DAJ CYNK

Na Allegro nie kupimy już zarejestrowanego numeru na kartę

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 13894

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Allegro zakazało sprzedaży zarejestrowanych kart prepaid.Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Allegro zakazało sprzedaży zarejestrowanych kart prepaid.

Po zapowiedzi z 10 stycznia, 17 stycznia w życie weszły nowe zapisy regulaminów sprzedaży towarów na Allegro. Na listę produktów zakazanych trafiła pozycja:

33. Telefoniczne, zarejestrowane karty prepaid

W dalszym ciągu sprzedawać można zestawy prepaid wymagające rejestracji. Zmiana w regulaminie jest o tyle kłopotliwa dla sprzedających, że operatorzy nie informują o ewentualnych procedurach wyrejestrowania numeru.

W czasie ostatniego streamingu sieci Play, padła odpowiedź, że osoba chcąca usunąć swoje dane rejestracyjne powinna przeciąć kartę SIM i czekać do zakończenia ważności konta na połączenia przychodzące. Po tym terminie dane przypisane do danego numeru zostaną zanonimizowane.

Tym samym sprzedaż atrakcyjnych, złotych numerów ogranicza się do rynku pierwotnego lub do sprzedaży bezpośredniej - najlepiej z natychmiastową wizytą w salonie i przerejestrowaniem numeru na nowego właściciela.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Allegro, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu