DAJ CYNK

Dramat Sony. W ostatnim kwartale udalo się sprzedać zaledwie milion smartfonów Xperia

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7853

Mobilna dywizja Sony ma za sobą bardzo trudny kwartał fiskalny. Na rynek trafiło zaledwie 1,1 mln smartfonów Xperia, a w ciągu ostatniego roku przychody spadły o 31 proc. do poziomu 226 mld jenów.

Przez ostatnie 12 miesięcy do rąk klientów na całym świecie trafiło około 6,5 mln smartfonów Sony Xperia. To dwukrotnie mniej od wyników sprzedaży zanotowanych rok wcześniej (13,5 mln). Głównie przez to straty operacyjne producenta za rok fiskalny 2018 poszybowały do poziomu 97 mld jenów. Sony obniża prognozę sprzedaży smartfonów na kolejny rok fiskalny do poziomu zaledwie 5 mln egzemplarzy.

Zobacz: Trzęsienie ziemi w Sony. Dział mobilny wchłonięty, zamknięta główna fabryka w Chinach, redukcja zatrudnienia o połowę

Wydatki operacyjne mają zostać obcięte o 50 proc. Mobilna dywizja Sony musi zacząć przynosić zyski do marca 2021 roku. Jednym z elementów strategii jest zamknięcie fabryki w Chinach i przeniesienie produkcji do Tajlandii oraz wycofanie się z niektórych rynków (Środkowy Wschód oraz Ameryka Płd.). Głównymi rynkami zbytu pozostaną Europa, USA oraz Japonia.

Zobacz: Promocyjne wideo Xperii 1 prezentuje pierwszy potrójny aparat w smartfonie Sony

Trudno powiedzieć, czy główny koń pociągowy, za którego obecnie uważa się Xperię 1 będzie w stanie dźwignąć mobilną dywizję Sony z kolan. Producent ewidentnie pozycjonuje swoją ofertę w segmencie premium, co może wiązać się z dużym ryzykiem i długim czasem zwrotu z inwestycji. Biorąc pod uwagę rosnącą saturację rynku przed producentem nie lada wyzwanie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: xperiablog.net

Źródło tekstu: xperiablog.net

Przewiń w dół do następnego wpisu