DAJ CYNK

Na koniec 2017 roku polskie telekomy obsługiwały prawie 53 mln kart SIM

25.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3555

Ważne 5

1

Na koniec 2016 roku operatorzy w Polsce obsługiwali 54,78 mln kart SIM. Rok później było ich 52,86 mln.



Na koniec 2016 roku operatorzy w Polsce obsługiwali 54,78 mln kart SIM. Rok później było ich 52,86 mln.

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowszy Biuletyn Statystyczny, w którym znajdziemy między innymi informacje na temat liczby kart SIM, które były obsługiwane przez operatorów telefonii komórkowej w Polsce w ubiegłym roku. Na koniec 2017 roku było ich 52,86 mln. Liczba ta wzrosła przez kwartał o prawie 700 tys., ale jest nadal niższa, niż rok wcześniej (54,78 mln).

Początek 2017 roku przyniósł duży spadek obsługiwanych kart SIM z powodu wprowadzonego w 2016 roku obowiązku ich rejestracji. Termin rejestracji dotychczas używanych kart minął 1 lutego 2017 roku i wszystkie karty SIM, w przypadku których obowiązek nie został spełniony, zostały odcięte od sieci komórkowych.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 2017 roku
Zobacz: Biuletyn Statystyczny GUS za grudzień 2017 roku

Źródło tekstu: GUS

Tagi: 2017 gus sim
Komentarze
Zaloguj się
14. ~Wojtek
0

2018-01-30 12:26:41

Jak się zaczęły te rejestrowania kart, to operatorzy tyloma bonusami kusili, że pewnie sporo osób też się wtedy zdecydowało, ja akurat uznałem wtedy, że wolę się na plan do Virgin Mobile przenieść tym bardziej, że bardzo sensowne warunki mi zaproponowali i płace mniej niż wcześniej przy doładowaniach na kartę z Orange

Odpowiedz

13. ~do Slawka
0

2018-01-26 14:38:12

Reanimuj na co czekasz. Daja za darmo internet i rozmowy.

Odpowiedz

12. ~Sławków
0

2018-01-26 06:58:17

@10 wlo. Nie zależało mi na tych kartach, chociaż nad VM, zastanawiam się czy by reanimować? Fajny nr.

Odpowiedz

11. ~ks
-1

2018-01-25 20:17:22

ORANGE kart zarejestrowanych ale po terminie waznosci dla przychodzacych nie chce deaktywowac, tego numeru jeszcze nie bylo w orange.

Odpowiedz

10. wlo
0

2018-01-25 19:29:19

9 - Plus zdaje się tylko do 8 stycznia br. wznawiał niezarejestrowane w terminie karty.

Odpowiedz

9. ~Sławków
0

2018-01-25 16:34:25

Miałem kilka kart pripaid, których nie zarejestrowałem w lutym 2017, ale w styczniu/''17, przedłużyłem rwk, takie moje spostrzeżenia... Plus nie loguje się od około tygodnia, Orange nie loguje się-nie wiem kiedy odłączyli? VM, i Play logują się do sieci przy próbie nawiązania połączenia info; o konieczności rejestracji.

Odpowiedz

8. ~
0

2018-01-25 16:21:23

Orangutan tak łatwo nie pozbędzie się tzw. utrzymaniówek. Ta sieć bezkosztowo umożliwia trzymanie numerów przez cały czas, dopóki nie zlikwidują darmowego RWK. I oby tego nie zrobili.

Odpowiedz

7. ~Były Orange
-1

2018-01-25 15:57:56

Orange z netem już przepadają, jak na przykład moja, której ważności pakietu nie mogłem przedłużyć.

Odpowiedz

6. ~
0

2018-01-25 15:47:52

Hmmm tylko 2 mln wyłączyli? Jakoś to mało. Grunwald spowodował pewno duży przyrost nowych kart, a także inne nowe promocje za przejście do innej sieci. Dopiero w wakacje w orangutanie przepadnie sporo kart z nieprzedłużalnym Netem, bo stary RWK przedawni się.

Odpowiedz

5. ~Bezregulaminowytelepolis
0

2018-01-25 15:35:04

A ty CaIm7 ile masz kart sim?

Odpowiedz

4. wlo
0

2018-01-25 14:58:28

1 - w tej chwili są odłączane, także masowo, karty, które miały roczne okresy karencji (zgodnie z regulaminem)...

Odpowiedz

3. ~Liwiusz
0

2018-01-25 14:41:39

@2 - a po co? Klikbajtowy tytuł, wręcz kłamliwy, i wróżenie z fusów.

Odpowiedz

2. ~Guest
-1

2018-01-25 14:14:57

Napiszcie o tym:

Odpowiedz

1. ~qw
4

2018-01-25 14:00:28

A za chwile zostaną odłączone te, które klienci rejstrowali dla bonusów a które miały roczną wazność.

Odpowiedz