DAJ CYNK

Orange: duże wzrosty transferów na Święta i Nowy Rok

03.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6786

Ważne 3

2

Rzecznik prasowy Orange podał dane dotyczące transferu danych w Święta i Nowy Rok. W stosunku do 2016 roku wzrosty sięgają ponad 80%.



Rzecznik prasowy Orange podał dane dotyczące transferu danych w Święta i Nowy Rok. W stosunku do 2016 roku wzrosty sięgają ponad 80%.

W dniach 24-26 grudnia klienci Orange przetransferowali 4,79 PB danych, o 82% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. W dniach 31 grudnia - 1 stycznia było to z kolei 3,29 PB danych, o 80% więcej niż na przełomie 2016 i 2017 roku.

81% całego transferu odbyło się w technologii LTE.

Ciekawą informacją jest również to, że rośnie liczba przesyłanych MMS-ów w tym okresie, a spada liczba SMS-ów. Nie wiemy jednak jakie konkretnie są to różnice.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
48. RaVOLTEe
0

2018-01-06 10:02:36

Gdyby MMSy w czasie świąt działały, pewnie byłoby tego więcej, niestety Orange miało w czasie świąt awarię MMS.

Odpowiedz

47. ~Jo
0

2018-01-03 18:37:54

44. ~lala lali: w sumie to może po części i przeze mnie te kłopoty... wywaliłem całkiem internet stacjonarny i przesiadłem się całkowicie na LTE: taniej, wygodniej, mobilnie... prędkość może trochę mniejsza, ale jak na moje potrzeby to w zupełności mi wystarczy... ;)

Odpowiedz

46. ~Jo
0

2018-01-03 18:34:28

44. ~lala lali:.... a wiesz o ile wzrosła "konsumpcja" jeśli chodzi o przesył danych poprzez sieci mobilne ? I ile ludzi przesiadło się na smartfony, laptopy, i "lodówki" ;) z LTE ? Sieci się szybciej zapychają niż rozbudowują.... dlatego szczególnie w Święta, Nowy Rok, gdzie wszyscy intensywniej korzystają z telefonów i internetu mobilnego sieci nie wyrabiają... i w najbliższym czasie chyba musimy do tego przywyknąć w jakimś stopniu... :)

Odpowiedz

45. ~Jo
0

2018-01-03 18:29:45

39. ~inokiovski: ..wszystko zależy od miejsca.. jeśli chodzi o prędkość LTE... i dobiera się dla siebie takiego operatora który ma w określonej lokalizacji najlepszy zasięg, i wtedy nie ma narzekania że Play złe, albo Orange złe, albo Tmobile złe... żadna sieć nie ma 100% pokrycia i 100% sygnału w danej lokalizacji... po grzyba bić pianę... weź to co u Ciebie najlepiej hula i tyle... u mnie Play max było 40-45Mb/s ale zazwyczaj 9-14Mb/s i mnie to wystarczy w zupełności, Orange od 2-9 Mb/s - mimo że nadajnik dużo bliżej od Playa... Tmobile i Plus prawie całkowita padaczka... to jadę na Playu i tyle.. tym bardziej cieszy, ze najtaniej mnie wychodzi póki co... :)

Odpowiedz

44. ~lala lali
0

2018-01-03 18:27:36

43.~Jo.. no nie za koniecznie wlasnie. pamietam w swieta wielkanocne i bozego narodzenia 2016, takich problemow nie mialam.

Odpowiedz

43. ~Jo
0

2018-01-03 18:18:56

42. ~lala lali: ... Święta... wszyscy dzwonią, mmsy i smsy wysyłają, na necie częściej siedzą... to nie dziwi nic.. normalka...

Odpowiedz

42. ~lala lali
0

2018-01-03 18:16:00

moge potwierdzic posrednio. w swieta byl taki tlok, ze sluchanie tidala hifi bylo mocno problematyczne bo rwalo co chwila. mowie o lte. na h+ nawet strony mi sie nie ladowaly. oczywiscie orange. lte 800.

Odpowiedz

41. ~Jo
0

2018-01-03 18:14:41

38. januszpolaczek: ..no to z tego wychodzi Janusz, że obaj tak sobie "bekamy".. :P

Odpowiedz

40. ~Play
0

2018-01-03 17:26:58

Play w Malborku i okolicach w zasadzie stanal...do 1MBps...

Odpowiedz

39. ~inokiovski
0

2018-01-03 16:44:42

@35 życzę miłego korzystania z hiper extra LTE o zawrotnej prędkości do 3 mb/s, na swoim G6 z powodzeniem korzystam. LTE orange pełną prędkością. Serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz

2018-01-03 16:12:35

37. Halyna ja ci muwił że jostem Janusz polaczek więc muszę sobie ponarzekać... a tak na serio to jaja sobie robię a wy ludziska się spinacie a ja z tego bekę mam XD

Odpowiedz

37. ~Marcin
0

2018-01-03 15:31:42

11). Ja jestem w play, i nie czuję się pasożytem, pan tak tu zawsze wyzywa innych użytkowników którzy są w play?

Odpowiedz

35. ~pablosox123
1

2018-01-03 14:45:32

@34 człowieku lecz sie,play nie ma nadajnikow?Wejdz sobie na bts serch i sobie zobacz ze ma danajniki,mniejsza ilosc od pozostałych ale te nadajniki sa w całej polscei dzialaja,plus masz zasieg innych sieci.Zmien telefon nerdzie bo siec działa ok.siejesz ferment trolu.

Odpowiedz

34. ~inokiovski
-4

2018-01-03 13:51:26

Play to najgorsza sieć w Polsce, nadajników swoich brak, tylko zapychają innych opów. Nigdy więcej fioletowej tragedii, niech sobie korzystają z hiper extra LTE do kosmicznych 3Mb/s z ultra full wypas kagańcem. Jestem szczęśliwy w Orange, za 25 zł mam wszystko czego potrzebuje.

Odpowiedz

33. ~vvv
0

2018-01-03 12:54:51

32). A a2mobile?

Odpowiedz