DAJ CYNK

Numery na kartę wkrótce tylko na dowód

24.03.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 34653

Ważne 12

26

Według założeń ustawy antyterrorystycznej, zaprezentowanych dzisiaj przez MSWiA, numery prepaid kupimy tylko za okazaniem dowodu osobistego.

Według założeń ustawy antyterrorystycznej, zaprezentowanych dzisiaj przez MSWiA, numery prepaid kupimy tylko za okazaniem dowodu osobistego.

Każdy zakupiony numer prepaid ma być rejestrowany już w momencie zakupu. Sprzedawcy odpowiadać będą za przechowywanie danych osobowych i przekazywanie ich operatorom. Nowe prawo ma na celu ograniczenie anonimowości przestępców korzystających z numerów na kartę.

Projekt ustawy ma być przedstawiony rządowi na początku kwietnia, a szef MSWiA Mariusz Błaszczak liczy na to, że ustawa zostanie przyjęta już maju.

Źródło tekstu: MSWiA

Tagi: mswia prepaid
Komentarze
Zaloguj się
447. ~Master Chief
0

2016-04-25 08:40:07

@5 "menele" najczęściej nie posiadają dowodu osobistego.

Odpowiedz

446. ~stz
0

2016-04-23 10:16:49

Rząd PO chciał to wprowadzić w 2012 roku. Niestety mu się nie udało

Odpowiedz

445. ~stz
0

2016-04-23 10:16:38

Rząd PO chciał to wprowadzić w 2012 roku. Niestety mu się nie udało

Odpowiedz

444. ~KB
0

2016-04-14 16:40:42

Czyli jako PH jednej z sieci stracę pracę, bosko;)

Odpowiedz

443. ~Jabol2
0

2016-04-10 21:26:14

W życiu bym nie kupił karty w kiosku lub innym chgw punkcie u pani Krysi pozwalając na spisywanie moich danych z dowodu. Salon operatora, zakup przez sieć tylko to wchodzi w grę. Proste. I po co tu jęczeć? Zresztą macie czas to wykupujcie startery na zapas i z głowy, przyjdzie czas to będziecie rejestrować przez sieć.

Odpowiedz

442. ~Dominik
0

2016-04-08 23:52:58

Tak właśnie powoli umierają resztki naszej wolności

Odpowiedz

441. ~Citizen4
0

2016-04-08 16:57:34

@435 W ostateczności można i wyjść na ulicę. Ale są petycje, listy, niezależne media, gdzie można poprosić o nagłośnienie tej sprawy. Największą siłą takich pomysłów jest to, że są one wprowadzane po cichu. Więc trzeba zrobić hałas.

Odpowiedz

440. ~Citizen4
0

2016-04-08 16:57:09

@439 I tutaj trafiłeś w sedno. Rozpatrywanie takich inicjatyw z osobna sprawia wrażenie, że każda z nich to błahostka. Ale kiedy zaczynasz je łączyć z innymi pomysłami zbierania i systemami gromadzenia danych, to tworzy się pełny obraz. I z każdą tego typu inicjatywą staje się on coraz mniej przyjazny.@436 Nie jesteś sam. Twoją opinię podzielają także inni ludzie.@437 A przepraszam kto nakazuje rejestrować abonentów? Operatorzy, czy państwo? A jeśli to państwo nakazuje, to robi to z intencją późniejszego wykorzystania tych danych. W jaki sposób - to są już czyste spekulacje, ponieważ instytucje rządowe nie są nawet w połowie tak transparentne, jak nakazują być obywatelom.

Odpowiedz

0

2016-04-08 00:06:41

No to mamy kolejny powód, żeby mieć konto na fb.Jeżeli nawet będziemy przy zakupie karty startowej do telefonu podawać swoje dane osobowe to jak tu nie założyć sobie konta na fb, twitterze, google+ i paru innych portalach.Mamy też kolejny powód, żeby paru ulotkarzom jeszcze podać kod do klatki, żeby mieli łatwiej ulotki wrzucać.W końcu co tam się mam bać podawać komuś paru cyferek.

Odpowiedz

438. ~a-go
0

2016-04-07 13:38:56

@434 Chyba nie sądzisz, że państwo pragnie nakazać by operatorzy przechowywali dane tylko dla siebie?

Odpowiedz

437. wlo
0

2016-04-06 21:11:57

434 - jaki? Bo chyba to operatorzy a nie państwo będą rejestrować? No chyba, zę rejestry rządowi będą przekazywać? Oczywiście tych abonamentowych nie przekazują? ;-)

Odpowiedz

436. ~a-go
0

2016-04-06 20:34:39

Z tym? To jest jedynie mały element tego, co się próbuje uczynić ze społeczeństwem. Nie chcę wchodzić w politykę, ale walczyć trzeba całościowo, a nie jedynie "z tym". Można stać z boku i przyglądać się biernie licząc na to, ze ktoś coś zrobi za nas. Można też pokornie przyjmować ograniczenia państwa, które wszystko wie lepiej. Ja zbyt wiele lat przeżyłem w takiej wolności, by się godzić na ponowne zniewolenie. Ty możesz oczywiście "stać z boku" i pisać swoje opinie w sieci.. jeszcze możesz..

Odpowiedz

435. DanielR
0

2016-04-06 20:22:20

No ok, w porządku. I co dalej? Co zamierzasz, zmierzacie w tej kwestii zrobić? Wyjdziecie na ulicę i będziecie protestować tak jak KOD? Pytam poważnie, bo sam jestem ciekaw. Ja obserwuję temat "z boku" i czekam jak się rozwinie sytuacja.

Odpowiedz

434. ~a-go
0

2016-04-06 20:10:24

@428 DanielR Masz poważny problem z rozróżnieniem dwóch spraw. Abonentów od 20 lat nie rejestruje państwo, a operatorzy, którzy czynią to ze względów finansowych i oczywistych. Obecnie to państwo (nowa władza) chce narzucić ten obowiązek i zapewniam, że cel tego jest zgoła inny, a z finansami związany jedynie tym, że zwiększy to koszty operatorów, a tym samym abonentów prepaid. To już jest argument, którego brak zarzucałeś Citizen4. Zebranymi danymi ktoś musi administrować i musza one być chronione zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych. Czy sadzisz, że to też za darmo? Nie chcę ponosić kosztów takiej działalności, której skuteczność w walce z czymkolwiek jest żadna.

Odpowiedz

433. ~gość
0

2016-04-06 13:55:47

@Citizen4 A czego twoim zdaniem innego możnabyło się po pislamistach sppodziewać? Widzimy czym oni się zajmują obecnie, jak bardzo "ważnymi" sprawami, smoleńsk, aborcja, robienie czarnym dobrze,ustawy "antyterrorystyczne",państwo policyjne, pogłębianie nienawiści i podziałów, skłócenie ze wszystkimi sąsaiadami. Przecież każdy normalny myślący człowiek to wiedział i nie głosował na oszołomstwo. To niska frekwencja i zniechęcenie wyniosły ich do władzy.

Odpowiedz