DAJ CYNK

NIK-owi nie podobają się podróże prezes UKE

23.06.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6067

Ważne 15

1

NIK kwestionuje wydatki UKE na podróże zagraniczne. Urząd twierdzi, że wydawać musiał, bo walczy o międzynarodowe stanowiska - pisze Puls Biznsu.

NIK kwestionuje wydatki UKE na podróże zagraniczne. Urząd twierdzi, że wydawać musiał, bo walczy o międzynarodowe stanowiska - pisze Puls Biznsu.

Trudno w tych zarzutach dopatrzyć się realnych uchybień, które mogłyby rzutować na ocenę wykonania budżetu UKE czy wykonywania obowiązków przez jego prezesa. Większość zarzutów zawiera subiektywny osąd, bez uwzględniania realiów działania tak urzędu, jak i organizacji międzynarodowych ? mówi Dawid Piekarz, rzecznik UKE.

W ubiegłym roku UKE wydał na podróże zagraniczne pracowników 1,54 mln zł, czyli o 24% więcej niż rok wcześniej. Wydatki na podróże prezes urzędu ? która w delegacjach zagranicznych spędziła 56 dni (w tym roku już 29) ? wzrosły jeszcze mocniej. W ubiegłym roku sięgnęły 210 tys. zł, czyli były o 86% wyższe niż w 2012 roku, i aż 37 razy wyższe niż w 2011 roku.

Państwowym audytorom nie spodobało się pięć wyjazdów prezes UKE i towarzyszących jej pracowników, które miały "głównie charakter reprezentacyjny". To wizyty w Meksyku, Chinach (w ramach oficjalnej delegacji rządowej, do której na sugestię prezes dołączyło dwóch pracowników urzędu), Burkina Faso i Tajlandii, na które poszło 206 tys. zł. Trzy ostatnie to wyjazdy na konferencje Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), czyli agendy ONZ, która zajmuje się regulacją rynku telekomunikacyjnego

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się
38. ~w
0

2014-06-24 12:28:55

Lata po Azji, Oceanii, Afryce .....bo chce wyjechać do ITU. po to walczyła o fotel Prezesa UKE, większy budżet niż w Ministerstwie i swoboda wydawania. Ciekawe co zrobi z konfliktem w sprawie aukcji. Jasser dał zółtą kartkę ....cały plan w rozsypce a czas leci.

Odpowiedz

37. ~urdcjd
0

2014-06-24 00:55:22

To tylo świadczy o wyborcach PO, PSL, SLD, RP, PiS. Nikt nie zrobi nic za was! Tylko ogólnonarodowa inicjatywa może się udać... sprawdź co to, co mówi i czego chce Ruch Narodowy.

Odpowiedz

36. ~
0

2014-06-23 18:57:35

28,PO obiecywało zniesienie immunitetu,likwidacje senatu, dlaczego tego po 7 latach nie zrobiło ? gdyby posłowie nie mieli immunitetu to nie trzeba by głosować nad odebraniem immunitetu,pytam jeszcze raz,dlaczego po 7 latach nie zlikwidowali immunitetu skoro to obiecywali kiedy rządził PiS ?

Odpowiedz

35. wlo
0

2014-06-23 17:58:55

34 - no akurat w tej sprawie zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Immunitety powinny być zlikwidowane. Jedynymi osobami, które powinny mieć immunitet, to kierowcy karetek pogotowia, wozów straży pożarnej. Policjanci nie. Bo oni uważają, zę im wszystko wolno... WIęc z założenia by nadużywali ;-)

Odpowiedz

2014-06-23 17:49:57

30@ Nie jesteś osobą publiczną, nie wyróżniasz się z otoczenia więc masz spokój. Spróbuj tylko czymś wyskoczyć ponad stan to zaraz zazdrosna osoba poda cię do fiskusa, że ma podejrzenie o nielegalny interes bo masz za drogi samochód czy zbyt dużą willę. Taki urok. A w polityce? Nigdy wszystkim nie dogodzisz i zawsze znajdzie się ktoś kto będzie uprzykrzał politykowi życie więc aby mógł pracować chroni go immunitet. Inna sprawa gdy polityk wykorzystuje immunitet nie zgodnie z założeniem. Dla uczciwego polityka immunitet jest dobrą rzeczą.

Odpowiedz

33. ~a_lex
0

2014-06-23 17:23:21

Pewnie, że te wyjazdy były konieczne - jak się kandyduje do ITU, to trzeba latać itu, i tam.

Odpowiedz

32. ~tata
0

2014-06-23 17:05:36

Zamiast walczyc o stanowisko praca i wysokimi kwalifikacjami woli za publiczne pieniadze swiat zwiedzac.Takie numery tylko za wiedza i zgoda rzadu III RP.

Odpowiedz

31. wlo
0

2014-06-23 16:39:40

Chciałeś raczej powiedzieć, zę uczciwy człowiek nie musi się martwić, zę po sądach będzie musiał latać zamiast pracować dla rodziny i kraju? ;-) No właśnie - jeśli uczciwych nie ciągają, to po co immunitety?

Odpowiedz

30. wlo
0

2014-06-23 16:38:22

Przepisy.gbzl.pl - no ja nikogo w życiu nie oszukałem, nikomu nic nie ukradłem, znalezione oddawałem... Mandaty (2 w życiu) zapłaciłem. Podatki płacę, jeśli po terminie to z odsetkami... Jestem uczciwym człowiekiem a immunitetu jakoś mi nie dali jeszcze...

Odpowiedz

2014-06-23 16:21:16

29@ Immunitet jest po to aby uczciwy człowiek mógł pracować a nie włóczyć się po sądach i ciągle wyjaśniać, że to nie zrobił.

Odpowiedz

28. wlo
0

2014-06-23 15:51:17

24. - ściga? Ostatnio chyba jakieś głosowanie nad uchyleniem immunitetu było? Jak się skończyło? Aaa... Bandyci chcieli odebrać uczciwemu człowiekowi immunitet... Tylko jeśli uczciwy człowiek jest to czego miałby się bać? Po co uczciwemu człowiekowi immunitet?

Odpowiedz

27. ~pabloki
0

2014-06-23 14:00:51

wywalić ją. na razie jej działania są zachowawcze. jak już pisałem zostało jeszcze tyle miejsc do zwiedzenia , tyle smaków... O jakie międzynarodowe stanowiska walczy to nasze dziwne UKE? Jakie korzyści płyna z tych wyjazdów ze świtą? Mam nadzieje że madzie też nagrali, na pewno bywa w restauracjach. Parafraza: uke istnieje w zasadzie tylko teoretycznie.

Odpowiedz