DAJ CYNK

Mobilny oddział Sony ogranicza działalność, a nawet wycofuje się z niektórych rynków

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6933

Na spotkaniu z inwestorami mobilny oddział Sony zaprezentował strategię redukcji działalności operacyjnej na terenie niektórych krajów, a nawet stopniowego wycofywania się z kilku rynków. Na szczęście Europa nadal pozostaje dla Japończyków jednym z priorytetów.

Kondycja mobilnego działu Sony jest nie do pozazdroszczenia. Wiemy już, że Japończycy planują pewne ruchy, które pozwolą im kontynuować funkcjonowanie na coraz bardziej nasyconym rynku smartfonów. Na ostatnim spotkaniu z inwestorami poznaliśmy plany firmy, zakładające stopniowe ograniczanie działalności operacyjnej, a nawet wycofywanie się z pewnych rynków.

Zobacz: Dramat Sony. W ostatnim kwartale udalo się sprzedać zaledwie milion smartfonów Xperia

Zmiany w strategii mobilnego oddziału Sony dotkną w szczególności rynków w Afryce, Australii, Kanadzie, Indiach, Ameryce Łacińskiej, krajach Bliskiego Wschodu oraz rejonu Azji Płd. Zach. Producent skupia wszystkie siły na Europie, Hong Kongu, Japonii i Tajwanie, a to oznacza, że w pozostałych rejonach istnieją mniejsze szanse na zobaczenie nowych telefonów Sony.

Zobacz: Sony Xperia 1 za 4400 zł. Czy japoński cud techniki jest warty tej ceny?

Jak pisaliśmy już wcześniej, nowa strategia Sony zakłada zamknięcie jednej z głównych fabryk producenta w Pekinie zajmującej się wytwarzaniem smartfonów. Firma planuje przerzucić produkcję do Tajlandii, aby zredukować koszty. Dział mobilny Sony zostaje również wchłonięty do większego departamentu o nazwie "Electronics Products and Solutions" odpowiedzialnego za linię telewizorów, kamer oraz urządzeń audio.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Sony

Źródło tekstu: Android Authority

Przewiń w dół do następnego wpisu