a jak inny operator robi dokładnie to samo to ma do tego pełne prawo. Śmieszne to trochę ;-)

Odpowiedz

43. ~asf
-2

2016-03-06 21:26:40

@41 Bzdury, pozwolenie radiowe nie stanowi nabycia częstotliwości tylko wykorzystywania ich w okresie na który zostało wydane przez UKE, dalej bzdury, plus nie musiał tylko zrezygnował z odsprzedaży tego bloku - wycofał się z umowy. Psudosieć flej była jest i będzie biedasiecią, nie zmieni tego nawet posiadanie aż jednego bloku w paśmie 800MHz.

Odpowiedz

42. ~melisandre
0

2016-03-06 18:14:56

Ja i tak mam dobry zasięg LTE w t-mobile, ale jeżeli ma też działać w coraz to bardziej dzikim "terenie" to pozostaje tylko kibicować! ;)

Odpowiedz

41. ~
2

2016-03-06 14:15:21

@40pozwolenie, a właściwie rezerwacja jest w mocy do końca okresu na jaki została zarezerwowana. Play za nią zapłacił i nikt nie może jej zmienić bez jego zgody. Dlaczego UKE nie przesunęło 2,4MHz w paśmie 1800MHz należącego do Plusa, które dzieli bloki Orange i T-mobile? Plus musiał się na to zgodzić ale się wycofał. UKE nie miało nic do gadania. Przykładowo - kupujesz telefon w sklepie po czym właściciel przychodzi i ci go zabiera, a w zamian daje nowy, ale kradziony. Wziąłbyś? Nie, bo byś nie zaryzykował. I na koniec - skoro mówisz, że UKE może sobie zamienić bloki jak chce bez konsekwencji to dlaczego jeszcze tego nie zrobiło tylko negocjuje z Play/''em?

Odpowiedz

40. ~asf
-2

2016-03-06 13:49:55

@up Pseudosieć flej tak jak każdy operator działa na pozwoleniach radiowych wydanych przez UKE i UKE może te pozwolenia zmienić jeżeli taka potrzeba zajdzie. Sąd nic do tego nie ma tylko sprawy techniczne i działanie sieci. Niech przestaną wreszcie pasożytować na roamingu krajowym i zaczną w końcu budować tę biedasieć.

Odpowiedz

39. ~
3

2016-03-06 11:57:48

@28to poczytaj forum. Tam są już informacje, że LTE800 w Play już jest. Niby czemu nie będzie zamieniany? A jeśli Play/''a wrzucą na blok A? Polkomtel ma 2600 przez aero, ale jest to pasmo TDD, a LTE-A puścił na paśmie FDD. Play ma własnie dużo do powiedzenia, bo ma prawnie przyznany blok, z którym może robić co chce. Odebranie tego pasma będzie skutkowało wypłaceniem odszkodowania Play/''owi, który wygra w każdym sądzie. T-mobile obecnie popuszcza w gacie, bo chce blok, ale nie może, bo jest zależny od wyłącznej woli Play/''a. Gdyby tak nie było to sprawa byłaby już dawno załatwiona. ;-)

Odpowiedz