DAJ CYNK

Nowohoński: na rynku zarejestrowany jest co 8-10 prepaid

26.04.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5814

Ważne 10

2

Zapoznaliśmy z dostępną wersją rozwiązań dotyczących obowiązku rejestracji prepaidów i ją analizujemy. Mamy nadzieję, że głos operatorów zostanie wysłuchany przed wdrożeniem, ale zdajemy sobie sprawę, że czas nas goni - powiedział TELEPOLIS.PL Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange odpowiedzialny za finanse.

Zapoznaliśmy z dostępną wersją rozwiązań dotyczących obowiązku rejestracji prepaidów i ją analizujemy. Mamy nadzieję, że głos operatorów zostanie wysłuchany przed wdrożeniem, ale zdajemy sobie sprawę, że czas nas goni - powiedział TELEPOLIS.PL Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange odpowiedzialny za finanse.

Zobacz: Polskie sieci wyłączą miliony numerów na kartę?

Orange szacuje, że na rynku niezarejestrowanych jest 80-90% z 25,6 mln aktywnych kart prepaid.

Wspieramy to rozwiązanie, bo taki obowiązek jest popularny w Europie - powiedział z kolei prezes Orange Bruno Duthoit.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
86. ~dwf
0

2016-04-27 11:40:26

Dokladnie, jesli operatorzy beda wspierac rejestracje to czesc kart zlikwiduje a z niewielu pozostalych baaardzo ogranicze korzystanie z obawy o bezpieczenstwo poufnosci rozmowy. Operatorzy na tym straca wiec moze sie zastanowia cz wspierac /''dobra zmiane/''.

Odpowiedz

85. ~adam
0

2016-04-27 10:28:27

Ja nie mam zarejestrowanej zadnej z 6ciu kart aktywnych i używanych i po wprowadzeniu obowiazku zostawię 2 karty, operatorzy zaliczą duże straty wogóle jak ludzie polikwiduja karty

Odpowiedz

84. ~Master Chief
0

2016-04-27 09:25:48

Osobiście mam już od wielu lat zarejestrowanego swojego prepaida, jeszcze z czasów Tak Tak/''a, ale ten cytat powalił mnie na kolana:"Wspieramy to rozwiązanie, bo taki obowiązek jest popularny w Europie"Co to za argument, uzasadnienie? Brak słów po prostu...

Odpowiedz

83. ~
-1

2016-04-26 23:02:44

$71. Teraz socjal 500+ jest też dla obcokrajowców. Także sytuacja może się szybko zmienić.

Odpowiedz

82. ~
0

2016-04-26 23:00:55

Jakim trzeba być niepełnosprawnym, żeby przyjmować za dobrą monetę zamordyzm państwa. To do tych wszystkich, którzy minusują normalnych, będących za wolnością. "Lepsza zmiana" zmiana się wykazuje. A jak będą chcieli zrobić gdzieś kuku to rejestracja nie pomoże.

Odpowiedz

81. ~Mon@
0

2016-04-26 20:11:54

@79 ale co się dziwisz jest akcja jest reakcja. Wzrośnie świadomość ludzi to zaczną szyfrowac to co się da. Zaczną wykorzystywać coraz bezpieczniejsze usługi oraz protokoły.I już nic nie da się zrobić....Dzien po obowiązku rejestracji pojawia się na allegro /''karty zarejestrowane/''. Bo to ze trzeba rejestrować w zasadzie nic nie znaczy. Zero mocy prawnej.

Odpowiedz

80. ~Mon@
0

2016-04-26 20:04:05

Masakra to co się dzieje w tym naszym kraju.

Odpowiedz

79. ~
0

2016-04-26 19:12:25

66.> Mimo wielokrotnego zadania pytania nie doczekałem się odpowiedzi od parcha o nicku asf dlaczego półświatek przestępczy nie korzysta z abonamentu, tylko z nierejestrowanych prepaidówWiesz, dlaczego nie korzystają z abonamentu, tylko z kart prepaid? BO MOGĄ! Teraz się przesiądą np. na Signal albo inny szyfrowany komunikator - najlepiej taki, który sami sobie napiszą - i tyle. Jeszcze ich bezpieczeństwo wzrośnie, bo nie będzie można ich podsłuchać.Demokracja to system totalitarny. Mogą z nami zrobić wszystko, a niektórzy nawet przyklaskują!

Odpowiedz

78. ~uPlay
0

2016-04-26 18:53:30

W sumie to niezły kabaret z tym całym rejestrowaniem kart prepaid w imię uwaga... zwiększenia bezpieczeństwa buuuahahhahaUstawa, w której ma znaleźć się między innymi wprowadzić obowiązek rejestracji wszystkich kart SIM jest przygotowywana głównie w związku z odbywającymi się w Polsce "Światowymi dniami młodzieży". Tymczasem nie ma szans aby wszystkie numery prepaid zarejestrować do daty tego wydarzenia. Poza tym w związku z tą imprezą przyjadą do Polski setki tysięcy (a pewnie nawet miliony) pielgrzymów z całą masą niezarejestrowanych kart SIM. I co? Może jakieś "mondre głowy" z rządu wymyślą żeby im konfiskować telefony na granicach, bo mogą być użyte przy atakach terrorystycznych?!? Albo przynajmniej - jak tu niektórzy piszą - do głupich żartów, czy fałszywych alarmów bombowych (może sami się w to "bawili" ;-)

Odpowiedz

77. ~
0

2016-04-26 18:48:03

W Europie są też popularne płace typu 2000 euro i wyższe. Czy prezes Orange Polska wspiera je w swojej firmie?

Odpowiedz

76. wlo
0

2016-04-26 17:57:04

Ciekaw jestem - tak wszyscy piszecie o przenoszeniu numerów - z byle powodu... Kto z argumentujących przeciw rejestracji nie przenosił numeru?

Odpowiedz

75. wlo
0

2016-04-26 17:55:32

68 - ja, ja, ja... Operatorowi raz podajesz dane. Gadanie o sporadycznym korzystaniu z usług firm kurierskich nie jest żadnym argumentem. Bo jednak im udostępniasz swoje dane. Teraz PESEL widzę ma zasadnicze znaczenie. No dobre, dobre... Co jeszcze wymyślicie?

Odpowiedz

74. ~Caĺm7
0

2016-04-26 17:09:35

72). Daniel, w cuda wierzysz?:DPS. Ten cały rejestr - ktoś musi obsłużyć. A to koszt. A skąd kasa? Ano z nas, prepaidowców muszą wziąć. Usługi muszą podrożeć, no nie ma mocnych.

Odpowiedz

73. ~Stanowisko w4
1

2016-04-26 16:43:39

Droga redakcjo stanowisko Orange już znamy, chętnie zobaczę jakie stanowisko ma reszta operatorów? Pozdrawiam...

Odpowiedz

72. DanielR
1

2016-04-26 16:41:06

@71, jeśli od czerwca przyszłego roku zniknie roaming, to mało kto będzie kupował na dwa tygodnie polską kartę SIM. A turyści spoza UE, to margines marginesu.

Odpowiedz