DAJ CYNK

Najszybszy Internet mobilny w Polsce - porównanie majowych rankingów

15.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6894

Ważne 8

1

Serwis RFBenchmark opublikował właśnie raport na temat szybkości Internetu mobilnego w Polsce w marcu 2018 roku. Ponownie porównaliśmy ich dane z tymi zgromadzonymi przez Speedtest.



Serwis RFBenchmark opublikował właśnie raport na temat szybkości Internetu mobilnego w Polsce w marcu 2018 roku. Ponownie porównaliśmy ich dane z tymi zgromadzonymi przez Speedtest.

Oba serwisy mają nieco inny sposób prezentacji danych, dlatego porównać możemy tylko średnią szybkość Internetu mobilnego LTE, co zrobimy w drugiej tabeli. Najpierw pokażemy, jaka jest szybkość Internetu przez 3G wśród czterech operatorów infrastrukturalnych według serwisu RFBenchmark.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping
T-Mobile 4,50 Mb/s 1,43 Mb/s 71,18 ms
Plus 3,66 Mb/s 1,70 Mb/s 65,00 ms
Orange 3,30 Mb/s 1,47 Mb/s 72,05 ms
Play 3,04 Mb/s 1,40 Mb/s 72,88 ms

Jak widać, najlepsze łącza internetowe w sieci 3G oferuje T-Mobile, wyprzedzając Plusa i Orange. Wszystkie trzy sieci zanotowały jednak spore spadki prędkości pobierania, w porównaniu z tymi sprzed miesiąca (T-Mobile o ponad 30%) Na końcu stawki znalazł się ponownie Play.

Czas na porównanie obu rankingów w przypadku Internetu LTE.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping
RFBenchmark Speedtest.pl RFBenchmark Speedtest.pl RFBenchmark Speedtest.pl
Orange 31,46 Mb/s 21,73 Mb/s 12,17 Mb/s 9,48 Mb/s 38,24 ms 37 ms
T-Mobile 27,88 Mb/s 24,45 Mb/s 11,85 Mb/s 9,70 Mb/s 39,07 ms 37 ms
Plus 22,41 Mb/s 20,82 Mb/s 11,13 Mb/s 10,01 Mb/s 41,28 ms 50 ms
Play 22,13 Mb/s 18,98 Mb/s 7,48 Mb/s 6,75 Mb/s 39,29 ms 47 ms

O ile w przypadku Internetu 3G pierwsza trójka zanotowała spadki prędkości pobierania danych z sieci, o tyle w przypadku LTE wszyscy poprawili swoje osiągi, nawet znajdujący się na końcu Play. Co ciekawe pomarańczowe LTE w rankingu RFBenchmarku okazało się najlepsze w każdej kategorii.

Zobacz: Kwietniowe wyniki Speedtestu - T-Mobile przyspiesza
Zobacz: Najszybszy Internet mobilny w Polsce - porównanie rankingów (marzec 2018)

Źródło tekstu: RFBenchmark, Speedtest.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~torawa
0

2018-05-25 15:19:05

Podajcie wreszcie MEDIANĘ! Bo póki co jedynym sensownym testem jest Netflix z szybkościami rzędu 2,5 Mb/s - jako jedyny nie pozwala zawyżać średniej, pokazuje czy łącza dają radę (najszybsze nie zawyżają, bo jedynie mogą osiągnąć ze 20 Mb/s w 4K, najwolniejsze nie zaniżają bo nikt nie ma ochoty oglądać na lejku 0,5-1 Mb/s).

Odpowiedz

27. ~rrrr
0

2018-05-21 11:38:15

przecież wszystko zależy od miejsca ! jaki jest sens takiego porównania ! faktem jest że o ile w takim trójmieście play działa dobrze , to w Krakowie jest słabo... wiem byłem sprawdziłem mam porównanie

Odpowiedz

26. attention
0

2018-05-16 12:04:09

jak widać, w 3G tmobile wyprzedza wszystkich. Dla mnie sprawa jest jasna. W rankingu interentu mobilnego tez wypadli dobrze, jest progres, miejsce wyżej.

Odpowiedz

25. ~
0

2018-05-16 09:05:38

ja pewnie mam pecha w tym kraju (tak ja z sygnałem tv który zanika mimo że mieszkam praktycznie w centrum dużego miasta), ale nie zauważyłem by LTE było faktycznie szybkim internetema próbowałem kazdego z 4 operatorów - najgorzej chyba jest z orange i t-mobile - najlepiej (u mnie przynajmniej) z Play, bardziej chodzi o siłę sygnału i niezawodność w ciagu całego dniaorange potrafi po południu (czasem w innych godzinach też) tak zwalniać, ze muszę przeładowywac stronę, bo pokazuje się w /''formacie/'' /''tekstowym/''...nie wiem co to za niemożliwe do przeskoczenia problemy techniczne, by zaoferować przyzwoity sygnał

Odpowiedz

24. ogromny
-2

2018-05-16 08:02:40

Co za różnica jaki sprzęt i lokalizacja? Net mobilny to tylko ciekawostka i tyle. Przewód i tylko przewód reszta nie stety nadaje się do ...

Odpowiedz

23. iphoneski
0

2018-05-16 07:59:09

@22 użytkownik 18 pytał o ranking, w którym wygrywają plus i play to mu go podałem, a czy on jest prawdziwy to już inna sprawa :)

Odpowiedz

22. ~
-1

2018-05-16 07:15:09

@20 "A jak zaznaczysz pomorskie wygrał play." - chyba w jakis wizjach. W Pomorskim Play ledwie zipie, jak dzwonisz do kogos z punktu jestes w stanie okreslic, ze to Play - tak g*wniana jest jakos dzwieku. Internet tak samo. Ta siec jest parodia samej siebie.

Odpowiedz

21. ~Przemas
-1

2018-05-16 04:19:42

Polecam LTE w O2 CZ śmiga aż miło czy to w Pradze Mladá Boleslav czy też w górach !!!!!

Odpowiedz

20. iphoneski
0

2018-05-15 21:48:14

@18 jest, wejdź na speedtest i zaznacz województwo podlaskie. A jak zaznaczysz pomorskie wygrał play.

Odpowiedz

19. ~Jerzy Gondol Znadwisły
-1

2018-05-15 21:28:51

Wniosek jedyny jaki można wyczytać, to że każdy operator ma przyzwoite wyniki. Różnice są niewielkie, dla zdecydowanej większości nieodczuwalne dla abonentów. Pozostaje kwestia osiągów w danej lokalizacji a te zależą od obciążeń stacji. Taki TM też w niektórych miejscach ma duży problem przekroczyć 2Mb.Każdy wybiera, co u niego działa najlepiej i jest w dobrej cenie.

Odpowiedz

18. ~gość
-3

2018-05-15 21:22:52

Ranking jak ranking, niektórzy żyją speedtestami, niezmienny jest fakt że niezależnie od rankingu to plus i play zawsze na końcu. Jakiś fenomen. Dlaczego nigdy taki plus nie jest na pierwszym miejscu w internecie mobilnym LTE?

Odpowiedz

17. ~Gatts
-1

2018-05-15 20:24:37

"gosciu" uderzył w sedno testowania urządzeń z mobilnym internetem.Taki ranking można jedynie uznać za jeden z wielu bez konkretów.To jest tak jakby 10osób w Orange testowało w jakieś "dziurze" swoje 5Mbit/s na miedzi i jak miałbym brać to pod uwagę to bym nie miał w domy łącza 600Mbit/s bo w końcu Orange ma tak słabe łącza.

Odpowiedz

16. ~gosciu
1

2018-05-15 20:12:08

Na szybkość w speedtestach wpływ ma m.in. szybkość wykorzystywanego sprzętu. Biedronkowy myphone mimo że ma LTE i kosztuje 200zł nie wyciśnie maksymalnej szybkości dostępnej w danej lokalizacji. Te speedtesty wskazują również jakość wykorzystywanych słuchawek przez użytkowników operatora. Gdyby odfiltrować po danej słuchawce wówczas można porównywać rankingi.

Odpowiedz

15. iphoneski
1

2018-05-15 19:32:06

@13 w rankingu stacjonarnym jeśli liczyć tylko mobilnych też masz inaczej, bo tam pomiary są robione w stabilnych warunkach a nie np jadąc pociągiem. No i tam play domyślnie roamingu nie ma, bo RK jest tylko w taryfach głosowych.

Odpowiedz

14. ~
1

2018-05-15 19:13:32

@4 Tak jest, na pewno testowali na TP Linku lub Netisie. I Nokii 3310.

Odpowiedz