DAJ CYNK

Orange i plany zwolnień pracowników na lata 2018-2019

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Orange rozpoczął dzisiaj negocjacje ze związkami zawodowymi w sprawie redukcji zatrudnienia w okresie dwóch najbliższych lat.Orange rozpoczął dzisiaj negocjacje ze związkami zawodowymi w sprawie redukcji zatrudnienia w okresie dwóch najbliższych lat.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie biznes.pap.pl, w dniu 14 listopada 2017 r. Orange Polska S.A. rozpoczął negocjacje z Partnerami Społecznymi w zakresie zapisów nowej Umowy Społecznej. Przewiduje się, że nowa Umowa Społeczna ma obowiązywać przez okres 2 lat (2018-2019) i między innymi będzie określać liczbę dobrowolnych odejść w tych latach, podwyżki wynagrodzeń zasadniczych oraz kontynuowanie programu "przyjazne środowisko pracy".

Negocjacje w sprawie nowej Umowy Społecznej są kontynuacją opublikowanej we wrześniu nowej strategii rozwoju, realizowanej przez pomarańczowego operatora. Jej celem jest koncentracja na tworzeniu długoterminowej wartości, między innymi poprzez poprawę efektywności operacyjnej.

Na koniec III kwartału 2017 roku w Orange Polska pracowało 15165 osób. W ostatnich latach operator zmniejszał, w porozumieniu ze związkami zawodowymi, zatrudnienie o 1-1,5 tys. etatów, w ramach programu dozwolonych odejść. Według niepotwierdzonych przez przedstawicieli Orange informacji, na które powołuje się portal telko.in, firma chce zwiększyć poziom redukcji. Ma to, według związków zawodowych, być spowodowane automatyzacją sprzedaży w kanale internetowym oraz raportowania, a także zmniejszaniem się zapotrzebowania na serwis i działania utrzymaniowe w związku z rosnącym udziałem sieci światłowodowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PAP, telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu