DAJ CYNK

Ministerstwo Cyfryzacji upublicznia statystyki e-administracji

17.07.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3805

Ważne 2

3

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło portal Widok. Dzięki niemu można śledzić statystyki związane z e-administracją.



Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło portal Widok. Dzięki niemu można śledzić statystyki związane z e-administracją.

Ministerstwo chwali się, że portal widok.gov.pl to jedna z niewielu takich usług na świecie. Dzięki niemu można na bieżąco śledzić statystyki odwiedzin portali e-administracji oraz sprawdzać ile osób korzysta z danych usług.

Jak na razie zdecydowanie najpopularniejszą usługą polskiej e-administracji jest możliwość sprawdzenia historii pojazdu. Skorzystało z niej już 4,13 mln osób. Drugie miejsce znajduje strona Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, na której można sprawdzić OC sprawcy wypadku. Z tej usług skorzystano do tej pory 2,94 mln razy. Trzecia jest usługa pozwalająca na sprawdzenie, czy nasz dowód osobisty jest już gotowy do odbioru.

W statystykach odwiedzin jak do tej pory króluje strona CEIDG (5,22 mln), przed portalem obywatel.gov.pl (4,88 mln) i stroną Ministerstwa Edukacji Narodowej (2,40 mln).

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji; wł

Komentarze
Zaloguj się
9. wlo
0

2017-07-19 08:51:30

Andrzej24 - wiesz... Ja mam już kilkanaście lat kwalifikowany podpis i może inaczej to widzę niż Ty...Dla mnie to śmieszne co mówisz. Co z tego, że można przez bank? Mogli zlecić wdrożenie komercyjnej firmie tego systemu. Działałoby już dawno i sprawnie. Jeśli sami chcą, to niech nie chwalą się, że ktoś inny wdrożył możliwość zakładania profilu! Nie rozumiem, jaki to niby problem uwiarygodnić się w urzędzie? Raz na amen? Po dowód czy paszport też co jakiś czas do urzędu musisz iść, nie? Masz z tym problem? Ja nie mam tego problemu. Po podpis kwalifikowany też musiałem się pofatygować. Teraz już nie muszę - bo wniosek o przedłużenie podpisuję aktualnym, chociaż kończącym się podpisem. Jeśli nie zdążę... No cóż - będę musiał się pofatygować osobiście - nie mam z tym problemu.A propos... Coś konkretnie w ostatnim roku czy dwóch załatwiałeś w jakimkolwiek urzędzie? Użyłeś profilu zaufanego, żeby nie musieć fatygować się do urzędu?

Odpowiedz

0

2017-07-18 22:55:13

5@ e-administracja to nie tylko sprawdzanie dokumentacji, Wreszcie można założyć profil zaufania poprzez bank a nie jak do tej pory wizyta w urzędzie gminy czy miasta. Lista spraw, która systematycznie powiększa się a tobie to oczywiście niepotrzebne. Nikt ci nie zabrania latać po urzędach. Twój wybór. lecz co ci przeszkadzają takie statystyki? Przynajmniej obywatel widzi co jest popularne

Odpowiedz

7. wlo
-2

2017-07-18 14:37:11

6 - robią polkołchoz ;-)

Odpowiedz

6. ~
2

2017-07-18 14:32:37

4- sprzedawali nas kawałek po kawałku, jak stado milczących baranów, przy aplauzie eurodebili, ot co. Wreszcie rządzą tacy, dla których rodzime sprawy mają priorytet nad eurokołchozem...

Odpowiedz

5. wlo
-3

2017-07-18 14:16:59

Andrzej24 - naprawdę uważasz tego typu działania są działania mające znaczenie dla ludzi? Weź mnie nie rozśmieszaj! Co mnie obchodzi ile osób występowało z zapytaniem o OC pojazdu?Sprawdzanie papierów na esemesa w komórce? No to są śmieszne rzeczy!!

Odpowiedz

4. ~@3
-3

2017-07-18 10:23:27

No tak, przez osiem ostatnich lat, Polcy i Polaki zyli w ziemiankach i Wodz ich ku swiatlu wyprowadzil...

Odpowiedz

3

2017-07-18 10:07:10

1@ zgadza się. Przez 8 lat poprzedniej wiodącej partii szło to jak krew z nosa doprowadzając do groźby zwrotu Unijnych dotacji na ten cel. Nie ma się co czarować e administracja dopiero ruszyła pełną parą teraz gdy PiS doszło do władzy.

Odpowiedz

2. ~
2

2017-07-18 08:50:07

@1 Najpierw trzeba wszystko przebudować, bo żadne rejestry ze sobą nie współgrają. Jak wytłumaczyć fakt, że w rejestrach nawet nie ma/nie było informacji o powiązaniach rodzinnych? Rodzic sam za każdym razem musiał podawać konkretne dane dziecka, bo dane o dzieciach na podstawie informacji o rodzicu same się nie pojawiały. Najpierw trzeba wszystko przebudować, a to trwa mnóstwo czasu i tego nie widać. Dopiero potem każda nowa usługa w systemie to kwestia ledwie tygodni.

Odpowiedz