DAJ CYNK

Od września preferencyjne pożyczki na rozwój szybkiego Internetu

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3806

Alior Bank przeznaczy co najmniej 40 mln zł na preferencyjne pożyczki dla firm telekomunikacyjnych chcących inwestować w szybki Internet.Alior Bank przeznaczy co najmniej 40 mln zł na preferencyjne pożyczki dla firm telekomunikacyjnych chcących inwestować w szybki Internet.

Pieniądze na wspomożenie firm, które chcą inwestować w infrastrukturę szybkiego Internetu pochodzą z unijnego programu operacyjnego Cyfrowa Polska. Dysponuje nimi Bank Gospodarstwa Krajowego, a pierwszym partnerem w programie finansowania rozwoju sieci szerokopasmowych został Alior Bank - podaje Newseria Biznes.

Podpisaliśmy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, na podstawie której będziemy udzielać pożyczek szerokopasmowych. Ich celem jest sfinansowanie dostępu do Internetu szerokopasmowego o przepustowości minimum 30 Mb/s dla gospodarstw domowych oraz minimum 100 Mb/s dla szkół. Potencjalne grono beneficjentów jest bardzo duże - mówimy tu o współpracy z około 6 tys. zarejestrowanych operatorów telekomunikacyjnych, działających na terenach, na których występują białe plamy w dostępie do sieci - powiedział Michał Chyczewski, wiceprezes, p.o. prezesa Zarządu Alior Banku, w wywiadzie udzielonym agencji Newseria Biznes.

Pożyczki na preferencyjnych warunkach dostępne są dla wszystkich przedsiębiorstw, które chcą budować lub rozbudowywać sieci telekomunikacyjne, zapewniając w ten sposób dostęp do szerokopasmowej sieci internetowej dla gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i szkół. Jedna taka pożyczka może być spłacana nawet przez 15 lat.

Mówimy o pożyczkach wynoszących od 20 tys. zł do 10 mln zł. Jest to instrument nastawiony na segment mniejszych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, nie tych największych. Skorzystają przede wszystkim gospodarstwa domowe i szkoły, a także firmy telekomunikacyjne - powiedział Michał Chyczewski.

Alior Bank dysponuje obecnie kwotą 40 mln. zł przeznaczonych na preferencyjne finansowanie szybkiego Internetu. Środki te mogą zostać zwiększone do 100 mln. zł. Wynika to z umowy podpisanej przez Alior Bank i Bank Gospodarstwa Krajowego, która jest efektem przetargu rozstrzygniętego 18 lipca tego roku.

Po pierwsze, instrument pożyczek szerokopasmowych jest przeznaczony dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, a my jesteśmy skoncentrowani na dalszym rozwoju właśnie w tym segmencie. Po drugie, dzięki eliminacji tzw. białych plam i poszerzaniu dostępu do Internetu pośrednio zwiększamy swój rynek w segmencie klienta detalicznego. Udzielając pożyczek szerokopasmowych, działamy również w kierunku poszerzenia grona klientów, którzy będą później korzystać z naszych usług w kanałach mobilnych i internetowych - powiedział p.o. prezesa Zarządu Alior Banku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Newseria Biznes, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu