DAJ CYNK

Obostrzenia dotyczące urządzeń elektronicznych na niektórych lotniskach

08.07.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4057

Ważne 3

1

Służby bezpieczeństwa na niektórych lotniskach będą prosić o włączenie urządzeń elektronicznych. Bez takiej weryfikacji nie będzie można wnieść ich na pokład samolotu.

Amerykańska Agencja ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA) wprowadzi rozszerzone środki bezpieczeństwa na niektórych lotniskach, obsługujących bezpośrednie loty do USA.

Przechodząc na lotnisku przez bramki do strefy zastrzeżonej służby m.in prześwietlają sprzęt elektroniczny. Teraz w ramach kontroli bezpieczeństwa funkcjonariusze będą mogli poprosić o włączenie urządzeń, w tym telefonów komórkowych. Urządzenia, których nie uda się włączyć, np. z powodu rozładowanej baterii, nie będą mogły być wniesione na pokład samolotów.

Jak informuje CBS New York, nowe zasady są efektem obaw, ze grupy terrorystyczne w Syrii i Jemenie mogą próbować przemycić niewykrywalne bomby z wykorzystaniem telefonów, tabletów, laptopów lub innych urządzeń elektronicznych.

TSA nie ujawniła, których lotnisk będą dotyczyły nowe przepisy.

Źródło tekstu: TSA, CBS New York, wł

Komentarze
Zaloguj się
-1

2014-07-08 16:13:04

@5 - paranoja mnie nie dopadła ale biorę to pod uwagę, że coś może się stać. Inaczej bym zrezygnował z wyjazdu. Mój jedyny problem na chwilę obecną to transport na lotnisko w szabat. A hotel mam przy plaży więc autobusami raczej poruszać się nie będę. Wracając do ochrony na lotnisku - wolę aby było jakieś zabezpieczenie niż go nie było.

Odpowiedz

7. ~mrzolwik
0

2014-07-08 11:40:21

Spokojnie, media nakręcają spiralę histerii z bateriami w telefonach. Przecież jest mnóstwo urządzeń elektronicznych, które baterii nie mają i działają wyłącznie podłączone do sieci. Trzeba będzie je podłączyć do prądu, włączyć i tyle. Nie wszystko, co wnosimy do samolotu musi być na baterię. Nie najmy się zwariować :)

Odpowiedz

6. ~Calm7
1

2014-07-08 08:52:44

3). Jak Cię mają dopaść, to w autobusie Cię wysadzą, i tyle będziesz miał z tej ochrony... * A co do działającego sprzętu - wcale nie oznacza, że nie jest bombą.

Odpowiedz

5. ~
2

2014-07-08 08:33:16

@3 - widzę, że paranoja dopadła i ciebie... Zdajesz sobie sprawę, że to jest sztuczna histeria? Tak jak i z zakazem płynów, co tylko napędziło kasę liniom lotniczym... Założę się, że zaraz rozwiną się punkty ładowania telefonów na lotniskach, za gruby hajs naturalnie, no, ale takim pożytecznym jak to Stalin mówił, a ja nie powtórzę, bo post poleci :-), to będzie pasować.

Odpowiedz

0

2014-07-08 08:11:11

I lotów.

Odpowiedz

0

2014-07-08 08:10:54

I bardzo dobrze. Takie postanowienie powinno dotyczyć wszystkich lotnisk. Nawet jeżeli miałoby to znacząco wydłużyć czas odprawy. Niedługo lecę do Izraela na urlop i nie chciałbym, aby ktoś na pokładzie samolotu gdzie będę się znajdować wyskoczyłby z bombowym "rozładowanym" telefonem...

Odpowiedz

2. ~najstarszy syn ksiedza proboszc
0

2014-07-08 07:26:13

Dawciu skup sie. czy wchodzac na lotnisko przechodzisz przez bramki?

Odpowiedz

1. ~Dawid
0

2014-07-08 02:33:22

Teraz pytanie, czy będzie to dotyczyć tylko ludzi którzy będą lecieć do USA czy każdego kto wchodzi na lotnisko?

Odpowiedz