DAJ CYNK

Niemal wszystkie dzieci z klas 1-3 korzystają z Internetu

03.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1843

Ważne 2

1

Świadomość rodziców w zakresie cyfrowego wychowania rośnie - wynika z badania F-Secure i Plus.Świadomość rodziców w zakresie cyfrowego wychowania rośnie - wynika z badania F-Secure i Plus. To dobra wiadomość, ponieważ z internetu korzystają niemal wszystkie dzieci z klas 1-3. 80 proc. opiekunów rozmawia ze swoimi dziećmi na temat bezpiecznego surfowania w internecie. Wciąż jednak rodzice rzadko korzystają z pomocy technologii, czyli takich rozwiązań jak ochrona rodzicielska. Potrzebę ich wdrożenia widzą głównie ci rodzice, którzy dopiero rozważają zakup smartfona dla dziecka.

Z badania przeprowadzonego przez firmę F-Secure i operatora sieci Plus wynika, że z telefonu jako narzędzia służącego do łączenia się z Internetem korzysta 97% dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej, dla 70% telefon to jedyne narzędzie do korzystania z Internetu, dla 64% jest nim komputer. Na kolejnych pozycjach znalazły się tablet (40%), konsola (7%) oraz Smart TV (7%). Jak wynika z badań, dziecko zazwyczaj otrzymuje nowy numer telefonu w wieku 7-8 lat z oferty ogólnej, która nie jest skierowana specjalnie do najmłodszych.

80%% rodziców rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci. Co trzeci rodzic stara się kontrolować czas, który dziecko spędza z telefonem, wprowadzając limity dzienne. Czasem dostęp do smartfona traktowany jest jako element nagrody za pożądane zachowanie dziecka. Jednak co trzeci rodzic przyznaje, że nie kontroluje stron internetowych przeglądanych przez dziecko. Autorzy raportu tłumaczą to brakiem czasu. Jednak okazuje się, że co piętnaste dziecko przed 9 rokiem życia miało kontakt z pornografią.

Większość badanych przyznaje, że chciałaby skorzystać z aplikacji ochronnej, a w szczególności ci rodzice, którzy jeszcze nie zakupili smartfona dla dziecka - 84% z nich jest zainteresowanych tego typu rozwiązaniem.

Źródło tekstu: newseria

Komentarze
Zaloguj się